Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

Kontrolny magnes stożkowy KS

Kontrolny magnes stożkowy KS

Magnes kontrolny został wyposażony ekstra silnym magnesem neodymowym NdFeB z średnicą 10 mm.

W jaki sposób są stosowane magnesy stożkowate?

Podobnie jak magnes stożkowy z karabinkiem także magnes kontrolny jest stosowany do sprawdzania obecności materiałów magnetycznych w kontrolowanym produkcie np. podczas odkupu nieżelaznego odpadu metalowego lub starego papieru w złomowiskach. Na podstawie wczesnej kontroli i przez usunięcie nieodpowiedniego materiału może zaoszczędzić jak dostawca, którego odpad złomowisko odmówi z powodu niepożądanych domieszek przyjąć do obróbki i następnie trzeba kosztownie zabrać odpady z powrotem, tak również oczywiście odkupu. Dzięki kontrolnym urządzeniom magnetycznym zapobiega odkupu materiału z niepożądanymi domieszkami.

Dalsza zaleta magnesa stożkowatego

Ponadto magnes kontrolny na długim mocnym pręcie stalowym można zastosować także do wyciągania utkniętych lub trudno dostępnych przedmiotów magnetycznych.

Rozmiary magnesów stożkowatych

Normalna długość magnesu kontrolnego wynosi 140 mm (bez uchwytu). Magnes kontrolny można wyprodukować w różnych długościach.

Proste zamówienie w e-shopie

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany magnes kontrolny?

Magnes kontrolny służy do szybkiej identyfikacji metali magnetycznych w wielu gałęziach przemysłowych.