Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

20. 7. 2023

Separacja zanieczyszczeń żelazem od emulsji chłodzącej (studium przypadku)

Stan wyjściowy:

Duża czeska firma inżynieryjna, która zajmuje się tłoczeniem, obróbką i produkcją wałów samochodowych, amortyzatorów, dysz, dyferencjałów, filtrów ciśnieniowych itp., skontaktowała się z nami z prośbą o rozwiązanie problemu w dziedzinie separacji magnetycznej (do jej renomowanych klientów należą BMW, Daimler, Volkswagen, Porsche, ale także firmy spoza branży motoryzacyjnej, takie jak HILTI, BOSCH i inne).

Opis problemu

Proces obróbki wiórowej pionowego centrum tokarskiego EMAG VL3DUO jest chłodzony w zakładzie klienta przy użyciu emulsji Hysol. Duże wióry ferromagnetyczne są następnie wyciągane z emulsji chłodzącej za pomocą przenośnika magnetycznego (który jest bezpośrednio zanurzony w kąpieli chłodzącej). Jednak małe zanieczyszczenia ferromagnetyczne pochodzące z obróbki wiórowej nie mogą być wychwytywane przez ten typ separatora, a następnie były one wprowadzane z powrotem do centrum obróbczego EMAG za pośrednictwem obwodu powrotnego. Wyższe stężenie tych cząstek prowadziło do powtarzających się uszkodzeń sprzętu (i kosztownych przestojów w produkcji).


Rozwiązanie problemu

Ze względu na gorsze doświadczenia ze skutecznością separacji magnetycznej przy użyciu przenośnika magnetycznego, klient skorzystał z możliwości niewiążącego wypożyczenia przepływowego separatora magnetycznego MSP-MC 50 N firmy SOLLAU. Dodatkowo zmodyfikowaliśmy urządzenie tak, aby mógł je podłączyć do swoich kołnierzy DN 28 - a następnie klient (przez 14 dni) testował jego skuteczność magnetyczną bezpośrednio na swoim obiegu chłodniczym.

Korzyści z zastosowania separatora magnetycznego MSP-MC 50N

Wynik testów przekroczył oczekiwania klienta, nasz separator przepływowy MSP-MC 50N był w stanie niezawodnie wychwytywać nawet bardzo małe cząstki ferromagnetyczne (nawet tak małe jak kilka mikronów), a klient natychmiast zakupił pierwotnie wypożyczony sprzęt. Przepływowy separator magnetyczny MSP-MC nie tylko był w stanie wyeliminować niepożądane przestoje, ale także przyczynił się do poprawy wykończenia powierzchni obrabianych produktów, a także znacznie wydłużył żywotność drogiej emulsji chłodzącej!

Wykorzystane urządzenia: MSP-MC 50 N

Top