Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

Linia do oddzielania zanieczyszczeń ferromagnetycznych z piasku magnezytowego (granatowego)

Skład linii

Studium przypadku

Główne wyzwania

  • wyjątkowe właściwości piasku magnezytowego (czyli granatowego) sprawiają, że jest to surowiec o niezwykle szerokim wachlarzu zastosowań (w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, rolnictwie, ale także np. w energetyce jądrowej). Przetwórca tego materiału zwrócił się do SOLLAU s.r.o. z zapytaniem o usunięcie niechcianych domieszek (o frakcji do 2 mm), przy czym konieczne było oddzielenie nie tylko drobnych cząstek ferromagnetycznych (zwłaszcza odłamków i ścierania urządzenia używanego do kruszenia granatowego piasku), ale także zanieczyszczeń niemagnetycznych (glina,drewno itp.)
  • wysoka zdolność przerobowa (do 5 ton/godzinę)
  • ciągła (nieprzerwana) praca produkcyjna wymagała zastosowania separatorów z automatycznym czyszczeniem

Rozwiązanie SOLLAU s.r.o.: dostarczono kompletną linię segregującą, która rozwiązała przedstawiony problem w dwóch fazach. Najpierw przy pomocy podajnika wibracyjnego materiał jest równomiernie dozowany na neodymowy bęben w konstrukcji skrzyniowej MBZ, który oddziela wszelkie niepożądane, silnie magnetyczne zanieczyszczenia (kawałki i ścieranie urządzenia). W drugiej fazie czyszczenie oparte jest na tym, że sam granatowy piasek jest bardzo słabo magnetyczny (a nawet paramagnetyczny). Materiał pozbawiony cząstek ferromagnetycznych, dlatego przechodzi na tym etapie przez niezwykle silne pole magnetyczne spolaryzowanego promieniowo cylindra VMSV (do 11 000 G), które wychwytuje słabo magnetyczne cząsteczki piasku granatowego i przenosi je poza oś cylindra w celu dalszego przetwarzania. Materiały niemagnetyczne (fragmenty drewna, glina itp.) samoistnie opadają na końcu taśmy w wyniku działania grawitacji do rury zsypowej. Klient był zadowolony zarówno z wysokiej wydajności dostarczonego rozwiązania, jak i ze względnej prostoty dostarczonej technologii, usuwającej zanieczyszczenia magnetyczne i niemagnetyczne z gotowego materiału na stosunkowo niewielkiej powierzchni.

Český výrobek / Made in Czech Republic

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis