Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Zalety separatora magnetycznego VMSV

 • Separacja wielostopniowa – niezwykle skuteczna zdolność
 • Czyszczenie automatyczne nawet bez przerwania przepływu materiału
 • Indukcja magnetyczna aż 11 000 G
 • Łatwa wymiana przenośnika taśmowego
 • Produkcja separatorów na wymiar
 • Idealny także dla materiałów wysoko zanieczyszczonych cząstkami Fe
 • Zatrzymanie Fe cząstek od 30 mikrona z bardzo drobno kruszonych materiałów
 • Testowanie materiału

Wielostopniowe cylindry magnetyczne VMSV

Wielostopniowy separator magnetyczny VMSV

Stały wielostopniowy separator magnetyczny wyposażony extra silnymi cylindrami magnetycznymi służy do ciągłej i automatycznej separacji nawet małych i słabych cząstek magnetycznych np. stal nierdzewna lub niektóre rodzaje minerałów paramagnetycznych.

Konstrukcja wielostopniowego separatora

Ten wyjątkowo silny separator magnetyczny jest złożony z podajnika wibracyjnego (wersja VMSV) albo cylindra podającego (wersja VMSV-EKO) i z kilku par cylindrów umieszczonych nad sobą . Jeden cylinder z tej pary jest zawsze napędowy – Magnetyczny (oferujemy go w wersji VMSV z regulacją prędkości obrotów zgodnie z charakterem oczyszczanego materiału i potrzeb eksploatacyjnych) i drugi napędzany – niemagnetyczny. Te pary cylindrów są wzajemnie połączone bardzo cienkim, ale nadzwyczajnie wytrzymałym przenośnikiem taśmowym z kevlaru lub włókna szklanego – dostępne również w wykończeniu nieprzylepnym.

Jak działa wielostopniowy separator magnetyczny?

Po poluzowaniu materiału za pomocą podajnika wibracyjnego lub cylindra podającego materiał spada na taśmę cylindra wielostopniowego , przy czym nieczystości metalowe są zatrzymywane przez pole magnetyczne cylindra i wyrzucane aż za jego oś do rurociągu odprowadzającego. Wyczyszczony materiał (więc cząstki niemagnetyczne) odpada pod wpływem grawitacji na pod nim znajdujący się dalszy przenośnik taśmowy, gdzie proces separacyjny powtarza się jednakowym sposobem. Pozycja rozdzielacza prądu. Pole magnetyczne przy cylindrze magnetycznym osiąga wysokość maks. 10 mm, i dlatego jest właściwe, aby wysokość materiału transportowanego na taśmie nie przekraczała 10 mm. Aby osiągnąć jak najwyższą skuteczność zalecamy wysokość materiału 5 mm.

Integralną częścią tego specjalnego separatora magnetycznego jest także zintegrowany podajnik wibracyjny z lejem samowyładowczym, rozmiary którego dokładnie odpowiadają szerokości przenośnika taśmowego. Za pomocą regulatora drgań (przy VMSV) albo obrotów cylindra podajnikowego (przy VMSV-EKO) można później wstępnie ustawić dawkowanie materiału na przenośnik taśmowy. Wielostopniowy separator magnetyczny jest także wyposażony inteligentnymi czujnikami, które zapewniają bezpieczeństwo i ciągłość eksploatacji. Przy otwarciu któregokolwiek otworu inspekcyjnego/rewizyjnego w czasie pracy maszyny dojdzie do natychmiastowego zatrzymania maszyny. Czujnik napełniania zatroszczy się potem o dotrzymanie bezpiecznej wysokości poziomu materiału w separatorze (by nie doszło do jego zatkania przez odseparowane nieczystości w przypadku zablokowania lub zapełnienia otworu wylotowego do oddzielonych cząstek metalowych).

Wielostopniowy cylinder magnetyczny VMSV jest wyposażony urządzeniem do prostego ustawienia optymalnego napięcia taśmy. Dodatkowo każdy silnik cylindra napędowego VMSV został wyposażony przetwornikiem prędkości, to znaczy, że przy każdej taśmie można samodzielnie ustawić jego ruch zgodnie z natychmiastowym zapotrzebowaniem.

