Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

Magnetyczny pręt kontrolny MTV

Magnetyczny pręt kontrolny MTV

Magnetyczny pręt kontrolny wypełniony silnymi stałymi neodymowymi magnesami NdFeB jest stosowany np. podczas kontroli metali kolorowych. Zastosowanie kontrolnych prętów magnetycznych zmniejsza ryzyko nadużyć i oszustw przy zakupie meatali kolorowych i innych materiałów zmieszanych z metalowymi cząstkami magnetycznymi.

Jak są używane pręty kontrolne?

Bardzo silny kontrolny pręt magnetyczny potrafi wykryć obecność nawet najdrobniejszych domieszek metalowych w materiałach plastikowych (regranulaty, kruszywo). Dlatego chodzi o proste i bardzo efektywne urządzenie do stwierdzania ewentualnego stopnia zanieczyszczenia przez cząstki ferromagnetyczne podczas odbioru i kontroli granulatów i regranulatów oraz kruszywa.

Jak czyścić magnetyczny pręt kontrolny?

Konstrukcja teleskopowa zapewnia łatwe i szybkie oczyszczanie pręta magnetycznego. Za pomocą uchwytu zostaną wysunięte stałe neomagnesy z rur nierdzewnych i zatrzymane metalowe nieczystości odpadną samowolnie.

Rozmiary prętów magnetycznych kontrolnych

Pręty kontrolne produkujemy w średnicach 22 i 32 mm i z długościami 400 i 1100 mm. Pręt kontrolny produkujemy w średnicy .

Proste zamówienie w e-shopie

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany magnetyczny pręt kontrolny?

Kontrolne pręty magnetyczne znajdują zastosowanie w punktach skupu złomu, podczas recyklingu, w przemyśle tworzyw sztucznych itp.