Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Zalety separatora magnetycznego ECS

 • Separacja wiroprądowa metali niemagnetycznych
 • Eddy current separatory w atrakcyjnej cenie
 • Centryczny i mimośrodowy montaż cylindra magnetycznego
 • Regulacja położenia wirnika podczas pracy separatora = najlepsze wyniki separacji
 • Produkcja separatora ECS na zamówienie
 • Łatwa wymiana pokrywy wirnika
 • Szybka wymiana pasa transportowego w ciągu 6 minut
 • Badanie materiału
 • Dla taśm o szerokości od 500 do 2 000 mm

Eddy Current Separator ECS / Magnetyczne separatory metali nieżelaznych

Eddy Current Separator ECS-E BULL

Eddy Current separator (ECS) służy do oddzielania materiałów metalicznych i nie ferromagnetycznych od materiałów niemetalicznych. Ten separator magnetyczny do metali niemagnetycznych działa na zasadzie prądów wirowych indukowanych przez cylinder magnetyczny. W przenośniku jest osadzony cylinder magnetyczny (rotor separatora) z bardzo silnymi magnesami neodymowymi, który przy dużej prędkości (przy szybkiej przemianie biegunów magnetycznych) wytwarza pole magnetyczne, które na krótki czas namagnesuje nawet nie ferromagnetyczne materiały metaliczne . Biegunowość magnetyczna takich namagnesowanych cząstek jest taka sama jak biegunowość pola magnetycznego wytwarzanego przez wirnik separatora. Dlatego namagnesowane materiały są odpychane i automatycznie wyrzucane z taśmy transportowej.

Separatory ECS mogą efektywnie podzielić separowany materiał na dwie frakcje:

 • Metale niemagnetyczne (np. aluminium, miedź, mosiądz,…)
 • Materiały niemagnetyczne (plastik, drewno, szkło,…)

Eddy current separatory są często stosowane w recyklingu odpadów i procesach przemysłowych, gdzie cząstki metaliczne (i niemagnetyczne) muszą być oddzielone od materiałów niemetalicznych, takich jak plastik, szkło czy drewno.

Zaletą eddy current separatorów jest to, że są one bardzo wydajne i szybkie, co oznacza, że mogą być stosowane w procesach przemysłowych o dużej wydajności produkcyjnej. Eddy current separatory to bardzo wydajne narzędzia do recyklingu i przetwarzania materiałów metalicznych.

Należy podkreślić, że separatory ECS nie służą do separacji zanieczyszczeń ferromagnetycznych i do ich prawidłowego działania konieczne jest, aby separowany materiał był wolny od zanieczyszczeń ferromagnetycznych (np. poprzez wstępne ustawienie konwencjonalnego separatora magnetycznego). Wszelkie wyizolowane zanieczyszczenia ferromagnetyczne są wychwytywane przez separator.

Eddy current separator z wirnikiem zamontowanym centralnie czy mimośrodowo?

Separatory metali niemagnetycznych produkujemy w dwóch wariantach. Różnią się położeniem wirnika i ilością biegunów magnetycznych:

 1. Separatory z centralnie zamontowanym wirnikiem (ECS-C RAM)
  Separatory te przeznaczone są do separacji większych zanieczyszczeń od 50 mm. Nadają się więc do separacji np. odpadów komunalnych. Ich zaletą jest niższa cena i duża wydajność. Wirnik składa się z 4 biegunów magnetycznych.
 2. Separatory z mimośrodowo zamontowanym wirnikiem (ECS-E BULL)
  Dzięki swojej konstrukcji umożliwiają indukcję silnego pola magnetycznego i dzięki temu nadają się do separacji nawet bardzo małych zanieczyszczeń od 5 mm wzwyż. Nadają się więc do separacji odpadów elektrycznych. W naszych separatorach istnieje możliwość zmiany położenia wirnika podczas pracy separatora, co umożliwia precyzyjne ustawienie separatora w zależności od separowanego materiału. Dzięki temu możemy osiągnąć najlepsze możliwe wyniki separacji. Rotor składa się z 12 biegunów magnetycznych.

