Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

16. 5. 2024

Jak łatwo i wydajnie transportować metalowe wytłoczki? (studium przypadku)

Stan wyjściowy

Nasz klient zajmuje się tłoczeniem blach. Był on zainteresowany możliwością wykorzystania przenośników magnetycznych do transportu wytłoczek z blachy.

Opis problemu

W tłoczni metali konieczne jest transportowanie wytłoczek z prasy do dalszej obróbki. Spektrum wytłoczek jest szerokie - najmniejsze mają średnicę 3 mm, a największe 80-100 mm. Skok prasy wynosi 45 - 60 wytłoczków na minutę.


Metale wypadają z prasy na poziomie podłogi i muszą zostać przeniesione na wysokość około 1,5 metra w celu dalszej obróbki.

Metale są oleiste, zanieczyszczone emulsją.

Klient posiada kilka takich pras, więc konieczne było zaprojektowanie mobilnego systemu przenośników magnetycznych, tak aby można je było przenieść do innej prasy.

Rozwiązanie problemu

Jesteśmy dumni z projektowania rozwiązań separacji magnetycznej zgodnie z potrzebami klienta. To samo dotyczy przenośników magnetycznych.

Dla naszego klienta zaprojektowaliśmy system przenośnika magnetycznego składający się z prostego przenośnika magnetycznego o szerokości 300 mm i długości 3350 mm. Na potrzeby transportu wytłoczek wystarczyło wyposażyć przenośnik magnetyczny w magnesy ferrytowe.

Do tego prostego przenośnika magnetycznego podłączyliśmy przenośnik łamany o szerokości 300 mm, który zapewnił transport wytłoczek do wymaganej wysokości 1500 mm. Całkowita długość tego łamanego przenośnika magnetycznego wynosi 2750 mm.

Przenośnik skośny jest wyposażony w technologię zbierania emulsji, która jest zawracana do prasy, oszczędzając klientowi kosztów odzyskiwania emulsji.

Oba przenośniki są wyposażone w bardzo wytrzymałą płytę ślizgową ze stali nierdzewnej, która gwarantuje długi okres bezawaryjnej pracy przenośnika.

Oba przenośniki zostały wyposażone w silikonowe koła z hamulcami, dzięki czemu przenośnik można przenieść do innej maszyny.

Korzyści z używania przenośnika magnetycznego MD 300 x 3350 F i magnetycznego przenośnika skośnego MD – Z 300 x 2750 F

System przenośników magnetycznych to funkcjonalny sposób transportu metalowych profili. Klient jest zadowolony z tego rozwiązania.

Wykorzystane urządzenieMagnetyczny przenośnik prosty  MD 300 x 3350 F i magnetyczny przenośnik skośny MD – Z 300 x 2750 F

Zalety przenośnika magnetycznego MD

  • Magnetyczny przenośnik do transportu części wykonanych z materiałów magnetycznych
  • Idealny do przedmiotów ściernych, zaolejonych lub zabrudzonych = większa wydajność i bezpieczeństwo pracy
  • Wytrzymała konstrukcja w całości ze stali nierdzewnej bez zewnętrznych ruchomych części = brak ryzyka pęknięcia, zablokowania lub przebicie przenośnika

Top