Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

9. 5. 2024

Jak PERFEKCYJNIE oddzielić wióry aluminiowe od żelaznych? (studium przypadku)

Stan wyjściowy

Nasz klient zajmuje się skupem i utylizacją wraków samochodów oraz przetwarzaniem złomu. Posiada kompletną linię separacji do przetwarzania złomu samochodowego. Obejmuje ona zaawansowany system separacji magnetycznej.

Opis problemu

Złom metalowy jest kruszony do niewielkiej frakcji (wióry metalowe o wielkości kilku cm). Wymogiem klienta było idealne oddzielenie wiórów aluminiowych i żelaznych. W szczególności, wióry aluminiowe musiały być wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń ferromagnetycznych.

Rozwiązanie problemu

Do tej pory klient używał bębna magnetycznego do separacji, co było odpowiednim rozwiązaniem, biorąc pod uwagę materiał do oddzielenia. Nie było ono jednak doskonałe.


Dlatego wyprodukowaliśmy podwójny bęben magnetyczny. Ten separator magnetyczny składa się z dwóch bębnów magnetycznych umieszczonych jeden na drugim.

W pierwszym etapie separacji wióry aluminiowe są oddzielane od wiórów żelaznych za pomocą bębna magnetycznego. Może się zdarzyć, że przy dużej liczbie wiórów niektóre wióry Fe nie zostaną przechwycone przez bęben. W związku z tym wióry aluminiowe trafiają do drugiego (dolnego) bębna magnetycznego, gdzie odbywa się końcowe czyszczenie. Dzięki tej podwójnej separacji uzyskaliśmy, że wióry aluminiowe są całkowicie wolne od zanieczyszczeń ferromagnetycznych.

Oba bębny są wyposażone w najsilniejsze magnesy neodymowe, aby zapewnić najlepszą możliwą separację.

Średnica obu bębnów magnetycznych wynosi 406 mm, a ich długość 800 mm, co pozwala na przetwarzanie do 90 m3/h materiału.

Korzyści z używania bębna magnetycznego DMBZ 406 N 800

  • Frakcja wiórów aluminiowych jest całkowicie wolna od niepożądanych wiórów ferromagnetycznych. Klient jest zadowolony z naszego rozwiązania.
  • Bęben magnetyczny dostarczamy z 5-letnią gwarancją!

Wykorzystane urządzenieBęben magnetyczny pokryty podwójnym pokładem DMBZ 406 N 800

Zalety bębna magnetycznego DMBZ 406 N 800

  • Gwarancja 5 lat
  • Separator wielostopniowy – wysoka wydajność separacji
  • Automatyczne czyszczenie i brak przerw w dostawie materiału
  • Separator wyposażony w magnesy ferrytowe, neodymowe lub ich kombinacje
  • Możliwość wymiany płyt osłaniających
  • Wykonanie w całości ze stali nierdzewnej
  • Produkcja separatora na zamówienie
  • Odpowiedni do materiałów ściernych silnie zanieczyszczonych cząstkami Fe

Top