Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Zalety miotły magnetycznej MZ-VZV

  • Łatwa instalacja na wózek widłowy
  • Szerokość robocza miotły – 1400 mm
  • Miotła wyposażona magnesami ferrytowymi i neodymowymi
  • System łatwego czyszczenia
  • Niezwykle wielka efektywna powierzchnia 1400 x 200 mm = przyspieszenie sprzątania, obniżenie kosztów
  • Solidnie zbudowana konstrukcja
  • Produkcja na wymiar

Miotły magnetyczne do wózków widłowych MZ-VZV

Miotła magnetyczna do wózków widłowych została przeznaczona do zbierania metalowych nieczystości  (gwoździe, druty, opiłki,…) z dużych obszarów. Często jest wykorzystywana do sprzątania parkingów, wielkich przestrzeni przemysłowych, punktów, gdzie są skupowane i poddawane recyklingu odpady metalowe i ogólnie w wszystkich miejscach, gdzie mogą się pojawiać się gwoździe i inne nieczystości, które mogą spowodować defekty opon. Obowiązuje prosta zasada –pozbieraj gwoździe, zanim spowodują defekt!

Ww. miotły magnetyczne wyróżniają się niezwykle wielkim efektywną powierzchnią  1400 x 200 mm! Dzięki temu potrafi zatrzymać rzeczywiście wielką ilość metalowych nieczystości. Tak wydłuża się interwał/odstęp niezbędny do czyszczenia miotły = przyspieszenie pracy i obniżenie kosztów.

Proste zamówienie w e-shopie

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Twoim projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Ci pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

Przyjedziemy

1.
Przyjedziemy

zaprojektujemy

2.
Zmierzymy i zaprojektujemy

Wyprodukujemy na zamówienie

3.
Wyprodukujemy na zamówienie

Zainstalujemy

4.
Zainstalujemy

Uruchomimy i przeszkolimy

5.
Uruchomimy i przeszkolimy

Zapewnimy autoryzowany serwis

6.
Zapewnimy autoryzowany serwis

Gwarantujemy wykonanie testów w ciągu 3 dni!Gwarantujemy wykonanie testów w ciągu 3 dni!

Upewnij się, że nasze urządzenie spełni Twoje oczekiwania!
Przetestujemy Twój materiał na naszych separatorach magnetycznych ZA DARMO!

Miotły magnetyczne do wózków widłowych SOLLAU produkujemy w dwu wykonaniach, które odróżniają się zastosowanymi magnesami. Miotły wyposażamy  magnesami ferrytowymi i bardzo silnymi magnesami neodymowymi. Miotła z neodymowymi magnesami umożliwia zbierać metalowe nieczystości z większej wysokości (ma głębsze pole magnetyczne). Istotną zaletą jest, że ww. silne miotły umożliwiają zbieranie nieczystości przy wyższych prędkościach wózka widłowego – i to ma istotny wpływ na szybkość i efektywność sprzątania.

Instalacja miotły magnetycznej na wózek widłowy

Mitoła magnetyczna została wyposażona mechanizmem zaciskowym rozmiarowo kompatybilnym z szynami (płozami) wózków widłowych. Miotłę należy wsunąć na szyny (płozy) wózków widłowych i przymocować za pomocą dwu śrub. Instalacja miotły na wózek widłowy jest tak bardzo szybka i komfortowa  – łatwiej już nie może być!

Czyszczenie miotły magnetycznej na wózek widłowy

Szybkie i proste – poluzować sworznie zabezpieczające, otworzyć płytę okładzinową i zatrzymane płyty odpadną.


MZ-VZV

Miotła magnetyczna do wózków widłowych MZ-VZV

  • Rozmiarowo kompatybilna z szynami (płozami) wózków widłowych = prosta i szybka instalacja
  • Szerokość robocza – 1400 mm
  • Efektywna powierzchnia 1400 x 200 mm
  • Łatwa demagnetyzacja (czyszczenie)
  • Wykonanie z ferrytowymi i neodymowymi magnesami
  • Indukcja magnetyczna 1300 – 3000 G zgodnie z zastosowanymi magnesami
  • Solidnie zbudowana konstrukcja
  • Możliwość produkcji na wymiar

Zastosowane materiały

  • Materiał korpusu miotły: aluminium EN AW 6060
  • Materiał pokrywy opuszczanej: stal nierdzewna SS 1.4301 (= AISI 304)
  • Materiał korpusu konsoli: stal 11 373

Obróbka powierczchniowa

  • aluminium – szczotkowanie
  • stal nierdzewna – piaskowanie (Ra 1,6 µm)
  • stal – lakierowanie (RAL 3000)

Separatory magnetyczne w magazynie

Niektóre produkty z tej linii modelowej są dostępne od ręki. Stale poszerzamy ofertę dostępnych separatorów magnetycznych, abyśmy mogli je natychmiast dostarczyć. W celu uzyskania informacji o aktualnej dostępności skontaktuj się z naszym sprzedawcą.


Miotła magnetyczna MZ-VZV do wózków widłowych przeznaczona jest do zbierania metalowych zanieczyszczeń — gwoździ, drutów, wiórów i podobnych przedmiotów — z dużych powierzchni za pomocą wózka widłowego. Typowe zastosowania to parkingi, tereny przemysłowe, punkty skupu i przetwórstwa złomu oraz centra logistyczne — wszędzie tam, gdzie swobodnie leżące metalowe zanieczyszczenia grożą uszkodzeniem opon wózków.

Miotła wyposażona jest w mechanizm mocujący wymiarowo kompatybilny ze standardowymi widłami wózków widłowych. Należy ją nasunąć na widły i zabezpieczyć dwoma śrubami — montaż nie wymaga żadnych narzędzi ani przeróbek wózka.

Wersja z magnesami ferrytowymi (indukcja magnetyczna 1 300 G) jest wystarczająca do standardowego zbierania gwoździ, śrub i drutu. Miotła z magnesami neodymowymi (do 3 000 G) ma głębsze pole magnetyczne — zbiera zanieczyszczenia z większej wysokości i umożliwia pracę przy wyższej prędkości wózka, co bezpośrednio wpływa na efektywność i szybkość sprzątania dużych powierzchni.

Szerokość robocza miotły MZ-VZV wynosi 1 400 mm, a efektywna powierzchnia osiąga 1 400 × 200 mm. Dzięki tak dużej powierzchni miotła wychwytuje dużą ilość zanieczyszczeń w jednym przejeździe, co wydłuża interwał potrzebny do czyszczenia i obniża całkowite koszty sprzątania.

Czyszczenie jest szybkie i proste — należy zwolnić kołki zabezpieczające, odchylić blachę osłonową, a zebrane metalowe zanieczyszczenia samoistnie opadają. Korpus miotły wykonany jest z aluminium EN AW 6060, blacha osłonowa ze stali nierdzewnej AISI 304, wsporniki z lakowanej stali (RAL 3000) — miotła jest tym samym odporna nawet w wymagających warunkach eksploatacyjnych.

Wybrane modele dostępne są do natychmiastowego odbioru. W sprawie aktualnej dostępności magazynowej konkretnej wersji prosimy o kontakt z naszym przedstawicielem handlowym.

Tak, miotłę MZ-VZV produkujemy również na zamówienie dla specyficznych wymagań dotyczących wymiarów lub mocowania. Prosimy o kontakt z opisem Państwa aplikacji, a zaproponujemy optymalne rozwiązanie.

W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany miotła magnetyczna?

Top