Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Zalety separatora magnetycznego MSS-AC

 • Automatyczne oczyszczanie nawet bez przerwania przepływu materiału
 • Neodymowe magnesy z indukcją aż 18 700 G
 • Produkcja separatora na miarę
 • Wychwytywanie Fe cząstek od 1 mikrona
 • Testowanie materiału

Rusztowe magnetyczne separatory z automatycznycm oczyszczaniem MSS-AC

Magnetyczny szafowy separator s automatycznym oczyszczaniem jest przeznaczony do separacji delikatnych cząstek ferromagnetycznych z swobodnie opadającego materiału i chroni przed uszkodzeniem maszyny i urządzenia, które następnie przetwarzają oczyszczony materiał.

Korzyści wynikające z zastosowania separatora

5 years warranty
 • Materiał pozbawiony domieszek ferromagnetycznych
 • Stała ochrona urządzenia technologicznego
 • Ciągła/Nieprzerwana praca produkcyjna
 • W ciągu czyszczenia przy wybranych wersjach koniecznie należy przerwać przepływ materiału
 • Oszczędność kosztów obsługi i zmniejszenie ryzyka błędów

Ww. separator magnetyczny jesteśmy zdolni wyprodukować z maksymalną indukcją 16 000 G na rdzeniu i 11 500 G na osłonie rury magnetycznej. Tolerancja +/- 10 %.

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Konstrukcja i główne zalety separatorów rusztowych z automatycznym oczyszczaniem

Podstawę automatycznego separatora rusztowego stanowi zestaw kilku nad sobą umieszczonych rusztów magnetycznych ze stali nierdzewnej o zmiennej parzystej i nieparzystej ilości rur. Tak powstała krata magnetyczna jest w bardzo intensywnym kontakcie z przepływającym i potrafi zatrzymać nawet te najmniejsze nieczystości metalowe i zapewnić tak bardzo wysoki poziom separacji. Kompaktowa konstrukcja ze stali nierdzewnej DIN 1.4301 zapewania prosty i oszczędzający miejsce montaż w istniejących liniach produkcyjnych i jednocześnie jest gwarancją wysokiej trwałożci i długiego czasu użytkowania całego systemu.

Kluczowymi elementami tego separatora są rury magnetyczne szcelnie zamknięte w separatoru w obudowie ze stali nierdzewnej i włożone do jeszcze jednego rusztu ze stali nierdzewnej . Ten tzw. system „rura w rurce“ ma kilka istotnych zalet:

 • Niektórzy konkurencyjni producenci w ramach nie całkowicie uczciwej konkurencji często chwalą się wysoką indukcją na powierzchni osłon rur nierdzewnych (aż 12 200 G), nie wspominając już o tym, że w ich separatorach stosują tylko JEDNĄ rurę osłonową, a więc w przypadku jej uszkodzenia klient jest narażony na ryzyko zanieczyszczenia oczyszczanego produktu przez niebezpieczne odłamki magnesów. Stosowane przez nas systemy magnetyczne są niezwykle silne i w rzeczywistości osiągamy indukcje magnetyczne na wewnętrznej rurze osłonowej (która szczelnie zamyka rzdenie magnetyczne) aż 16 000 G! (co jest znacznie wiekszą wartością, niż którą osiągają nasi konkurenci na powierzchni rur osłonowych ). Jednak celowo ukrywamy wewnętrzną rurę w naszych separatorach rusztowych jeszcze raz (zewnętrzne) osłonową rurę nierdzewną, która wprawdzie końcową indukcję w miejscu kontaktu z oczyszczanym materiałem obniża výslednou indukci v místě na (nadal bardzo wysoką) wartość około 11 500 G, ale (i to jest dla nas kluczowe) udziela przede wszystkim klientowi gwarancję absolutnego bezpieczeństwa (ponieważ w przypadku ewentualnego uszkodzenia zewnętrznej rury osłonowej zapobiega wewnętrza rura osłonowa przenikaniu odłamków rdzeni magnetycznych do oczyszczanego produktu)
 • Podwójna obudwa znacząco przedłuża czas użytkowania kosztownych rdzeni magnetycznych (nie może się do nich przedostać woda, nie dochodzi do ich mechanicznego zużycia podczas czyszczenia itd.)
 • Zwiększa się odporność na ścieranie wobec całego systemu rusztu

JakJak czyścić rusztowy separator magnetyczny?

