Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

4. 1. 2024

Separacja drutu celulozowego w produkcji papieru (studium przypadku)

Stan wyjściowy

Od ponad 125 lat nasi klienci produkują papier - od papierów fotograficznych i do druku cyfrowego, przez papiery dekoracyjne dla przemysłu meblarskiego i drzewnego, po papiery separacyjne, sublimacyjne i elastyczne kompozyty papierowe do opakowań.


Opis problemu

Masa celulozowa używana do produkcji papieru znajduje się w belach przymocowanych żelaznym drutem. Zdarza się, że części drutu odrywają się podczas przenoszenia bel masy papierniczej. Te fragmenty drutu mogą następnie dostać się do przetwarzanej masy papierniczej i uszkodzić technologię produkcji.

Rozwiązanie problemu

Rozdrobniona masa celulozowa jest materiałem trudnym do oddzielenia. Konwencjonalne typy separatorów magnetycznych z prętami szybko zapychają się tym materiałem, praktycznie uniemożliwiając separację. Dlatego najpierw konieczne było znalezienie odpowiedniego miejsca w procesie produkcyjnym, w którym można umieścić separator i wybrać typ separatora, który umożliwia oddzielanie metali nawet z tych zawiesin i słabo przepuszczalnych materiałów.

Dlatego wybraliśmy miejsce, w którym rozdrobniona celuloza jest transportowana rurociągiem (DN 150). W tym miejscu zalecamy zainstalowanie magnetycznego separatora płytowego ML-P 150 N, który jest wyposażony w bardzo silne magnesy neodymowe. Zaletą tego separatora jest jego konstrukcja, w której magnesy są umieszczone na drzwiach z przejściami, a przepływ materiału nie jest utrudniony.

Pozostałości przewodów są bezpiecznie zatrzymywane na magnetycznych drzwiczkach. Dzięki zastosowaniu silnych magnesów neodymowych wychwytywane są nawet bardzo drobne zanieczyszczenia.

Czyszczenie tego separatora jest bardzo łatwe, wygodne i bezpieczne.

Zalety zastosowania separatora płytowego ML-P 150 N

Dzięki zastosowaniu separatora magnetycznego ML-P udało się wychwycić druty i inne zanieczyszczenia ferromagnetyczne. W niezawodny sposób wyeliminowało to ryzyko uszkodzenia dalszych technologii, co przełożyło się na obniżenie kosztów konserwacji i napraw.

Wykorzystane urządzeniePłytowy separator magnetyczny ML-P 150 N

Zalety separatora magnetycznego ML-P 150 N

  • Wysoka wytrzymałość na rozerwanie
  • Trwała konstrukcja w całości ze stali nierdzewnej
  • Odporność na ciśnienie do 10 bar
  • Nadaje się do słabo przepuszczalnych materiałów
  • Czyszczenie ręczne
  • Zastosowanie pionowe lub poziome

 

Top