Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

16. 11. 2023

Płyta magnetyczna – ochrona technologii produkcji w przetwórstwie wapienia (studium przypadku)

Stan wyjściowy:

Nasz klient specjalizuje się w wydobyciu i przetwarzaniu wapienia. Podczas procesu transportu kamienia wapiennego na przenośniku taśmowym występują problemy z zanieczyszczeniami metalicznymi, takimi jak śruby, nakrętki i inne większe cząstki ferromagnetyczne. Zanieczyszczenia te mogą uszkadzać urządzenia na dalszych etapach produkcji (młyny, kruszarki) i powodować przerwy w procesie produkcyjnym.


Opis problemu:

Obecność zanieczyszczeń metalicznych w materiale transportowanym na przenośniku taśmowym powodowała poważne problemy. W szczególności większe zanieczyszczenia ferromagnetyczne powodowały uszkodzenia młyna i przenośnika taśmowego. Koszty naprawy młyna i przymusowe zamknięcie zakładu stanowiły niepotrzebne obciążenie dla firmy.

Podczas przetwarzania wapień jest przenoszony przez przenośnik taśmowy o szerokości 1200 mm. Prędkość przenośnika wynosi 2 m/s. Wysokość warstwy wapienia na taśmie wynosi około 250 mm.

 

Rozwiązanie problemu:

Najpierw zbadaliśmy ilość zanieczyszczeń ferromagnetycznych. Wspólnie z klientem oceniliśmy, że ilość zanieczyszczeń była niewielka i dlatego zaproponowaliśmy płytę magnetyczną z ręcznym czyszczeniem jako odpowiednie rozwiązanie do separacji. W przypadku tego zastosowania nie było konieczne instalowanie separatora z automatycznym czyszczeniem, a tym samym obciążanie klienta niepotrzebnymi wyższymi kosztami zakupu. Instalacja separatora magnetycznego była jednak konieczna, ponieważ, choć częstość występowania tych zanieczyszczeń nie jest duża, nawet pojedyncze zanieczyszczenie może spowodować poważne uszkodzenie dalszej technologii.

Do tego zastosowania zaproponowaliśmy użycie płyty magnetycznej wyposażonej w magnesy ferrytowe. Magnesy ferrytowe mogą generować wystarczająco silne i głębokie pole magnetyczne dla tego zastosowania.

Produkujemy płyty magnetyczne w kilku seriach w zależności od wymaganej siły i wymaganej wysokości zawieszenia. Wybraliśmy płytę magnetyczną z serii DND-MC Mp, która umożliwia separację metali z wysokości 340 mm. Było to konieczne ze względu na wysokość warstwy wapienia na przenośniku.

Płyta jest zawieszona na metalowej konstrukcji za pomocą łańcuchów. Czyszczenie uwięzionego brudu jest wykonywane ręcznie przez operatora w zależności od potrzeb.

 

Korzyści z zastosowania płyty magnetycznej DND-MC Mp4 F:

Zastosowanie płyty magnetycznej DND-MC Mp4 w przetwarzaniu wapienia okazało się skutecznym sposobem na ograniczenie awarii kruszarek i młynów oraz zmniejszenie udziału zanieczyszczeń ferromagnetycznych w produkcie końcowym. Przynosi również oszczędności finansowe poprzez ograniczenie niepożądanych przestojów w produkcji.

Firma może teraz prowadzić swoją działalność bardziej wydajnie i przy niższych kosztach, co zwiększa jej konkurencyjność.

Zastosowanie płyty magnetycznej DND-MC Mp4 F miało następujące pozytywne konsekwencje::

 • Redukcja kosztów - oddzielenie zanieczyszczeń metalicznych od materiału zapobiegło uszkodzeniu sprzętu i znacznie obniżyło koszty napraw.
 • Zapewnienie jakości - materiał transportowany na przenośniku jest teraz czysty i wolny od zanieczyszczeń metalicznych, co poprawia jakość produktów końcowych firmy.
 • Zwiększona wydajność - proces produkcyjny jest wolny od niepożądanych przestojów spowodowanych zanieczyszczeniami metalicznymi, co zwiększa ogólną wydajność i produktywność firmy.
 • Szybki zwrot z inwestycji dzięki znacznym oszczędnościom finansowym.

Wykorzystane urządzeniePłyta magnetyczna DND-MC Mp4 F

Zalety płyty magnetyczne DND-MC

 • Wysokość instalacyjna do 450 mm
 • Separacja cząstek Fe  od 0,5 do 300 mm
 • Maks. prędkość przenośnika taśmowego: 3 m/s
 • Gwarancja 10 lat
 • Lekkie warianty neodymowe
 • Produkcja separatorów na zamówienie
 • Wybrane modele stale dostępne w magazynie
Top