Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

9. 11. 2023

Skuteczne usuwanie zanieczyszczeń metalicznych w produkcji pelletu drzewnego za pomocą separatora magnetycznego (studium przypadku)

Stan wyjściowy:

Nasz klient specjalizuje się w produkcji zrębków drzewnych i pelletu drzewnego. Materiał drzewny, który jest kruszony, często zawiera zanieczyszczenia metalowe, które powodują uszkodzenia technologii produkcji.

 Opis problemu:

Klient używa rozdrabniacza jedno-wałowego UNTHA LR 700 do rozdrabniania drewna. Materiał drewniany jest zróżnicowany - lite drewno, forniry, płyty wiórowe itp. W materiale tym często występują duże zanieczyszczenia ferromagnetyczne, takie jak gwoździe, śruby itp. Ze względu na fakt, że rozdrabniacz jest bardzo wysokiej jakości i trwały, te zanieczyszczenia ferromagnetyczne są rozdrabniane razem z drewnem.

 Problem pojawia się w innych częściach technologii, gdy rozdrobnione drewno trafia do prasy paletyzującej, gdzie jest wpychane pod wysokim ciśnieniem do formy paletyzującej. To właśnie ta forma (matryca paletyzująca) jest uszkadzana przez wspomniane wcześniej zanieczyszczenia metalowe.


Generuje to niepotrzebne dodatkowe koszty związane z ich serwisowaniem i ewentualną wymianą.

Rozwiązanie problemu:

Materiał jest transportowany do prasy paletyzującej rurą o średnicy 200 mm. Lokalizacja ta została wybrana jako najbardziej odpowiednia do instalacji kilku magnetycznych separatorów płytowych ML 200 F.

Separatory te zostały zaprojektowane specjalnie do wychwytywania większych zanieczyszczeń metalicznych z materiałów o gorszych właściwościach spęczniających, takich jak wióry drzewne. Separatory zostały zainstalowane w systemie rurociągów tak, aby stykały się z przepływającym materiałem.

Aby osiągnąć najwyższą możliwą czystość produktu końcowego i jak najlepiej chronić technologię dalszego przetwarzania, uzgodniliśmy z klientem zainstalowanie kilku separatorów płytowych na ścieżce rurociągów jeden za drugim. Wybraliśmy miejsca instalacji separatorów, które są łatwo dostępne dla operatora. Dzięki temu czyszczenie separatora stało się codzienną rutyną dla operatora i jest to również powód, dla którego osiągane są tak doskonałe wyniki separacji.

Korzyści z zastosowanie separatora deskowego ML 200 F:

Ochrona prasy paletyzującej: Magnetyczne separatory płytowe ML 200 F skutecznie wychwytywały większe zanieczyszczenia metalowe, w tym ścieranie z rurociągów, co znacznie zmniejszyło ryzyko uszkodzenia matryc w prasie paletyzujące

Zapobieganie kosztownym naprawom: Eliminacja zanieczyszczeń metalowych zaowocowała zmniejszeniem kosztów napraw sprzętu i zwiększeniem dostępności produkcji.

Ciągła produkcja: Instalując magnetyczne separatory płytowe, firma była w stanie utrzymać ciągłą produkcję bez przerw spowodowanych uszkodzeniem sprzętu.

Wykorzystane urządzeniePłytowy separator magnetyczny ML 200 F

Zalety płytowego separatora magnetycznego ML 200 F

  • Separacja cząstek metalu o wielkości od  0,5 mm
  • Warianty ferrytowe i neodymowe
  • Produkcja separatorów na zamówienie
  • Nadaje się do materiałów ściernych i słabo przepuszczalnych
  • Indukcja magnetyczna do 7 500 G na osłonie ze stali nierdzewnej
  • Wysoka wydajność robocza (do 150 m3/h)
Top