Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Zalety separatora magnetycznego MB

 • Czyszczenie automatyczne nawet bez przerwania przepływu materiału
 • Separator wyposażony ferrytowymi lub neodymowymi magnesami
 • 5 letnia gwarancja na rdzeń magnetyczny
 • Wykonanie całe ze stali nierdzewnej
 • Produkcja separatorów na wymiar
 • Idealne dla materiałów ściernych wysoko zanieczyszczonymi cząstkami Fe
 • Zatrzymanie zanieczyszczeń żelazem od 0,5 mm
 • Testowanie materiału

Bębny magnetyczne MB

Bęben magnetyczny MB

Bęben magnetyczny służy do ciągłego i automatycznego oddzielania cząstek ferromagnetycznych z materiałów sypkich. System magnesów stałych ułatwia oddzielanie magnetycznych cząstek metalowych bez konieczności przerwania cyklu produkcyjnego i jednocześnie chroni przed uszkodzeniem następne urządzenia maszynowe (np. prasy, kruszarki, młyny, rozdrabniacze).

Swe zastosowanie znajduje w recyklingu i przetwarzaniu odpadów, w przemyśle spożywczym i drzewnym, a także w zakładach cementowych i wapienniczych.

Konstrukcja bębna magnetycznego

Bęben magnetyczny składa się z 2 części:

 • Rdzeń magnetyczny – nieruchomy (nie obraca się), tworzą go magnesy stałe.
 • Płaszcz bębna – obraca się wokół rdzenia magnetycznego, wykonany jest ze stali nierdzewnej i wyposażony w nierdzewne szyny (zabieraki).

Separowany materiał spada na obudowę bębna magnetycznego. Materiał niemagnetyczny odpada w sposób naturalny przed osią bębna magnetycznego. Zanieczyszczenia ferromagnetyczne są wychwytywane przez magnesy i przenoszone poza oś bębna magnetycznego. W tym momencie pole magnetyczne przestaje działać i zanieczyszczenia ferromagnetyczne odpadają lub są usuwane przez zainstalowane w tym celu na obudowie bębna tuleje ze stali nierdzewnej.

Gwarancja 5 lat / 5 year warrantySOLLAU gwarancja 5 lat

Jesteśmy przekonani o jakości naszych separatorów magnetycznych i dlatego udzielamy gwarancji 5 lat! Na naszych separatorach magnetyzcznych zawsze można polegać! Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej.

Wytrzymałość bębna magnetycznego

Różne zastosowania wymagają różnej wytrzymałości bębna magnetycznego. Decydują o tym magnesy zastosowane w rdzeniu magnetycznym.

W związku z tym rozróżniamy:

 • Bęben magnetyczny z magnesami ferrytowymi (MB F)

  Słabszy, nadaje się do separacji większych nieczystości. Bęben wyposażony w magnesy ferrytowe nadaje się do wielu zastosowań. Jego zaletą jest niższa cena.
 • Bęben magnetyczny z magnesami neodymowymi (MB N)

  Mocniejszy. Dzięki wysokiej wytrzymałości (indukcji magnetycznej) zastosowanych magnesów neodymowych można oddzielić nawet bardzo drobne zanieczyszczenia ferromagnetyczne.

Nasi eksperci są gotowi pomóc Państwu (w zależności od pojemności, wielkości materiału do oddzielenia, rodzaju materiału itp.) przy konfiguracji bębna magnetycznego (dobrać odpowiedni typ magnesów, wielkość bębna itp.) i polecić bęben magnetyczny spełniający Państwa wymagania.

Bęben magnetyczny zakryty

Bęben magnetyczny zakryty MBZCzęsto zdarza się, że klient wymaga modyfikacji bębna magnetycznego, aby można go było zainstalować w orurowaniu. Tego typu bęben magnetyczny mieści się w konstrukcji szafkowej i jego instalacja jest bardzo prosta. Dlatego stworzyliśmy kompletną linię produktów z zakrytymi bębnami magnetycznymi

