Zalety separatora magnetycznego MSP-S

 • Gwarancja 5 lat
 • Niska masa = łatwa manipulacja
 • Neodymowe magnesy z indukcją aż 13 500 G
 • Wariant ekonomiczny – atrakcyjny stosunek cena/wydajność
 • Standardowe wykonanie dla ciśnienia 10 bar
 • Przechwytywanie Fe cząstek od 1 mikrona
 • Szybkie i łatwe czyszczenie
 • Możliwość wymiany prętów magnetycznych
 • Podwójna osłona magnesów

Separatory magnetyczne do rurociągu ciśnieniowego MSP-S

Ogólna zasada działania separatora magnetycznego MSP-S

Przepływowe separatory magnetyczne (filtry magnetyczne) są przeznaczone do usuwania nieczystości ferromagnetycznych z materiałów sypkich transportowanych rurociągiem. Magnetyczny separator przepływowy został standardowo wyposażony w kołnierze (na życzenie także inny rodzaj zakończenia jest możliwy), dzięk czemu można go łatwo zainstalować do rurociągu. Jest przeznaczony do pracy przy ciśnieniu 6 - 10 bar (według średnicy rury) – na życzenie możemy wyprodukować także na wyższe ciśnienie. Może być również stosowany do separacji z substancji sypkich transportowanych rurociągiem ciśnieniowym.

Wielką zaletą separatora jest jego  lekka waga oraz powiązana z tym łatwość obsługi i czyszczenia.  Ze względu na korzystną cenę separator ten jest najszerzej stosowanym i najbardziej uniwersalnym filtrem magnetycznym służącym do separacji zanieczyszczeń ferromagnetycznych z substancji sypkich transportowanych rurociągami.

Ww. rurociągowy separator magnetyczny jest często stosowany do oddzielania metali z materiałów sypkich transportowanych rurociągami, takich jak mąka, cukier, przyprawy lub granulki plastikowe. Separator może być również zainstalowany w rurociągach do pneumatycznego transportu materiałów sypkich pod ciśnieniem lub podciśnieniem.

W filtrze zostały zastosowane bardzo silne magnesy neodymowe, dzięki czemu separator może wychwytywać zanieczyszczenia ferromagnetyczne od 1 µ! Separator jest standardowo wyposażony w magnesy o indukcji magnetycznej 9500 G, jako opcję oferujemy wersję z indukcją 13500 G. W przypadku uszkodzenia separatora, uszkodzony pręt magnetyczny można łatwo wymienić bez konieczności interwencji serwisu.

Gwarancja 5 lat / 5 year warrantySOLLAU gwarancja 5 lat

Jesteśmy przekonani o jakości naszych separatorów magnetycznych i dlatego udzielamy gwarancji 5 lat! Na naszych separatorach magnetyzcznych zawsze można polegać! Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej.

Zalety zastosowania separatora

 • Materiał bez ferromagnetycznych domieszek
 • Szybki zwrot inwestycji
 • Łatwa instalacja i obsługa = wysoka gotowość do korzystania z separatora

Przepływowy separator magnetyczny produkujemy standardowo w średnicach podłączenia od 80 do 200 mm, pomimo to możemy rozmiary połączeń i sposób podłączania (kołnierz, połączenia śrubowe, specjalne złącza) dostosować zgodnie z wymaganiem i życzeniem klienta. 

Jesteśmy producentkami  tych filtrów magnetycznych. Gwarantujemy techniczne wykonanie najwyższej klasy i korzystną cenę.

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Przepływowy separator magnetyczny składa się z kilku części:

 1. Komponentu magnetycznego
  • Rdzenia magnetycznego
  • Płaszcza osłony nierdzewnej
 2. Korpusu separatora magnetycznego

Rdzeń magnetyczny składa się z prętów magnetycznych, które z powodu ich większej ochrony zostały umieszczone w obudowie ze stali nierdzewnej. Dzięki ww. systemowi "rurka w rurce"chronione pręty magnetyczne i znacznie wydłuża się ich czas użytkowania. Także przez to jest eliminowane ryzyko obłuszczenia się kawałka magnesu lub jego niklowania i następna kontaminacja separowanego materiału.

Komponent magnetyczny został wyposażony prętami magnetycznymi, które zostały wytworzone przez najsilniejsze magnesy neodymowe. Pręty magnetyczne wytwarzają  pomysłowy labyrint, a więc separowane medium jest podczas pompowania z cysterny w kontakcie z kilku prętami magnetycznymi. Dzięki temu labiryntu przepływu i z zastosowaniem silnych magnesów neodymowych została zapewniona maksymalna skuteczność separatora magnetycznego – potrafimy zatrzymać ferromagnetyczne nieczystości już od 1 µ!