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Zastosowanie separatora magnetycznego

Stały wielostopniowy separator magnetyczny wyposażony extra silnymi cylindrami magnetycznymi jest przeznaczony do najbardziej wymagających klientów przemysłowych, wymagających odseparowanie nawet tych najmniejszych ferromagnetycznych nieczystości. W przypadku zastosowania niezwykle cienkich przenośników taśmowych z kevlaru lub włókna szklanego maksymalna rozmiary cząstek, które przedostają się do kontaktu z ww. separatorem, nie powinna przekroczyć 5 mm. Albowiem większe cząstki mogłyby cienkie przenośniki taśmowe bardzo szybko uszkodzić, dlatego przy większych frakcjach nieczystości metalowych należy wstępnie ustawić przed cylinder wielotaśmowy urządzenie do oddzielania grubszych nieczystości magnetycznych, np. bęben magnetyczny lub zastosować silniejsze przenośniki taśmowe. Wzmocnione taśmy niestety obniżają magnetyczną skuteczność tego specjalnego separatora.

Dzięki jakości materiałów zastosowanych podczas produkcji cylindra magnetycznego výrobě (zestaw ekstra silnych magnesów NdFeB w kombinacji z specjalnymi podkładkami stalowymi, bardzo cienki a jednocześnie bardzo wytrzymały kevlarowy lub z włókna szklanego przenośnik taśmowy) ten znakomity separator jest zdolny osiągnąć indukcję magnetyczną aż 21 000 gaussów. To wartość, z której do tej pory były dumne tylko separatory elektromagnetyczne.

Z drugiej strony należy pamiętać, że z punktu widzenia praktycznego wykorzystania cylindra magnetycznego nie jest aż tak ważna wartość osiąganej indukcji magnetycznej , ale przede wszystkim gęstość biegunów magnetycznych , ponieważ VMVS jest często stosowany do zatrzymywania bardzo małych cząstek ferromagnetycznych. I jeżeli by odległość między biegunami magnetycznymi były zbyt wielkie (w celu osiągnięcia maksymalnej indukcji magnetycznej), tym sposobem wytwarzane bardzo silne pole magnetyczne było do wychwytywania drobnych nieczystości niemożliwe do zastosowania, ponieważ cząstki magnetyczne by wyślizgiwały między zbyt oddalonymi biegunami magnetycznymi. Dlatego więc w kombinacji z bardzo gęstym biegunowością optymalna wartość indukcji magnetycznej na powierzchni cylindra porusza się około 11 000 gaussów, i to dla osiągnięcia maksymalnego przechwycenia nawet bardzo małych cząstek ferromagnetycznych.

Certyfikat TESYDOSOLLAU – nasze produkty są spawane przez prawdziwych profesjonalistów!

Uprawnienia firmy SOLLAU:
Uprawnienia do spawania urządzeń ciśnieniowych zgodnie PED 2014 / 68 / EU
Certyfikat zgodnie z EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 aż 5, EN 13445 – 1 aż 5

Wielostopniowy cylinder produkujemy w dwu seriach modelowych, standardowej i ekonomicznej, aby zaspokoić potrzeby i wymagania jak najszerszego zakresu klientów. Jednocześnie naszym klientom gwarantujemy, że otrzymają produkt w parametrach, który dokładnie odpowiada ich zapotrzebowaniom, i że nie zapłacą niepotrzebnie za dodatkową wartość , która jest dla ich konkretnej aplikacji zbędna.

VMSV

 • Urządzenie do łatwego napinania przenośnika taśmowego
 • Każdy silnik został wyposażony przetwornikiem prędkości (przy każdej taśmie można ustawić inną prędkość)
 • Otwory kontrolne i serwisowe
 • Średnica cylindra magnetycznego: 300 mm
 • Certyfikat ATEX

Chodzi o standardową serię przeznaczoną do najbardziej zaawansowanych aplikacji. Zaletą jest jej układ modułowy, kiedy w samodzielnym module jest umieszczona para cylindrów (jeden cylinder z ww. pary jest zawsze napędowy a drugi napędzany.

Te pary cylindrów są wzajemnie połączone przenośnikiem taśmowym. Dzięki układowi modułowemu można zgodnie z zapotrzebowaniem ustawiać pojedyncze moduły na siebie i osiągnąć tak za pomocą aż pięciostopniowej wersji tego separatora niezwykle wysoką czystość końcową. Dodatkowo dzięki wielkim średnicom cylindrów magnetycznych materiał jest przez dłuższy czas w kontakcie z polem magnetycznym, co ma ponownie bardzo pozytywny wpływ jak na skuteczność separacji, tak również na zdolność urządzenia.