Korzyści z zastosowania separatora

 • Uzyskany produkt wolny od zanieczyszczeń ferromagnetycznych
 • Ochrona dalszych technologii (kruszarki, prasy, przenośniki ślimakowe, itp.) przed uszkodzeniem przez przedmioty ferromagnetyczne (złamane części maszyn, śruby, nakrętki, druty, itp.)
 • Separacja zanieczyszczeń ferromagnetycznych
 • Automatyczne ciśnienie – nie wymaga obsługi

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Instalacja bębna magnetycznego

Bęben magnetyczny można umieścić pod przenośnik taśmowy lub lej samowyładowczy (w odróżnieniu od cylindra magnetycznego bęben nie jest częścią składową przenośnika taśmowego). Bęben magnetyczny można też wsadzić do konstrukcji szafowej, którego dolna część składa się z dwóch lejów samowyładowczych. Niemetalowy materiał spada do pierwszego leja samowyładowczego, przy czym nieczystości metalowe są powierzchni cylindra wyniesione aż za oś bębna, gdzie dochodzi do ich odmagnetyzowania i odseparowania do drugiego leja samowyładowczego.

Zastosowanie bębna magnetycznego jest wszechstronne, za jego pomocą można przechwycić drobne i wielkie kawałki magnetycznego materiału metalowego (rozmiary bębna i typ zastosowanych magnesów zależy od wymagań i potrzeba każdego indywidualnego klienta). Podczas zastosowania stałych magnesów ferrytowych jest gwarantowany prawie nieograniczony okres użytkowania, nie mniej jednak jeżeli jest wymagana wyższa siła magnetyczna, polecamy zainstalować rdzeń bębna za pomocą niezwykle wydajnych magnesów neodymowych (NdFeB). Zwłaszcza w przypadku konieczności separacji drobnych cząstek metalowych z proszkowych lub gorzej przepuszczalnych materiałów .

Bęben magnetyczny dostarczamy jak samodzielny, tak również wbudowany do konstrukcji szafowej. Na specjalne zamówienie konstrukcję szafową można wyposażyć także kołnierzem do podłączenia do systemu odsysającego klienta (w celu odsysania odseparowanych nieczystości).

Możliwość wymiany pokrywy

Pokrywa bębna magnetycznego

Podczas oddzielania materiałów ściernych może dojść do przebicia pokrywy bębna. Dlatego zmodyfikowaliśmy konstrukcję osłony, aby można ją było wymienić samodzielnie.

Pozwoli to znacznie wydłużyć żywotność bębna, a tym samym całej maszyny.

Nasze bębny magnetyczne wytwarzają głębokie i silne pole magnetyczne, dzięki czemu uzyskujemy wysoką wydajność separacji nawet wtedy, gdy bęben jest wyposażony w dodatkowe segmenty pokrywy.

Wymiana pokrywy bębna magnetycznego

Pokrywa bębna magnetycznego została zaprojektowana w taki sposób, że wymiana jest dokonywana przez otwór rewizyjny w obudowie bębna, co eliminuje konieczność demontażu całego bębna.

Poszczególne segmenty pokrywy wymienia się po prostu pojedynczo. To naprawdę proste!

Musimy wiedzieć z wyprzedzeniem, że potrzebujesz bębna z możliwością wymiany powłoki pokrywy, aby odpowiednio dostosować konstrukcję bębna.

Możemy również wykonać obudowę bębna z wytrzymałej stali manganowej, dzięki czemu kilkukrotnie wydłużamy żywotność obudowy nawet w najtrudniejszych warunkach.


Pomiar siły separatora magnetycznego

Cenimy sobie, że dokładnie  testujemy i  mierzymy wydajność każdego separatora. Víme, že pro naše zákazníky je důležité znát výkon magnetu v různých vzdálenostech od dopravního pásu, a tak neuvádíme hodnoty magnetické indukce pouze na magnetickém jádře, ale i ve vzdálenosti 0 – 400 mm (měřeno po 50 mm) od pásu separátoru.

Pomiary wykonywane są tak, aby jak najwierniej odpowiadały rzeczywistym warunkom w praktyce. Dlatego nie mierzymy indukcji magnetycznej tylko przy rdzeniu magnetycznym (jak to robią niektórzy producenci i tym samym sztucznie zawyżają wartość indukcji magnetycznej). Wykonujemy również pomiary na płaszczu bębna, czyli w miejscu styku z materiałem separowanym, co jest ważną informacją dla klienta.

