Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Zalety separatora magnetycznego MSP-AC EKO

 • Wariant ekonomiczny – atrakcyjny stosunek cena/wydajność
 • Separator z automatycznym oczyszczaniem
 • Indukcja magnetyczna aż 9500 G na osłonie
 • Wielkie zatrzymanie na powierzchni (średnica rurki magnetycznej 68 mm)
 • Produkcja separatorów na wymiar
 • Zatrzymanie Fe cząstek od 1 mikrona
 • Testowanie materiału
 • Możliwość ogrzewania części separacyjnej

Przepływowe filtry magnetyczne MSP-AC EKO

Magnetyczny filtr przepływowy MSP-AC EKO

Magnetyczny filtr przepływowy MSP-AC EKO z automatycznym oczyszczaniem jest przeznaczony zwłaszcza do separacji cząstek ferromagnetycznych, które znajdują się w strumieniu cieczy lub łatwo przepuszczalnego materiału.

Konstrukcja separatora przepływu

Podstawą ww., cenowo przystępnego, ale jednocześnie bardzo skutecznego automatycznego filtra przepływowego jest rura ze stali nierdzewnej wypełniona rdzeniem neodymowym. Ta rura włożona jest rurociągu z poziomo płynącym materiałem i potrafi zatrzymać nawet te najmniejsze metalowe nieczystości i zapewnić wysoki stopień separacji.

Zatrzymane cząstki magnetyczne w ciągu procesu separacji trzymają się na tylnych częściach rur nierdzewnycm z rdzeniami magnetycznymi, i dlatego nie blokują przepływ oczyszczanego materiału, ale jednocześnie są chronione przed przypadkowym spłukaniem przepływającą masą oczyszczającą. W odróżnieniu od małych rur (z średnicą 25 a 32 mm) standardowych rusztowych separatorów automatycznych jest MSP-AC EKO wyposażony w o wiele szerszą rurę, co w znacznym stopniu zwiększa możliwości separacyjne separatora i jednocześnie wydłuża odległości między okresami czyszczenia (na tylnej ścianie utrzyma się o wiele większa ilość zatrzymanych nieczystości).

W celu jak najskuteczniejszej separacji cząstek magnetycznych jest magnetyczny separator przepływowy wyposażony niezwykle silnymi neodymowymi magnesami NdFeB (umożliwiającymi osiągnąć indukcję magnetyczną aż 9 500 G na powierzchni nierdzewnej osłony rury magnetycznej).

Jak czyścić separator przepływowy?

W ciągu automatycznego oczyszczania zostanie automatycznie zamknięty wlot i wylot materiału, otworzy się zawór wlotowy i wylotowy wody do spłukiwania, rdzeń neodymowy automatycznie (albo w mechanicznie ustawionym okresie albo za pomocą jednostki sterującej) wysunie się z rury nierdzewnej do górnej części separatora i zatrzymane cząstki metalowe są spłukiwane z nierdzewnej rury wodą do spłukiwania do pomocniczej gałęzi rurociągu. Automatyczne oczyszczanie jest bardzo szybkie, nie wymaga obecności faktora ludzkiego i nie dochodzi podczas niego do niechcianych przestojów.

W celu maksymalnie ekonomicznego i ekologicznego wykorzystania wody do spłukania jesteśmy ponadstandardowo zdolni wyposażyć obieg wody do spłukiwania dalszym separatorem magnetycznym (aby oddzielić metalowe cząstki z wody do spłukiwania) i zapewnić tak trwałe stosowanie wody do spłukiwania w zamkniętym obiegu spłukiwania automatycznego filtra magnetycznego. Automatyczne czyszczenie separatora magnetycznego zostało zabezpieczone za pomocą elementów pneumatycznych z mechanicznie ustawianymi parametrami (okres czyszczenia). Za dodatkową oplata można dostarczyć także z w pełni programowalną samodzielną jednostką sterującą, panelem sterującym z ekranem dotykowym do szybkiego ustawienia separatora magnetycznego dla danej aplikacji itp. Separator z automatycznym oczyszczaniem jest przeznaczony do zakładów z praktycznie jakimkolwiek stopniem zanieczyszczenia oczyszczanego materiału i także go włączyć do systemu sterowania w pełni zautomatyzowanej linii produkcyjnej.

Dalsze zalety magnetycznego filtra przepływowego

Ww. typ separatora dostarczamy także w wykonaniu dwu-osłonowym, które umożliwia ogrzewanie przepływowej części separatora i tak zapobiega krzepnięciu mieszanek transportowanych przy wyższych temperaturach np. syropu lub czekolady.

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Do jakiego rurociągu podłączy się separator?

Magnetyczny separator przepływowy produkujemy standardowo w średnicach połączenia od 50 do 100 mm, jednak wymiary połączenia i sposób połączenia do sytemu rurowego (kołnierze, połączenia śrubowe, specjale połączenia) możemy dostosować na życzenie klienta.