Standardowa wersja VMSV jest wynikiem wieloletniego badania w dziedzinie ekstremalnie zaawansowanych aplikacji magnetycznych i opinie klientów dotyczące tego produkut są bardzo pozytywne. Z drugiej jednak strony większa średnica cylindrów i układ modułowy powoduje wyższą wysokość ustawienia tej specjalnej wersji (z powodu niej może być problematyczne umieszczenie separatora w niższych halach produkcyjnych). Koniecznie trzeba pamiętać, że z wyjątkiem wyższej ceny zakupu, klient może także liczyć z naliczaniem dodatkowych kosztów na wybudowanie odpowiedniego zaplecza obsługi, klatki schodów, ewent. zawieszenia całego urządzenia.

ProduktRozmiar wejściowy/wyjściowy (mm)Karta danych
VMSV 1/500 1140 x 890 pokaż PDF
VMMV 1/1000 1140 x 1390 pokaż PDF
VMSV 4/500 800 x 600 pokaż PDF
VMSV 4/1000 1300 x 900 pokaż PDF

VMSV-EKO

 • Zintegrowany cylinder podajnikowy z regulatorem obrotów
 • Każdy silnik został wyposażony przetwornikiem prędkości (przy każdej taśmie można ustawić inną prędkość)
 • Kompaktowe wykonanie (zwykle z trzema cylindrami magnetycznymi)
 • Atrakcyjny stosunek cena/wydajność
 • Otwory kontrolne i serwisowe
 • Średnica cylindra magnetycznego: 150 mm
 • Certyfikat ATEX

Chodzi o dynamiczną wersję VMSV, która umożliwia wykorzystanie wyjątkowych właściwości wielostopniowego cylindra magnetycznego nawet dla tych klientów, którzy by inaczej nie mogli wykorzystać urządzenia ze względów przestrzennych, finansowych lub czasowych.

VMSV EKO składa się z trzech par cylindrów (ponownie także tutaj jest jeden cylinder z pary napędowy a drugi napędzany; te pary cylindrów są wzajemnie połączone przenośnikiem taśmowym). Jednakże w tym przypadku są pary cylindrów umieszczone w porządku malejącym (kaskadowo) wspólnie w jednej szafie.

Przy wersji EKO podajnik wibracyjny został zastąpiony cylindrem podajnikowym, zmniejszyła się średnica cylindrów magnetycznych i ich Ilość została zredukowana na maksymalnie trzy. Materiał jest więc prze krótszy czas w kontakcie z polem magnetycznym a więc skuteczność separacji magnetycznej jest o coś niższa.

Z drugiej jednak strony w tym układzie znacznie zmalała całkowita wysokość zabezpieczenia separatora, znacznie obniżyła się jego masa i całkowite rozmiary (urządzenie więc można z pewnego punktu widzenia uważać nawet za mobilne), nie ma potrzeby kosztownego i czasowo wymagającego obudowania i dochodzi także do istotnego obniżenia ceny.

ProduktRozmiar wejściowy/wyjściowy (mm)Karta danych
VMSV EKO 500 N 500 x 400 pokaż PDF
VMSV EKO 1000 N 1000 x 900 pokaż PDF
VMSV EKO 1500 N 1500 x 1400 pokaż PDFW jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany cylinder magnetyczny?

Stały separator wielostopniowy znajduje zastosowanie zwłaszcza w przemyśle spożywczym (np. podczas końcowego oczyszczania mączki mięso-kostnej lub soli z kopali soli) oraz w przemyśle farmaceutycznym, podczas recyklingu elektrozłomu (np. przy usuwaniu niepożądanych słabych domieszek magnetycznych), odlewnictwie (czyszczenie piasków odlewniczych), w przemyśle szklarskim i ceramicznym (separacja niepożądanych domieszek magnetycznych z piasków kwarcowych i wysypisk, kaolinu, wapnia, gliny).

Dalej w przemyśle chemicznym (czyszczenie pigmentów), podczas produkcji materiałów refrakcyjnych (czyszczenie materiałów refrakcyjnych, szamotu, materiałów ściernych itp.) oraz podczas wydobywania i przetwarzania minerałów (klasyczna jest aplikacja przy wzbogacaniu i oczyszczaniu skalenia, manganu, pegmatytu, boksytu, magnezytu, tytanu, staurolitu, hematytu, barytu, bentoniny, potażu, kwarcu, diamentów, ziem rzadkich np. boru, złota, skandu, rudy żelaza, talku, cyrkonia i wielu innych).

Top