Wartości pomiarowe dla danego typu separatora można znaleźć  w opisie serii modeli.

Oczywiście, dla każdego separatora dostarczamy raport z badań ze zmierzonymi wartościami indukcji magnetycznej.

Certyfikat TESYDOSOLLAU – nasze produkty są spawane przez prawdziwych profesjonalistów!

Uprawnienia firmy SOLLAU:
Uprawnienia do spawania urządzeń ciśnieniowych zgodnie PED 2014 / 68 / EU
Certyfikat zgodnie z EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 aż 5, EN 13445 – 1 aż 5

MB 154

 • Bęben magnetyczny MB o średnicy 154 mm
 • Bęben z magnesami ferrytowymi (osiowymi) MB F – indukcja magnetyczna na rdzeniu 1 600 G, indukcja magnetyczna na obudowie 1 100 G
 • Bęben z magnesami neodymowymi (osiowymi) MB N – indukcja magnetyczna na rdzeniu 5 200 G, indukcja magnetyczna na obudowie 3 400 G
 • Gwarancja 5 lat.

Wersja ferrytowa

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Szerokość robocza (mm)Typ magnesuKarta danych
MB 154 F 200 15 150 Ferit pokaż PDF
MB 154 F 300 20 250 Ferit pokaż PDF
MB 154 F 400 25 350 Ferit pokaż PDF
MB 154 F 500 30 450 Ferit pokaż PDF
MB 154 F 600 35 550 Ferit pokaż PDF
MB 154 F 700 40 650 Ferit pokaż PDF
MB 154 F 800 45 750 Ferit pokaż PDF
MB 154 F 900 50 850 Ferit pokaż PDF
MB 154 F 1000 60 950 Ferit pokaż PDF

Wersja neodymowa

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Szerokość robocza (mm)Typ magnesuKarta danych
MB 154 N 200 15 150 Neodym pokaż PDF
MB 154 N 300 20 250 Neodym pokaż PDF
MB 154 N 400 25 350 Neodym pokaż PDF
MB 154 N 500 30 450 Neodym pokaż PDF
MB 154 N 600 35 550 Neodym pokaż PDF
MB 154 N 700 40 650 Neodym pokaż PDF
MB 154 N 800 45 750 Neodym pokaż PDF
MB 154 N 900 50 850 Neodym pokaż PDF
MB 154 N 1000 60 950 Neodym pokaż PDF

MB 204

 • Bęben magnetyczny MB o średnicy 204 mm
 • Bęben z magnesami ferrytowymi (osiowymi) MB F – indukcja magnetyczna na rdzeniu 2 800 G, indukcja magnetyczna na obudowie 1 400 G
 • Bęben z magnesami neodymowymi (osiowymi) MB N – indukcja magnetyczna na rdzeniu 5 400 G, indukcja magnetyczna na obudowie 3 800 G
 • Gwarancja 5 lat.

Wersja ferrytowa

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Szerokość robocza (mm)Typ magnesuKarta danych
MB 204 F 200 20 150 Ferit pokaż PDF
MB 204 F 300 25 250 Ferit pokaż PDF
MB 204 F 400 30 350 Ferit pokaż PDF
MB 204 F 500 35 450 Ferit pokaż PDF
MB 204 F 600 40 550 Ferit pokaż PDF
MB 204 F 700 45 650 Ferit pokaż PDF
MB 204 F 800 50 750 Ferit pokaż PDF
MB 204 F 900 60 850 Ferit pokaż PDF
MB 204 F 1000 75 950 Ferit pokaż PDF

Wersja neodymowa

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Szerokość robocza (mm)Typ magnesuKarta danych
MB 204 N 200 20 150 Neodym pokaż PDF
MB 204 N 300 25 250 Neodym pokaż PDF
MB 204 N 400 30 350 Neodym pokaż PDF
MB 204 N 500 35 450 Neodym pokaż PDF
MB 204 N 600 40 550 Neodym pokaż PDF
MB 204 N 700 45 650 Neodym pokaż PDF
MB 204 N 800 50 750 Neodym pokaż PDF
MB 204 N 900 60 850 Neodym pokaż PDF
MB 204 N 1000 75 950 Neodym pokaż PDF

MB 304

 • Bęben magnetyczny MB o średnicy 304 mm
 • Bęben z magnesami ferrytowymi (osiowymi) MB F – indukcja magnetyczna na rdzeniu 2 800 G, indukcja magnetyczna na obudowie 1 500 G
 • Bęben z magnesami neodymowymi (osiowymi) MB N – indukcja magnetyczna na rdzeniu 6 000 G, indukcja magnetyczna na obudowie 3 800 G
 • Gwarancja 5 lat.

