Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Zalety separatora magnetycznego MSK-AC

 • Czyszczenie automatyczne i bez przerwania przepływu materiału
 • Idealne dla materiałów ściernych i słabo przepuszczalnych
 • Produkcja separatorów na wymiar
 • Wysoka zdolność eksploatacyjna
 • Na zamówienie można wykonać także wykonanie neodymowe
 • Separacja wielostopniowa
 • Testowanie materiału

Kaskadowe separatory magnetyczne MSK-AC

Magnes kaskadowy MSK-AC jest przeznaczony do systemów transportowych o dużej pojemności (zwłaszcza na bazie rurowej i grawitacyjnej), które wymagają zapewnienie ciągłego i w pełni automatycznego procesu oczyszczania.

Jak stosować separator kaskadowy?

Zatrzymane nieczystości metalowe można łatwo usunąć dzięki systemowi pneumatycznie sterowanych płyt ekstrakcyjnych. Materiał sypki jest w kształcie kaskadowym naprowadzany do bezpośredniego kontaktu z górną płytą magnetyczną, która przechwyci część nieczystości Fe i jednocześnie odbije materiał na kolejną płytę, przy czym materiał dzięki swemu odbiciu zwolni się i przewróci, co ponownie zwiększa skuteczność separacji magnetycznej. W dodatku zasada kaskadowa wykorzystuje także właściwości fizykalne materiałów ferromagnetycznych, które mają wyższą specyficzną masę niż oczyszczane materiały i dlatego mają tendencję samowolnie spadać w kierunku w dół do płyty magnetycznej.

Jak czyścić kaskadowy separator magnetyczny?

Automatyczne oczyszczania separatora magnetycznego zostało zapewnione za pomocą elementów pneumatycznych i w pełni programowalnej samodzielnej jednostki sterującej (po otwarciu i wychyleniu płyty rdzenie magnetyczne oddalą się od osłonowej płyty nierdzewnej i cząstki na niej przechwycone odpadną).

Panel sterujący w kompaktowym wykonaniu i łatwym w obsłudze ekranem dotykowym zapewnia indywidualne ustawienie separatora magnetycznego dla danej aplikacji. Automatyczne oczyszczanie separatora magnetycznego umożliwia instalację w pełni zautomatyzowanych zakładach i tak również jednocześnie zabezpiecza wysoką ekonomiczność eksploatacji, odstępy czasu można – w zależności od stopnia zanieczyszczenia czyszczonego produktu – ustawić elektronicznie w indywidualny sposób.

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Certyfikat TESYDOSOLLAU – nasze produkty są spawane przez prawdziwych profesjonalistów!

Uprawnienia firmy SOLLAU:
Uprawnienia do spawania urządzeń ciśnieniowych zgodnie PED 2014 / 68 / EU
Certyfikat zgodnie z EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 aż 5, EN 13445 – 1 aż 5

MSK-AC

 • Cylindry pneumatyczne FESTO
 • System sterowania SIEMENS
 • Wielkie zatrzymanie na przestrzeni magnetycznej
 • Separacja drobnych i większych zanieczyszczeń żelazem

Kaskadowy separator magnetyczny MSK-AC jest przeznaczony do systemów transportowych o dużej pojemności, które wymagają zabezpieczenie ciągłego i w pełni zautomatyzowanego procesu czyszczenia.

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Rozmiar wejściowy/wyjściowy (mm)Karta danych
MSK-AC 165 F 45 140 x 140 pokaż PDF
MSK-AC 250 F 85 200 x 200 pokaż PDF
MSK-AC 390 F 130 260 x 260 pokaż PDF
MSK-AC 550 F 195 340 x 340 pokaż PDF
MSK-AC 800 F 250 430 x 430 pokaż PDFW jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany kaskadowy separator magnetyczny?

Podwójny paralelny magnes kaskadowy MSK-AC jest wyposażony w klika wielkich płyt magnetycznych i umożliwia automatyczne oczyszczanie bez przerwania przepływu materiału w wielu dziedzinach (np. podczas przetwarzania mieszanek paszowych i spożywczych, w przemyśle tworzyw sztucznych i przemyśle chemicznym itd.).

Top