Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Zalety separatora magnetycznego MS-MC

  • Tylko neodymowe wykonanie
  • Produkcja separatorów na wymiar
  • System łatwego czyszczenia na drogach kołowania
  • Wysoka zdolność eksploatacyjna
  • Wysoka zdolność eksploatacyjna (aż 85 m3/h)

Magnesy płytowe do poślizgu MS-MC

Magnes ślizgowy MS-MC jest idealny do zastosowania do prostopadłych systemów rurowych, gdzie trudno by było zastosować inny typ separatora magnetycznego. Aby osiągnąć optymalne wyniki trzeba, aby kąt rurociągu, w którym został umieszczony magnes do poślizgu, nie przekroczył 40° od linii pionowej.

Magnet dla poślizgu jest do dyspozycji w kilku różnych magnetycznie silnych wykonaniach (ferrytowe, słabsze magnesy neodymowe N35, silniejsze neodymowe z magnesami N52),i w ciężkiej i lekkiej odmianie, by mógł być dokładnie dostosowany do twoich wymagań.

Konstrukcja separatora ślizgowego

Magnesy ślizgowe zostały wyposażone płytki ekstracyjną, z której można metalowe nieczystości bardzo łatwo usunąć. Magnetyczne drzwi separatora zostaną zwolnione ręcznie, opóźnione od płytki ekstrakcyjnej i przechwycone nieczystości samowolnie odpadną. Ten specjalny separator jest na wewnętrzej stronie osłony drzwi magnetycznych (które są w bezpośrednim kontakcie z oczyszczanym materiałem) wyposażone specjalnym trzpieniem, zapewniającym maksymalną skuteczność separacji i jednocześnie zabraniają, aby przepływający materiał nie zerwał przechwycone nieczystości (i tak nie obniżył jakość czystego produktu).

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Do jakiego rurociągu podłączy się separator?

Separator magnetyczny MS produkujemy albo w wykonaniu z skrzynką - jest więc wyposażony np. zwykłymi kołnierzami do podłączenia na istniejący rurociąg albo w wykonaniu bez skrzynki zawiera tylko magnes ślizgowy, które wbudujesz sam do swego systemu rurowego.

Certyfikat TESYDOSOLLAU – nasze produkty są spawane przez prawdziwych profesjonalistów!

Uprawnienia firmy SOLLAU:
Uprawnienia do spawania urządzeń ciśnieniowych zgodnie PED 2014 / 68 / EU
Certyfikat zgodnie z EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 aż 5, EN 13445 – 1 aż 5

MS-MC N

Magnes ślizgowy MS-MC

  • Indukcja magnetyczna: 7 500 G
  • Zatrzymanie cząstek od 0,5 mm

Są bardzo silne i służą do wychwytywania delikatnych ferromagnetycznych nieczystości (jako np. szpony metalowe, otarcia z rurociągu, zgorzeliny, części przetwarzanej stali nierdzewnej itp.) i z wyższej warstwy materiału. Do neodymowych wykonań są wykrywalne cząsteczki już do 60 mikrometrów, ale potrafią oczywiście zachwycić także większe cząstki ferromagnetyczne.

ProduktRozmiar wejściowy /wyjściowy (mm)Karta danych
MS-MC 250 N 250 x 250 pokaż PDF
MS-MC 300 N 300 x 350 pokaż PDF
MS-MC 350 N 350 x 350 pokaż PDF
MS-MC 400 N 400 x 350 pokaż PDF
MS-MC 450 N 450 x 350 pokaż PDF
MS-MC 500 N 500 x 350 pokaż PDF
MS-MC 600 N 600 x 350 pokaż PDF


W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany ślizgowy separator magnetyczny?

Separator magnetyczny dla poślizgu znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym, przy produkcji paszy , w przemyśle rolniczym, farmaceutycznym, drzewnym, chemicznym ceramicznym itp.

Top