Mocowanie elementu magnetycznego do korpusu separatora zapewnia klamra szybkomocująca. Dzięki temu czyszczenie separatora jest bardzo szybkie i łatwe.

W separatorze jest zintegrowana magnetyczna blokada rurowa, która chroni separator przed niepożądanym czyszczeniem. Jest to często wymagane przez audytorów w celu zapewnienia bezpieczeństwa procesu.

Jak przebiega czyszczenie separatora?

Zanieczyszczenia ferromagnetyczne są wychwytywane na prętach magnetycznych, które są w kontakcie z oddzielanym materiałem.

 1. Poluzowanie klamry szybkomocującej
 2. Wyciągnięcie magnetycznego komponentu z korpusu separatora
 3. Wyciągnięcie rdzenia magnetycznego z obudowy ze stali nierdzewnej (metale odpadną)
 4. Kompletacja wsteczna

Jak jest w praktyce wykorzystywany separator cysternowy?

To normalne, że separator jest na cysternie magazynowany w pojemniku transportowym i osługa  (kierowca) w miejscu wyładowania podłączy ją do rurociągu (węża), przez który jest materiał jest wysyłany ze cysterny. W standardowym wykonaniu separator jest wyposażony vintem, na który klient przyśrubuje wymagany typ podłączenia  (zwykle łącznik strażacki), by podłączenie do cysterny było szybkie i  wygodne.  Magnetyczne separatory produkujemy i możemy ich więc dostosować do Państwa wymagań.

Często także spotykamy się z sytuacją, w której jest separator zainstalowany na stało przy odbiorze materiału (np. przy odbiorze materiału do silosu).

Wymiana prętów magnetycznychWymiana prętów magnetycznych

Separator magnetyczny został zbudowany tak, aby było możliwe łatwo wymienić pręty magnetyczne na rdzeniu magnetycznym (uszkodzone np. z powodu nieprofesjonalnej manipulacji). Ta wymiana jest naprawdę łatwa – wystarczy zwolnić jeden śrub i wymienić pręt. Dlatego nie jest wymagana interwencja serwisu od strony producenta.

Separator magnetyczny MSP-S oferujemy w trzech różnych obróbkach powierzchowniowych:

 • piaskowanie (Ra 1,6 µm)
 • polerowanie wewnętrzne (Ra 0,14 µm)
 • wersja w pełni polerowana (Ra 0,14 µm)

MSP-S OCTOPUS

Separator magnetyczny do rurociągu ciśnieniowego MSP-S OCTOPUS

 • Niska waga= łatwa manipulacja
 • 9 500 G w punkcie kontaktu z separowanym medium
 • Wariant opcji – 13 500 G
 • Odporność na ciśnienie na 10 bar
 • Duża siła oderwania
 • Zintegrowana magnetyczna blokada rury
'

Separator do ciśnieniowego systemu rurociągowe odznacza się masywną konstrukcją ze stali nierdzewnej, wysoką wydajnością (dzięki magnesom neodymowym z ziem rzadkich), prostą instalacją i łatwą konserwacją.

ProduktŚrednica wejściowa/wyjściowa (mm)Karta danych (EN)
MSP-S 50 N OCTOPUS 50 pokaż PDF
MSP-S 65 N OCTOPUS 66 pokaż PDF
MSP-S 80 N OCTOPUS 80 pokaż PDF
MSP-S 100 N OCTOPUS 100 pokaż PDF
MSP-S 125 N - OCTOPUS 125 pokaż PDF
MSP-S 150 N OCTOPUS 150 pokaż PDF
MSP-S 200 N OCTOPUS 200 pokaż PDF

Separatory magnetyczne w magazynie

Niektóre produkty z tej linii modeli są dostępne do natychmiastowego zakupu. Stale poszerzamy ofertę dostępnych separatorów magnetycznych, abyśmy mogli je natychmiast dostarczyć. W celu uzyskania informacji o aktualnej dostępności, skontaktuj się z naszym sprzedawcą.W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany separator magnetyczny do rurociągu ciśnieniowego?

Znajduje zastosowanie głównie w przemyśle tworzyw sztucznych (separacja domieszek metalowych z granulatów plastikowych), spożywczym (czyszczenie mąki, skrobi, cukru itd.), farmaceutycznym (czyszczenie skutecznych substancji farmaceutycznych), ceramicznym i chemicznym, tak samo jak w zakładach sanitarnych lub higienicznych.

Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.