Jesteśmy dumni z tego, że produkujemy separatory ECS w atrakcyjnej cenie, ale jednocześnie nie idziemy na kompromis w kwestii jakości. Dokładnie testujemy i sprawdzamy wszystkie produkty, aby upewnić się, że spełniają nasze surowe standardy jakości. W ten sposób możemy zagwarantować, że nasi klienci otrzymują doskonałą wartość za swoje pieniądze i otrzymują sprzęt, który jest niezawodny, wydajny i trwały w dłuższej perspektywie.

Dlaczego warto wybrać  Eddy Current separatory SOLLAU?:

 • Najwyższa jakość  w atrakcyjnej cenie
 • Regulacja położenia wirnika podczas pracy separatora = najlepsze wyniki separacji
 • Łatwa wymiana pokrywy wirnika
 • Szybka wymiana pasa transportowego
 • Bezpłatnie przetestujemy Państwa materiał i zaproponujemy najbardziej odpowiednie urządzenie.

Korzyści z zastosowania separatora

 • Wydajność: separator wiroprądowy jest bardzo wydajny w oddzielaniu materiałów metalicznych od odpadów. Może usunąć do 99% materiałów metalicznych z odpadów.
 • Przyjazność dla środowiska:  Eddy current separator pomaga zmniejszyć ilość odpadów i wysypisk śmieci, co przyczynia się do ochrony środowiska.
 • Automatyzacja: Eddy current może być łatwo zintegrowany ze zautomatyzowanymi procesami i umożliwia szybsze i bardziej wydajne sortowanie materiałów.
 • Wysoka wydajność: Eddy current separator może przetwarzać duże ilości materiału w krótkim czasie, co oznacza, że jest idealny do zastosowań przemysłowych.
 • Szerokie zastosowanie: Eddy current znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, takich jak sortowanie odpadów, sortowanie metali i sortowanie materiałów z recyklingu.

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwisŁatwa konserwacja

Wszystkie urządzenia wymagają konserwacji. Ale jesteśmy świadomi potrzeby zminimalizowania czasu potrzebnego na tę konserwację. Dlatego zaprojektowaliśmy nasz separator w taki sposób, że pas transportowy i pokrywa wirnika magnetycznego mogą być wymieniane łatwo i bardzo szybko. Czas potrzebny do wymiany taśmy przenośnika i pokrywy wirnika to kilka minut. Procedura wymiany jest bardzo prosta, tak że może ją wykonać nawet operator separatora. Nie ma więc potrzeby korzystania z usług wyspecjalizowanego serwisanta i można obniżyć koszty serwisowania separatora.

Wymiana taśmy przenośnika w 6 minut – ECS–E BULL

Automatyczne smarowanie łożysk

Łożyska wirnika magnetycznego i obudowa wirnika magnetycznego są smarowane przez automatyczny system smarowania sterowany przez PLC. Można łatwo ustawić interwał smarowania lub przerwać smarowanie w sterowniku PLC, np. gdy separator jest wyłączony lub linia jest wyłączona. Jeśli zawartość smaru spadnie poniżej wymaganej wartości, sygnał świetlny bezpośrednio na kapsule smarującej i w systemie sterowania ostrzega operatora o konieczności wymiany wkładu smarującego (zwykle dostępnego).

Łożyska napędzanej rolki przenośnika taśmowego są bezobsługowe w normalnych warunkach pracy i w razie potrzeby mogą być dosmarowywane przy użyciu standardowych środków.

Moduł rozdzielający z dodatkową klapą

Moduł rozdzielający z dodatkową klapąKluczem do dobrego funkcjonowania separatora jest prawidłowe ustawienie klapy, która oddziela od siebie oddzielone części materiału. Dlatego dołożyliśmy prawdziwych starań, aby zapewnić prawidłowe działanie i łatwą obsługę tej klapy. Klapa separatora może być nie tylko płynnie regulowana w dwóch osiach, ale również można regulować jej kąt. Dzięki temu można łatwo wyregulować separator, aby uzyskać jak najlepsze wyniki separacji.