Wersja ferrytowa

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Szerokość robocza (mm)Typ magnesuKarta danych
MB 304 F 200 15 150 Ferit pokaż PDF
MB 304 F 300 25 250 Ferit pokaż PDF
MB 304 F 400 35 350 Ferit pokaż PDF
MB 304 F 500 45 450 Ferit pokaż PDF
MB 304 F 600 55 550 Ferit pokaż PDF
MB 304 F 700 65 650 Ferit pokaż PDF
MB 304 F 800 75 750 Ferit pokaż PDF
MB 304 F 900 85 850 Ferit pokaż PDF
MB 304 F 1000 95 950 Ferit pokaż PDF

Wersja neodymowa

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Szerokość robocza (mm)Typ magnesuKarta danych
MB 304 N 200 15 150 Neodym pokaż PDF
MB 304 N 300 25 250 Neodym pokaż PDF
MB 304 N 400 35 350 Neodym pokaż PDF
MB 304 N 500 45 450 Neodym pokaż PDF
MB 304 N 600 55 550 Neodym pokaż PDF
MB 304 N 700 65 650 Neodym pokaż PDF
MB 304 N 800 75 750 Neodym pokaż PDF
MB 304 N 900 85 850 Neodym pokaż PDF
MB 304 N 1000 95 950 Neodym pokaż PDF

Separatory magnetyczne w magazynie

Niektóre produkty z tej linii modeli są dostępne do natychmiastowego zakupu. Stale poszerzamy ofertę dostępnych separatorów magnetycznych, abyśmy mogli je natychmiast dostarczyć. W celu uzyskania informacji o aktualnej dostępności, skontaktuj się z naszym sprzedawcą.

MB 406

 • Bęben magnetyczny MB o średnicy 406 mm
 • Bęben z magnesami ferrytowymi (osiowymi) MB F – indukcja magnetyczna na rdzeniu 2 800 G, indukcja magnetyczna na obudowie 1 500 G
 • Bęben z magnesami neodymowymi (osiowymi) MB N – indukcja magnetyczna na rdzeniu 6 000 G, indukcja magnetyczna na obudowie 3 500 G
 • Gwarancja 5 lat.

Wersja ferrytowa

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Szerokość robocza (mm)Typ magnesuKarta danych
MB 406 F 200 25 150 Ferit pokaż PDF
MB 406 F 300 35 250 Ferit pokaż PDF
MB 406 F 400 45 350 Ferit pokaż PDF
MB 406 F 500 55 450 Ferit pokaż PDF
MB 406 F 600 65 550 Ferit pokaż PDF
MB 406 F 700 75 650 Ferit pokaż PDF
MB 406 F 800 90 750 Ferit pokaż PDF
MB 406 F 900 120 850 Ferit pokaż PDF
MB 406 F 1000 140 950 Ferit pokaż PDF

Separatory magnetyczne w magazynie

Niektóre produkty z tej linii modeli są dostępne do natychmiastowego zakupu. Stale poszerzamy ofertę dostępnych separatorów magnetycznych, abyśmy mogli je natychmiast dostarczyć. W celu uzyskania informacji o aktualnej dostępności, skontaktuj się z naszym sprzedawcą.

