Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

Magnetyczne separatory rurowe MT

Magnetyczne separatory rurowe MT (czasami z powodu swego kształtu oznaczane też jako taropedo lub pocisk) są stosowane do wychwytywania nieczystości metalowych z materiałów z gorszymi właściwościamiy sypkimi (pasza granulowana, granulat plastikowy, trociny, materiały prószkowe w przemyśle ceramiczym itd.), które mogły by zablokować i zatkać klasyczne rusztowe separatory magnetyczne.

Konstrukcja separatora rurowego

Ciało separatora składa się ze spawanej szafy nierdzewnej, która po podłączeniu do istniejącego rurociągu(np. za pomocą standardowych kołnierzy lub kołnierzy typu typu JACOB) staje się integralną częścią systemu rurociągowego. Na wejściu do ciała separatora znajduje się stożek uderzeniowy, który kieruje równomiernym przepływem materiału.Na wewnętrznej części osłony zewnętrznej zostały dodatkowo umiesczone specjalne prowadnice do kierowania materiału od zewnętrznej osłony na rdzeń magnetyczny (umieszczone w dolnej części stożka środkowego). Ze względu na to, że jak stożek uderzeniowy, tak również samodzielna obudowa separatora mają okrągły kształt, uzysikiwany jest równomierny i ciągły przepływ materiału przez korpus separatora. Dodatkowo okrągły przekrój separatora w połączeniu z stożkiem uderzeniowym i ferrytowymi lub neodymowymi magnesami umieszczonymi w środku korpusu separatora umożliwiają zastosowanie tego urządzenia nie tylko w czysto prostopadłych, ale także nachylonych instalacjach rurowych.

Jak czyścić separator rurowy?

Dzięki uproszczonemu mechanizmowi czyszczenia usuwanie przechwyconych nieczystości ferromagnetycznych jest bardzo proste. Po otwarciu drziw separatora magnetycznego (z integrowanym stożkiem uderzeniowym) stożek obróci się o kąt 180° i zostaną wyciągnięte rdzenie magnetyczne. Po wyciągnięciu magnetycznych rdzeni samowolnie odpadną nieczystości ferromagnetyczne , które do tej chwili były przychwycone na środkową i dolną część stożka.

Drzwi separatora są standardowo wyposażone w masone uchwyty hakowe, niemniej jednak na specjalne wymaganie drzwi separatora można wyposażyć np. elektromagnetycznym zamkiem bezpieczeństwa.

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Jak działa rurowy separator magnetyczny?

Podczas przejścia materiału przez korpus separatora magnetyczne zanieczyszczenia są naraożone na działanie wielokrotnego pola magnetycznego, generowanego kilku warstwami magnesów několika w środkowej i dolnej części stożka uderzeniowego. Powtarzane działanie silnych magnesów na oczyszczany materiał prowadzi do stosunkowo wysokiej skuteczności tego specjalnego separtora.

MT

Magnetyczny separator rurowy MT

Separator rurowy jest stosowany do wychwytywania metalowych nieczystości z materiałów o gorszych właściwościach sypkich (pasza granulowana, granulat plastikowy, trociny, materiały prószkowe w przemyśle ceramiczym itd.)

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Średnica wejściowa/wyjściowa (mm)Karta danych (EN)
MT 100 F 10 99 pokaż PDF
MT 150 F 25 149 pokaż PDF
MT 200 F 60 199 pokaż PDF
MT 250 F 90 249 pokaż PDF
MT 300 F 130 299 pokaż PDF
MT 350 F 165 349 pokaż PDF
MT 400 F 230 398 pokaż PDF
MT 500 F 360 498 pokaż PDF


W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany rurowy separator magnetyczny?

Rurowy separator magnetyczny znajduje zastosowanie w przemyśle rolniczym, farmaceutycznym, drzewnym, chemicznym ceramicznym itp.