Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

15. 10. 2021

Separacja zanieczyszczeń metalowych z roślin strączkowych i oleistych (case study)

Cel separacji:

Celem separacji było zwiększenie jakości separacji magnetycznej w procesie produkcji roślin strączkowych i oleistych. Zatrzymanie Fe cząstek większych niż 1 mikrometr i tak osiągnięcie maksymalnej czystości produktu końcowego.

Wynik:

Dla klienta wyprodukowaliśmy separator zgodnie z jego wymaganiami. Nieczystości ferromagnetyczne zostały przechwycone i już się nie pojawiały w dalszych stopniach produkcji.

Klient szczególnie docenił elastyczność i chęć znalezienia odpowiedniego rozwiązania separacji także w miejscu, gdzie zwykle nie można zainstalować separatora.


Przemysł: Przemysł spożywczy – produkcja roślin strączkowych i oleistych
Zastosowanie: Klient wymagał zainstalowanie silnego separatora magnetycznego do zgóry ustalonego miejsca  - za lej, z którego są rośliny strączkowe i oleiste odbierane przez przenośnik ślimakowy. To miejsce z góry wykluczyło standardowe separatory magnetyczne i wymagało zaprojektowanie specjalnego separatora magnetycznego. W odróżnieniu od zwykłych dostosowań klienta, które dla naszych klientów zwykle robimy  (jak regulacja wymiarów przyłącza, zmiana wysokości budowlanej, rozmiarowa regulacja istniejących separatorów itp.), tu trzeba było zaprojektować nowy typ separatora magnetycznego, by spełniał wszystkie wymagania klienta.

Rdzeń separatora stanowi magnetyczna płytka ślizgowa, która jest wyposażona najsilniejszymi magnesami neodymowymi. Ze względu na charakter separowanego medium (gorsze właściwości sypkie i abrazja) wybraliśmy ten typ separacji (płytka ślizgowa), by nie dochodziło do zatkania separatora i przeciążenia całej linii. To umożliwia spełnić wymagania klienta na jakość separacji magnetycznej.

Płytkę ślizgową  wyposażyliśmy listwą retencyjną/przytrzymującą – tzw. „nosem“. W miejscu tej listwy na płytce ślizgowej znajduje się najwyższa indukcja magnetyczna. Nieczystości magnetyczne są w tym miejscu przechwycone  i „nos“ ich chroni przed tym, aby były porwane przez strumień odseparowanego materiału.

Płytkę ślizgową można z ciała separatora łatwo wyjąć i wyczyścić od przechwyconych nieczystości. Dla kontroli ilości przechwyconych nieczystości separator został wyposażony drzwiczkami inspekcyjnymi

Ze względu na wentylację górna część separatora jest otwarta i aby zapobiec możliwym urazom, zainstalowaliśmy tu kraktę bezpieczeństwa.

Separowane medium: Rośliny strączkowe i oleiste
Wykorzystany sprzętu:  Magnes płytkowy do ślizgu

Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.