Separator może być również wyposażony w dodatkową klapę, która znajduje się w dolnej części modułu separatora. Zastosowanie tej klapy jest istotne w operacjach, w których wymagane jest, aby obie frakcje (metale niemagnetyczne i materiał obojętny) były w 100% czyste. Tak więc klapa separacyjna jest ustawiona tak, aby oddzielone metale niemagnetyczne były całkowicie wolne od materiału obojętnego i jednocześnie dodatkowa klapa jest ustawiona tak, aby materiał obojętny był całkowicie wolny od metali niemagnetycznych. W ten sposób otrzymuje się 2 całkowicie czyste frakcje oraz resztę materiału (materiał obojętny z niewielką domieszką metali niemagnetycznych), który można ponownie rozdzielić, aby uzyskać idealną czystość obu frakcji.

Wydajność Eddy Current separatora:

Dokładnie sprawdzamy wydajność każdego produkowanego przez nas separatora. W przypadku Eddy current separatorów testujemy również jego zdolność do oddzielania metali niemagnetycznych. Do testów używamy blach aluminiowych i mosiężnych o wymiarach 20 x 20 mm, 10 x 10 mm i 5 x 5 mm.

Separator ECS-E jest w stanie oddzielić te zanieczyszczenia od 5 x 5 mm w obu materiałach (aluminium i mosiądz).

Filmy video można znaleźć w zakładce Przechwytywanie etanoli.

Jesteśmy dumni z tego, że nasze produkty doskonale spełniają Twoje potrzeby. Dlatego oferujemy naszym klientom, aby bezpłatnie przetestowali materiał, który muszą posortować na naszych separatorach. Na podstawie tych testów, sugerujemy następnie najbardziej odpowiedni sprzęt.

Warunki zapewniające prawidłowe działanie separatorów metali nieżelaznych

Linia do separacjiZe względu na to, że zasięg pola magnetycznego przy tym typie separatora jest stosunkowo krótki, należy dbać na rozłożeniu jak najniższej warstwy materiału na przenośniku taśmowym separatora. I to takim sposobem, aby w przybliżeniu wysokość materiału na przenośniku odpowiadała frakcji materiałowej i wytwarzała jednolitą mono-warstwę. Materiał powinien dopadać o ile to możliwe w stanie wolnym. Wszystko to można osiągnąć np. za pomocą podajnika wibracyjnego lub innych specjalnych elementów, zapewniających dobre rozłożenie na materiału na przenośniku.

Przy wersjach z wirnikiem zamontowanym centrycznie istnieje wysokie ryzyko uszkodzenia przenośnika i samego cylindra przez ferromagnetyczną cząstkę przechwyconą przez magnetyczne pole wirnika. Dlatego zwłaszcza przy wariantach separatorów centrycznych należy zwrócić szczególną uwagę na odseparowanie cząstek Fe przed wejściem materiału na przenośnik taśmowy. Do separacji niepożądanych cząstek metalowych należy zastosować bęben magnetyczny, cylinder, płytę lub ich kombinację.

Certyfikat TESYDOSOLLAU – nasze produkty są spawane przez prawdziwych profesjonalistów!

Uprawnienia firmy SOLLAU:
Uprawnienia do spawania urządzeń ciśnieniowych zgodnie PED 2014 / 68 / EU
Certyfikat zgodnie z EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 aż 5, EN 13445 – 1 aż 5

Głównymi zaletami Eddy current separatoru z centralnie zamontowanym wirnikiem jest atrakcyjna cena i duża wydajność

ECS-C RAM

Eddy current separator z centralnie zamontowanym wirnikiem (ECS-C RAM)

 • Separacja cząstek metalowych od 50 mm
 • Centralnie zamontowany wirnik
 • Cylinder magnetyczny z  4 biegunami
 • Szerokość robocza 500 – 2 000 mm

Zastosowanie

Separator metali niemagnetycznych ECS-C RAM posiada centralnie zamontowany wirnik, dzięki czemu nadaje się do separacji metali niemagnetycznych o większych rozmiarach. Typowym zastosowaniem jest separacja metali niemagnetycznych (np. puszek Al) z odpadów komunalnych.

