Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

3. 8. 2020

Recykling szkła odpadowego

Czołowa czeska firma zajmująca się recyklingiem szkła odpadowego potrzebowała skuteczny i jednocześnie cenowo przystępny system do usunięcia niepożądanych domieszek metalu. Chodziło o stosunkowo wymagające zastosowania/aplikację, jednak ze względu na wysoką ścieralność przetwarzanego materiału (kruszone szkło), dalej ze względu wielkiej przetwarzanej ilości (aż 10 ton/godzinę) i także dlatego, by koniecznie odseparować jak magnetyczne, tak niemagnetyczne domieszki metalu w stosunkowo małej frakcji (do 35 mm).


W dodatku z przetwarzanego materiału miały być usunięte nie tylko luźne części metalowe (jak np. aluminiowe nakrętki z butelek na napoje), ale także np. resztki pierścieni metalowych (znajdujących się na szydle butelki) czy druciki żelazne zawarte w szkle zbrojonym.

Na podstawie wyników testowania klient wybrał kompletną linię separacyjną marki SOLLAU, szczególnie z następujących powodów:

  • kompleksowa i wysokowydajna separacja żelaznych i nieżelaznych substancji zanieczyszczających
  • dostarczana urządzenie wykazuje bardzo atrackyjny stosunek „cena/wydajność“