Intervaly čištění krycích nerezových trubic jsou individuálně nastaveny dle stupně znečištění produktu. Pro co nejefektivnější separaci Magnetycznych částic je automatický ruszt magnetycznyový separator osazen silnými neodymovými NdFeB magnety.

Automatyczne oczyszczanie separatora magnetycznego zostało zapewnione za pomocą elementów pneumatycznych i w pełni programowalnymi samodzielnymi jednostkami sterującymi. Panel sterowania w kompaktowym wykonaniu i łatwym w obsłudze ekranem dotykowym zapewnia szybki indywidualny ????

Ww. separator potrafi przetwarzać materiał i ferromagnetyczne nieczystości w bardzo szerokim szerokim spektrum frakcyjnym (oddziela jak bardzo delikatne cząstki ferromagnetyczne, tak np. dalsze przewody itp., które pozostałe separatory rusztowe mogłbyby zablokować). Ze względu na przewidywaną aplikację w trudnych środowiskach przemysłowych jak obudowa samych prętów magnetycznych, tak również ochronna osłona całego separatora znacznie bardziej wytrzymała niż u pozotałych automatów rusztowych.. Stana prętów magnetycznych można kontrolować na bieżąco przez otwory rewizyjne.

Do jakiego rurociągu podłączy się separator?

W celu szybkiego i łatwego zastosowania szafa separatora została zakończona kołnierzami a - - standardowymi kwadratowymi lub typu Jacob lub przez połączenie zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Zwykle produkujemy szafy z rozmiarami połączeniowymi od 180 x 180 do 630 x 630 mm, ale jesteśmy zdolni dostosować rozmiar i kształt połączenia.

Proces separacji może być przy wszystkich typech separatorów monitorowany za pomocą otworu rewizyjnego w górnej części separatora. Ze względu na wysokie wymagania przemysłu spożywczego i farmaceutycznego niektóre części separatora magnetycznego, które przychodzą do kontaktu z oczyszczanym materiałem, możemy dostarczyć w polerowanym wykonaniu.

Certyfikat TESYDOSOLLAU – nasze produkty są spawane przez prawdziwych profesjonalistów!

Uprawnienia firmy SOLLAU:
Uprawnienia do spawania urządzeń ciśnieniowych zgodnie PED 2014 / 68 / EU
Certyfikat zgodnie z EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 aż 5, EN 13445 – 1 aż 5

Rusztowy separator magnetyczny z automatycznym oczyszczaniem produkujemy w trzech wersjach: jednostronny z ciągłym czyszczeniem (MSSJ-AC TARANTULA), jednostronny dla eksploatacji przerywanej w utrudnionych warunkach (MSSJ-AC HD SCORPION) i obustronny z ciągłym czyszczeniem (MSSO-AC BLACK WIDOW).

MSSJ-AC
TARANTULA

Magnetyczny rusztowy separator s automatycznym oczyszczaniem MSSJ-AC TARANTULA

 • Automatyczne czyszczenie bez konieczności przerwania przepływu materiału
 • Separacja czetrostopniowa
 • Niezwykle duża magnetyczna powierzchnia przechwytująca
 • Małe wymiary
 • Otwór rewizyjny
 • Bardzo atrakcyjny stosunek „cena/wydajność“
 • Niskie koszty napraw i serwisu
 • Indukcja magnetyczna aż 16 000 G
 • Certyfikat ATEX
 • Pięcioletnia gwarancja na rdzeń magnetyczny

Separator do ciągłej eksploatacji MSSJ-AC TARANTULA (otwór wejściowy materiału został umieszczony przy krawędzi separatora)

Podczas spadania materiału przez ruszty rurowe magnetyczne nieczystości metalowe dzięki silnym stałym magnesom są przechwytywane na powierzchni nierdzewnych rur osłonowych. W z góry ustalonych ustalonych odstępach czasu są później oba górne ruszty magnetyczne za pomocą napędu pneumatycznego i listw prowadzących przesunięte nad wysypisko śmieci i potem zostaną wyciągnięte rdzenie magnetyczne z rusztów nierdzewnych aż do pozycji skrajnej (a więc nad odsysanie kurzu, jeżeli tym opcjonalnym urządzeniem wyposażony separator magnetyczny). Po wysunięciu rzdeni magnetycznych przechwycone cząstki metalowe samowolnie odpadają z powierzchni rur do wysypiska śmieci. Jeżeli jest separator wyposażony urządzeniem odssysającym (chodzi o akcesoria opcjonalne), są w tej pozycji z wyciągniętych rdzeni magnetycznych za pomocą odsysania usunięte nawet najmniejsze cząstki pyłu oczyszczanej masy. Czysty materiał (już bez nieczystości ferromagnetycznych) po przejściu przez ruszty magnetyczne samowolnie spada do wyjścia czystego materiału i jest odprowadzany do dalszego przetwarzania.