Swoje zastosowanie znajdzie zwłaszcza w następujących dziedzinach:

 • recykling odpadów komunalnych
 • recykling odpadów szklanych
 • recykling materiałów budowlanych

ProduktLiczba biegunówRozmiar wykrywalnych cząstekSzerokość robocza (mm)Karta danych
ECS-C 500 RAM 4 od 50 mm 500 pokaż PDF
ECS-C 600 RAM 4 od 50 mm 600 pokaż PDF
ECS-C 800 RAM 4 od 50 mm 800 pokaż PDF
ECS-C 1000 RAM 4 od 50 mm 1000 pokaż PDF
ECS-C 1200 RAM 4 od 50 mm 1200 pokaż PDF
ECS-C 1500 RAM 4 od 50 mm 1500 pokaż PDF

Głównymi zaletami Eddy current separatora z mimośrodowo zamontowanym wirnikiem jest możliwość separacji nawet bardzo małych zanieczyszczeń, a także możliwość regulacji położenia wirnika podczas pracy separatora, co pozwala na ciągłą zmianę ustawienia separatora i uzyskanie najlepszych efektów separacji.

ECS-E BULL

Eddy current separator z mimośrodowo zamontowanym wirnikiem (ECS-E BULL)

 • Separacja cząstek metalu od 5 mm
 • Mimośrodowo zamontowany wirnik
 • Cylinder magnetyczny z 12 biegunami
 • Regulacja położenia wirnika podczas pracy separatora
 • 8 pozycji regulacji położenia wirnika
 • Łatwa wymiana pokrywy wirnika
 • Szybka wymiana pasa transportowego w ciągu 6 minut
 • Dodatkowa klapa rozdzielająca
 • Szerokość robocza 500 – 2 000 mm

Zastosowanie

Separator metali niemagnetycznych ECS-E BULL posiada mimośrodowo zamontowany wirnik, który umożliwia separację metali niemagnetycznych nawet w bardzo małych rozmiarach.

Nadaje się szczególnie do następującego zastosowania:

 • recykling odpadów elektrycznych
 • recykling tworzyw sztucznych
 • recykling gumy

Płynna regulacja położenia rotora podczas pracy separatora

Separowane odpady mogą mieć różną charakterystykę (frakcje, materiał itp.). Separatory z mimośrodowo zamontowanym wirnikiem pozwalają na regulację jego położenia w celu uzyskania najlepszych wyników separacji. Nasz eddy current separator ECS-E BULL jest wyjątkowy, ponieważ umożliwia regulację położenia wirnika bez przerywania pracy separatora! W trakcie procesu separacji może dojść do zmiany właściwości odseparowanych odpadów (inna frakcja, inny materiał) i operator linii przesiewowej musi na to zareagować zmieniając położenie wirnika separatora. Nasz separator pozwala na dokonanie tej zmiany w locie, redukując czas przestoju niezbędny do zmiany ustawienia separatora.

ProduktLiczba biegunówRozmiar wykrywalnych cząstekSzerokość robocza (mm)Karta danych (EN)
ECS-E 500 BULL 12 12 5 - 300 mm 500 pokaż PDF
ECS-E 600 BULL 12 12 5 - 300 mm 600 pokaż PDF
ECS-E 800 BULL 12 12 5 - 300 mm 800 pokaż PDF
ECS-E 1000 BULL 12 12 5 - 300 mm 1000 pokaż PDF
ECS-E 1200 BULL 12 12 5 - 300 mm 1200 pokaż PDF
ECS-E 1500 BULL 12 12 5 - 300 mm 1500 pokaż PDF
ECS-E 1800 BULL 12 12 5 - 300 mm 1800 pokaż PDF
ECS-E 2000 BULL 12 12 5 - 300 mm 2000 pokaż PDF


W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany separator magnetyczny metali nieżelaznych?

Top