Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

Rusztowe separatory magnetyczne /Ruszty magnetyczne MRZ

Rusztowy separator magnetyczny do mieszanek płynnych MRZ

Rusztowe separatory magnetyczne do mieszanek płynnych służą do zatrzymywania cząstek ferromagnetycznych z materiałów ciekłych (zwłaszcza z mieszanek chłodniczych i emulsji stosowanych podczas frezowania, toczenia, szlifowania, polerowania, wiercenia itd.).

Konstrukcja separatora rusztowego

Wewnętrzną część separatora stanowi zestaw rur magnetycznych z silnymi magnesami neodymowymi, zdolnymi przechwycić nawet nie całkiem magnetyczne cząstki. Ze względu na to, k tomu, że rury magnesów są narażone na trwałe działanie agresywnych płynów i chemikaliów, szafa separatora została wyprodukowane z odpornej stali nierdzewnej i rdzenia rur magnetycznych w ruszcie są doskonale zakryte. Aby zagwarantować jak najwyższą skuteczność wejściową część separatora można wyposażyć rozkładanymi dachami, które kierują przepływem materiału do poszczególnych rur magnetycznych.

Jak czyścić separator rusztowy?

Czyszczenie separatora jest wykonywane przez przesunięcie neodymowych rdzeni magnetycznych (albo ręczną dźwignią sterowania albo pneumatycznie) do górnej zasłoniętej części separatora. Metalowe nieczystości, zatrzymane na rusztach separatorów, następnie samowolnie odpadną. Dzięki skrzyniowemu wykonaniu separatora magnetycznego neodymowe rdzenie nie wymagają żadnej konserwacji.

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Stosując nasz magnetyczny separator rusztowy można podwyższyć jakość końcowych produktów, ponownie będzie można wykorzystywać emulsję i przede wszystkim chronisz drogi sprzęt przez uszkodzeniem przed niepożądanymi nieczystościami. Rozmiary separatora jesteśmy zdolni dostosować do zbiorników chłodniczych oraz na indywidualne życzenie.

MRZ

Rusztowe separatory magnetyczne do mieszanek płynnych służą do wychwytywani cząstek ferromagnetycznych z materiałów ciekłych (zwłaszcza z mieszanki chłodzącej i emulsji stosowanych podczas frezowania, toczenia, szlifowania, polerowania, wiercenia).

ProduktSzerokość (mm)Wysokość (mm)Karta danych (EN)
MRZ 100 / 2 N 100 100 pokaż PDF
MRZ 150 / 3 N 150 100 pokaż PDF
MRZ 200 / 4 N 200 200 pokaż PDF
MRZ 250 / 4 N 250 200 pokaż PDF
MRZ 300 / 4 N 200 300 pokaż PDF
MRZ 350 / 5 N 350 300 pokaż PDF
MRZ 400 / 5 N 400 400 pokaż PDF
MRZ 450 / 5 N 450 400 pokaż PDF

Magnetické separátory vyrábíme v těchto třech stupních magnetické indukce


 Stupeň 1
(Standard)
Stupeň 2
(Nejvyšší odtrhová sila)
Stupeň 3
(Nejvyšší magnetická indukce)
Indukce na jádře 17 000 G 16 100 G 18 700 G
Indukce na plášti 10 700 G 10 600 G 12 200 G
Odtrhová síla na jádře 107 N 176 N 149 N
Odtrhová síla na plášti 74 N 140 N 101 NW jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany rusztowy separator magnetyczny?

Magnetyczny separator rusztowy w konstrukcji szafowej znajduje zastosowanie przede wszystkim w przemyśle maszynowym.