Po zakończeniu procesu czyszczenia rdzenie magnetyczne wsuną się z powrotem do rur osłonowych i w ustalonych odstępach czasu proces czyszczenia powtarza się bez przerwy (czyści na przemian lub oba górne, lub oba dolne piętra separatora). Automatyczne czyszczenie w kombinacji z mniejszymi rozmiarami seperatora przeznaczają to urządzenie np. do zastosowania w liniach produkcyjnych, gdzie nie ma wystarczającej ilości miejsca do wykonywania niezbędnego ręcznego czyszczenia standardowego magnetycznego separarotra rusztowego z ręcznym oczyszczaniem MSS-MC albo przestrzeń do instalacji separatora z automatycznym ciągłym oczyszczaniem MSSO-AC Black Widow.

Sito magnetyczne (składające się z czterech rusztów) zapewnia wysoką skuteczność separacji i jednocześnie wydłuża odstępy czyszczenia (ponieważ powerzchnia przechwytująca utrzyma wysoką ilość cząstek ferromagnetycznych). Chociaż separator zawiera cztery ruszty magnetyczne, dzięki zaawansowanemu rozwiązaniu projektowemu udało się osiągnąć wyjątkowo niską wysokość montażową. Stan separatora można na bieżąco kontrolować prze otwór rewizyjny.

Szczególne zalety

 • Czyszczenie ciągłe (= w ciągu czyszczenia nie ma potrzeby przerywać przepływ materiału)
 • Wysoką gęstość sita (4 piętra rur magnetycznych = bardziej skuteczna separacja)
 • Niezwykle duża całkowita magnetyczna powierzchnia przechwytująca
 • Zmniejszona długość separatora (= niższe wymiary montażowe)
 • Możliwość wymiany poszczególnych prętów magnetycznych (= niższe kostzy napraw i serwisu)
 • Otwór rewizyjny do kontroli stanu prętów magnetycznych
 • Atrakcyjny stosunek parametrów „cena/wydajność“

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Rozmiar wejściowy /wyjściowy (mm)Karta danych
MSSJ-AC 200 TARANTULA 10 200 x 200 pokaż PDF
MSSJ-AC 300 TARANTULA 30 300 x 300 pokaż PDF
MSSJ-AC 400 TARANTULA 50 400 x 400 pokaż PDF
MSSJ-AC 500 TARANTULA 70 500 x 500 pokaż PDF
MSSJ-AC 600 TARANTULA 90 600 x 600 pokaż PDF

MSSJ-AC HD
SCORPION

Magnetyczny rusztowy separator s automatycznym oczyszczaniem MSSJ-AC HD SCORPION

 • Automatyczne oczyszczanie z koniecznością przerwana przepływu materiału
 • Separacja nawet niezwykle dużych frakcji
 • Masywna konstrukcja
 • Otwór rewizyjny
 • Atrakcyjny stosunek parametrów „cena/wydajność“
 • Indukcja magnetyczna aż 16 000 G
 • Certyfikat ATEX
 • Pięcoletnia gwarancja na rdzeń magnetyczny

Separator do przerywanej eksploatacji w trudnych warunkach roboczych v náročných pracovních podmínkách MSSJ-AC HD SCORPION (otwór do wejścia materiału znajduje się przy krawędzi okraji separatora)

