Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Zalety prasy do pobierania próbek TVL

  • Łatwe i szybkie wizualne wykrywanie zanieczyszczeń
  • Wersja modułowa nie ma konieczności zakupu wszystkich trzech modułów jednocześnie
  • Atrakcyjny stosunek ceny do wydajności (pełne zastąpienie drogich urządzeń testowych)
  • Uniwersalne zastosowanie do badania regranulatów tworzyw sztucznych, okruchów, pozostałości po produkcji tworzyw sztucznych
  • Wyświetlacz dotykowy do ustawiania optymalnej temperatury
  • Zespół prasujący ciśnienie do 10 bar

Prasa do pobierania próbek stopu TVL

Prasa do pobierania próbek stopu TVL

Prasa do pobierania próbek stopu TVL jest unikatowym urządzeniem do szybkiego i niedrogiego wykrywania niepożądanych domieszek w zakupionych lub przetwarzanych regranulatach plastikowych, płatkach, kruszywach, resztkach z produkcji plastikowej.

Próbnik do pobierania próbek tworzą trzy moduły:

  1. Modul jest wyposażony ekranem dotykowym do ustawiania wymaganej temperatury (w granicach 0 aż 400 °C), przy czym czujniki wewnętrzne automatycznie utrzymują temperaturę na ustawionym poziomie.
  2. Modul zawiera jednostkę prasującą (zdolną osiągnąć ciśnienie aż 10 bar), składający się z dwu ogrzewanych stalowych gładko szlifowanych płyt. Po osiągnięciu wymaganej temperatury ustawionej na ekranie modułu nr 1 między płyty do prasowania wsypuje się testowany materiał i za pomocą koła dociskowego zostanie ściśnięty do cienkiego plasterka z siłą 0,5 mm ± 0,1 mm. Dlatego tak uzyskana próbka je oznaczana jako „naleśnik“).
  3. Modul składa się także z dwu gładko szlifowanych płyt, ale tym razem wyposażonych w obwód chłodzący. Po prasowaniu w module nr 2 próbka plastikowa zostanie przemieszczona między stalowe płyty chłodnicze modułu nr 3, gdzie jest szybko chłodzona przez płynącą wodę. Moduł nr 3 jest wyposażony gwintami zewnętrznymi (G1/4“) do podłączenia do zewnętrznego obwodu wodociągowego.

Wszystkie trzy moduły są niezależne, i dlatego można ich kupić i np. tylko moduły nr 1 i 2 bez trzeciego, a więc chłodzącego, modułu. Jednak w przypadku braku modułu nr 3 znacznie wydłuży się czas chłodzenia próbki z tworzywa sztucznego.

Zalety prasy do pobierania próbek stopu

Prasa do pobierania próbek stopu TVL to bardzo interesująca alternatywa do bardzo kosztownych urządzeń do testowania plastikowych stopów, i to zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw, które często nie mogą sobie pozwolić na drogie urządzenia do pobierania próbek. Przetwarzanie lub handel z niekontrolowanymi materiałami z tworzyw sztucznych może prowadzić do uszkodzenia drogiego wyposażenia maszynowego, znacznych strat finansowych i uszczerbku czy uszkodzenia reputacji dobrego imienia firmy.

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

TVL

Prasa do pobierania próbek stopu TVL jest unikatowym urządzeniem do szybkiego i niedrogiego wykrywania niepożądanych domieszek w zakupionych lub przetwarzanych regranulatach plastikowych, płatkach, kruszywach, resztkach z produkcji plastikowej.

ProduktRozmiar (mm)Waga (kg)Karta danych
TVL S20 598x557x375 132 pokaż PDF
TVL S20 s chladícím zařízením 1013x557x375 145 pokaż PDF


Top