Wersja neodymowa

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Szerokość robocza (mm)Typ magnesuKarta danych
MB 406 N 200 25 150 Neodym pokaż PDF
MB 406 N 300 35 250 Neodym pokaż PDF
MB 406 N 400 45 350 Neodym pokaż PDF
MB 406 N 500 55 450 Neodym pokaż PDF
MB 406 N 600 65 550 Neodym pokaż PDF
MB 406 N 700 75 650 Neodym pokaż PDF
MB 406 N 800 90 750 Neodym pokaż PDF
MB 406 N 900 120 850 Neodym pokaż PDF
MB 406 N 1000 140 950 Neodym pokaż PDF

MB 506

 • Bęben magnetyczny MB o średnicy 506 mm
 • Bęben z magnesami ferrytowymi (osiowymi) MB F – indukcja magnetyczna na rdzeniu 2 800 G, indukcja magnetyczna na obudowie 1 500 G
 • Bęben z magnesami neodymowymi (osiowymi) MB N – indukcja magnetyczna na rdzeniu 6 000 G, indukcja magnetyczna na obudowie 3 400 G
 • Gwarancja 5 lat.

Wersja ferrytowa

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Szerokość robocza (mm)Typ magnesuKarta danych
MB 506 F 200 30 150 Ferit pokaż PDF
MB 506 F 300 45 250 Ferit pokaż PDF
MB 506 F 400 55 350 Ferit pokaż PDF
MB 506 F 500 70 450 Ferit pokaż PDF
MB 506 F 600 85 550 Ferit pokaż PDF
MB 506 F 700 105 650 Ferit pokaż PDF
MB 506 F 800 125 750 Ferit pokaż PDF
MB 506 F 900 145 850 Ferit pokaż PDF
MB 506 F 1000 180 950 Ferit pokaż PDF

Wersja neodymowa

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Szerokość robocza (mm)Typ magnesuKarta danych
MB 506 N 200 30 150 Neodym pokaż PDF
MB 506 N 300 45 250 Neodym pokaż PDF
MB 506 N 400 55 350 Neodym pokaż PDF
MB 506 N 500 70 450 Neodym pokaż PDF
MB 506 N 600 85 550 Neodym pokaż PDF
MB 506 N 700 105 650 Neodym pokaż PDF
MB 506 N 800 125 750 Neodym pokaż PDF
MB 506 N 900 145 850 Neodym pokaż PDF
MB 506 N 1000 180 950 Neodym pokaż PDF

MB 609

 • Bęben magnetyczny MB o średnicy 609 mm
 • Bęben z magnesami ferrytowymi (osiowymi) MB F – indukcja magnetyczna na rdzeniu 2 800 G, indukcja magnetyczna na obudowie 1 500 G
 • Bęben z magnesami neodymowymi (osiowymi) MB N – indukcja magnetyczna na rdzeniu 6 000 G, indukcja magnetyczna na obudowie 3 300 G
 • Gwarancja 5 lat.

Wersja ferrytowa

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Szerokość robocza (mm)Typ magnesuKarta danych
MB 609 F 300 55 250 Ferit pokaż PDF
MB 609 F 400 70 350 Ferit pokaż PDF
MB 609 F 500 85 450 Ferit pokaż PDF
MB 609 F 600 100 550 Ferit pokaż PDF
MB 609 F 700 150 650 Ferit pokaż PDF
MB 609 F 800 190 750 Ferit pokaż PDF
MB 609 F 900 205 850 Ferit pokaż PDF
MB 609 F 1000 220 950 Ferit pokaż PDF

Wersja neodymowa

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Szerokość robocza (mm)Typ magnesuKarta danych
MB 609 N 300 55 250 Neodym pokaż PDF
MB 609 N 400 70 350 Neodym pokaż PDF
MB 609 N 500 85 450 Neodym pokaż PDF
MB 609 N 600 100 550 Neodym pokaż PDF
MB 609 N 700 150 650 Neodym pokaż PDF
MB 609 N 800 190 750 Neodym pokaż PDF
MB 609 N 900 205 850 Neodym pokaż PDF
MB 609 N 1000 220 950 Neodym pokaż PDF

W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany bębny magnetyczne?

Bębny magnetyczne znajdują zastosowanie zwłaszcza w dziedzinie recyklingu i przetwarzania odpadów, przemyśle drzewnym, spożywczym, tworzyw sztucznych, wydobywaniu i przetwarzaniu minerałów, produkcji ceramiki przemysłowej i szkła itp.

Produkty powiązane

Top