Podczas opadania przez ruszty rurowe magnetyczne nieczystości metalowe dzięki silnym magnesom trwałym są przechwytywana na powierzchni rur nierdzewnych. W zgóry ustalonych odstępach ruszt magnetyczny za pomocą napędu pneumatycznego i tuleji prowadzących przesunie się nad wysypisko śmieci a potem zostaną wysunięte a poté jsou rdzenie magnetyczne z nierdzewnych ruru osłonowych(a więc nad odsysanie kurzu, jeżeli tym opcjonalnym urządzeniem wyposażony separator magnetyczny). Po wysunięciu rdzeni magnetycznych przechwycone części metalowe samovolnie odpadną z powierzchni rur osłonowych do wysypiska śmieci. Jeżeli jest separator wyposażony urządzeniem odssysającym (chodzi o akcesoria opcjonalne), są w tej pozycji z wyciągniętych rdzeni magnetycznych za pomocą odsysania usunięte nawet najmniejsze cząstki pyłu oczyszczanej masy. Czysty materiał (już bez nieczystości ferromagnetycznych) po przejściu przez ruszty magnetyczne samowolnie spada do wyjścia czystego materiału i jest odprowadzany do dalszego przetwarzania.

Po zakończeniu procesu czyszczenia rdzenie magnetyczne wsuną się z powrotem do rur osłonowych i w ustalonych odstępach czasu i proces czyszczenia powtarza się. Automatyczne czyszczenie w kombinacji z mniejszymi rozmiarami i masywną konstrukcją seperatora przeznaczają to urządzenie np. do zastosowania w liniach produkcyjnych przetwarzających grubszy materiał, w zakładach gdzie nie jest wytarczająca ilość miejsca do wykonywania niezbędnego ręcznego czyszczenia standardowego magnetycznego separarotra rusztowego z ręcznym oczyszczaniem MSS-MC.

Ww. separator potrafi przetwarzać materiał i ferromagnetyczne nieczystości w bardzo szerokim spektrum frakcyjnym (oddziela jak bardzo delikatne cząstki ferromagnetyczne, tak np. dalsze przewody itp., które pozostałe separatory rusztowe mogłbyby zablokować). Ze względu na przewidywaną aplikację w trudnych środowiskach przemysłowych jak obudowa samych prętów magnetycznych, tak również ochronna osłona całego separatora znacznie bardziej wytrzymała niż u pozotałych automatów rusztowych.Stana prętów magnetycznych można kontrolować na bieżąco przez otwory rewizyjne.

Szczególne zalety

 • Separator potrafi przetwarzać materiał i nieczystości ferromagnetyczne w bardzo szerokim spektrum frakcyjnym
 • Masywna konstrukcja do bardziej trudnych i zaawansowanych aplikacji przemysłowych
 • Otwór rewizyjny do kontroli stanu prętów magnetycznych
 • Atrakcyjny stosunek parametrów „cena/wydajnośś“

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Rozmiar wejściowy /wyjściowy (mm)Karta danych
MSSJ-AC HD 200 SCORPION 15 200 x 200 pokaż PDF
MSSJ-AC HD 300 SCORPION 30 300 x 300 pokaż PDF
MSSJ-AC HD 400 SCORPION 55 400 x 400 pokaż PDF
MSSJ-AC HD 500 SCORPION 80 500 x 500 pokaż PDF

MSSO-AC
BLACK WIDOW

Magnetyczny rusztowy separator s automatycznym oczyszczaniem MSSO-AC BLACK WIDOW

 • Automatyczne czyszczenie bez konieczności przerwania przepływu materiału
 • Niezwykle duża całkowita magnetyczna powierzchnia przechwytująca jednego pręta
 • Małe straty materiału pierwotnego
 • Wysoka pojemność
 • Możliwość wymiany tylko jednego pręta magnetycznego
 • Każdy pręt magnetyczny ma napęd własny
 • Otwór rewizyjny
 • Otwór serwisowy
 • Ochronne sito nierdzewne
 • Indukcja magnetyczna aż 18 700 G
 • Certyfikat ATEX
 • Pięcioletnia gwarancja na rdzeń magnetyczny

Separator do ciągłej eksploatacji MSSO-AC BLACK WIDOW (otwór wejściowy materiału został umieszczony w środkowej części separatora)