Certyfikat TESYDOSOLLAU – nasze produkty są spawane przez prawdziwych profesjonalistów!

Uprawnienia firmy SOLLAU:
Uprawnienia do spawania urządzeń ciśnieniowych zgodnie PED 2014 / 68 / EU
Certyfikat zgodnie z EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 aż 5, EN 13445 – 1 aż 5

MSP-AC EKO V0
BARRACUDA

Magnetyczny separator przepływowy MSP-AC EKO - BARRACUDA

 • Separator bez wentyli i zaworów (zapewnia klient)
 • Średnica podłączeniowa 20 aż 150 mm
 • Małe wymiary instalacyjne

Pneumatycznie oczyszczana wersja bezzaworowa. Materiał przepływa przez rurociąg wejściowy do separatora i nieczystości Fe są zatrzymywane na nierdzewnej powierzchni rury magnetycznej. Podczas czyszczenia magnetyczny rdzeń wysunie się pneumatycznie z obudowy powłoki ze stali nierdzewnej i przechwycone nieczystości są spłukane. Sposób opłukiwania i odpływu zatrzymanych nieczystości tak samo jak zatrzymanie doprowadzenia materiału itd. rozwiązuje klient sam.

ProduktŚrednica przyłączeniowa (mm)Karta danych
MSP-AC EKO 20 V0 BARRACUDA 20 pokaż PDF
MSP-AC EKO 40 V0 BARRACUDA 40 pokaż PDF
MSP-AC EKO 50 V0 BARRACUDA 50 pokaż PDF
MSP-AC EKO 80 V0 BARRACUDA 80 pokaż PDF
MSP-AC EKO 100 V0 BARRACUDA 100 pokaż PDF
MSP-AC EKO 125 V0 BARRACUDA 125 pokaż PDF
MSP-AC EKO 150 V0 BARRACUDA 150 pokaż PDF

MSP-AC EKO V4
BARRACUDA

Magnetyczny separator przepływowy MSP-AC EKO - BARRACUDA

 • Separator włącznie wentyli i zaworów
 • W pełni automatyczne wykonanie
 • Średnica podłączeniowa 20 aż 150 mm
 • Pulpit sterowniczy z wyświetlaczem

Pneumatycznie oczyszczana czterozaworowa wersja. Materiał przecieka przewodem wlotowym do separatora i nieczystości Fe są zatrzymywane na powierzchni nierdzewnej rury magnetycznej. Podczas czyszczenia zostanie najpierw zatrzymany przepływ materiału, potem aktywuje się zawór oczyszczający, do separatora przedostaje się środek oczyszczający, pneumatycznie zostaną wysunięte rdzenie magnetyczne i zatrzymane nieczystości Fe są spłukane strumieniem płynu oczyszczającego do rurociągu spustowego (wylot z rury spustowej można wykorzystać także do pobierania próbek). Następnie magnes wsunie się z powrotem do pozycji podstawowej, zostanie odcięty dopływ płynu oczyszczającego, deaktywowany zawór czyszczący i normalna praca jest kontynuowana.

ProduktŚrednica przyłączeniowa (mm)Karta danych
MSP-AC EKO 20 V4 BARRACUDA 20 pokaż PDF
MSP-AC EKO 40 V4 BARRACUDA 40 pokaż PDF
MSP-AC EKO 50 V4 BARRACUDA 50 pokaż PDF
MSP-AC EKO 80 V4 BARRACUDA 80 pokaż PDF
MSP-AC EKO 100 V4 BARRACUDA 100 pokaż PDF
MSP-AC EKO 125 V4 BARRACUDA 125 pokaż PDF
MSP-AC EKO 150 V4 BARRACUDA 150 pokaż PDF
Separatory magnetyczne w magazynie

Niektóre produkty z tej linii modeli są dostępne do natychmiastowego zakupu. Stale poszerzamy ofertę dostępnych separatorów magnetycznych, abyśmy mogli je natychmiast dostarczyć. W celu uzyskania informacji o aktualnej dostępności, skontaktuj się z naszym sprzedawcą.W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany przepływowy separator magnetyczny?

Ogólnie wysoko wykonane higieniczne separatora odpowiada także zastosowaniu w przemyśle spożywczym, jednak zakres zastosowania magnetycznego filtra przepływowego MSP-AC Eko z automatycznym oczyszczaniem jest o wiele szersza. Jest ulubionym ekonomicznym zastępcą/namiastką drogich, wielkogabarytowych i skomplikowanych separatorów z automatycznym oczyszczaniem, i dlatego znajduje zastosowanie np. w przemyślne maszynowym, chemicznym i ceramicznym, w przemysłowych układach chłodniczych itd.

Top