Podczas opadania przez ruszty rurowe magnetyczne nieczystości metalowe dzięki silnym magnesom trwałym są przechwytywana na powierzchni rur nierdzewnych. Ruszty rurowe zajmują dwie trzecie szerokości separatora i jednocześnie rdzenie magnetyczne stále znajdują pod wejście do (dla dobrego materiału) zanieczyszczonego materiału. Z uwagi na długość dwóch trzecich rur osłonowych są więc rdzenie magnetyczne trwale chronione za pomocą osłonowych rur nierdzewnych, przy czym połowa długości rur osłonowych (tzn., ta część, która wykracza do strefy aktualnego oczyszczania) jest w sposób ciągły wolny od zanieczyszczeń magnetycznych. Takie rozwiązanie zapewnia ciągłość jak oczyszczającego, tak separacyjnego procesu (bez konieczności przerwana cyklu roboczego w ciągu magnetycznej separacji). W z góry ustalonych odstępach każda z rur osłonowych jednego (np. dolnego) piętra przesunie się niezależnie za pomocą napędu pneumatycznego i listw prowadzących np. w prawo i do tej samej pozycji w ten sposób przemieści się następnie także górne piętro rur osłonowych.

Przez okres odstępu/interwału oczyszczania ustawionego przez klienta są wyrzucane nieczystości przechwycone na powierzchni rur osłonowych do wysypiska śmieci na już ww. prawej stronie. Po zakończeniu okresu oczyszczania dolne piętro rusztu przesunie się w lewo i potem następuje górne piętro. Zatrzymane nieczystości ferromagnetyczne ponownie odpadną do wyjścia odpadu, tym razem owszem po lewej stronie. Po zakończeniu procesu oczyszczania rury osłonowe rdzeni magnetycznych ponownie przesuną się w prawo i cały proces powtarza się cyklicznie bez przerwy.

MSSO-AC BLACK WIDOW został wyposażony tzw. wtórną strefą oczyszczania, która obniża straty materiałowe podczas czyszczenia separatora.

Zaawansowana osłona ww. separatora umożliwia:

 • obserwować na biężąco stan zanieczyszczenia rur magnetycznych (przez otwór rewizyjny)
 • wykonywać serwis bez konieczności demontażu separatora (dzięki otworowi rewizyjnemu)

Dzięki wyjątkowemu rowziązaniu technicznemu można ww. separator zastosować także w zakładach o bardzo dużej zdolności produkcyjnej (otwór połączeniowy z rozmiarami aż 600 x 600 mm). Przy MSSO-AC BLACK WIDOW są wymieniane poszczególne pręty magnetyczne (nie całe ruszty), co przynosi klientom finansowe i czasowe oszczędności podczas serwisu i napraw . W dodatku każdy pręt magnetyczny ma własny napęd, a więc przy uszkodzeniu jednego pręta wszystkie pozostałe pręty działają normalnie i nie ma potrzeby wyłączenia separatora). Ochronne sito nierdzewn chroni pręty magnetyczne przed uszkodzeniem oczyszczanym materiałem lub nieczystościami.

Szczególne zalety

 • Czyszczenie ciągłe (= w ciągu czyszczenia nie ma potrzeby przerywać przepływ materiału)
 • Pręty magnetyczne o dużej średnicy (=niezwykle duża magnetyczna powierzchnia) przechwytująca jednego pręta)
 • Wtórna strefa separacyjna (= mniejsze straty materiału pierwotnego)
 • Możliwość wymiany tylko jednego pręta magnetycznego
 • Każdy pręt magneyczny ma własny napęd má (=przy uszkodzeniu jednego pręta wszystkie pozostałe pręty działają normalnie i nie ma potrzeby wyłączenia separatora)
 • Otwór rewizyjny do kontroli stanu prętów magnetycznych
 • Otwór serwisowy (= wykonywanie serwisu bez konieczności demontażu separatora)
 • Ochronne sito nierdzewne (= chroni pręty magnetyczne przed uszkodzeniem pierwotnym materiałem lub zanieczyszczeniami)

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Rozmiar wejściowy /wyjściowy (mm)Karta danych
MSSO-AC 180 BLACK WIDOW 7 180 x 180 pokaż PDF
MSSO-AC 270 BLACK WIDOW 20 270 x 270 pokaż PDF
MSSO-AC 360 BLACK WIDOW 35 360 x 360 pokaż PDF
MSSO-AC 450 BLACK WIDOW 60 450 x 450 pokaż PDF
MSSO-AC 540 BLACK WIDOW 85 540 x 540 pokaż PDF
MSSO-AC 630 BLACK WIDOW 110 630 x 620 pokaż PDFW jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany rusztowy separator magnetyczny?

Top