Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

25. 4. 2024

Poprawa bezpieczeństwa na lotnisku poprzez eliminację niepożądanych FOD przy użyciu miotły magnetycznej MS 2000 FALCON (studium przypadku)

Stan wyjściowy

Jedno z międzynarodowych lotnisk rozwiązało problem niechcianych metalowych FOD-ów. FOD-y na lotniskach mogą powodować prawdziwe problemy. Niezależnie od tego, czy chodzi o przebicie opon samolotu, ryzyko zassania FOD do silnika samolotu itp.


Opis problemu

Na międzynarodowym lotnisku dochodzi do dużej liczby FOD. Występują one nie tylko na pasach startowych, ale także na drogach serwisowych i stanowiskach samolotów. Znajdują się również w pobliżu hangarów.

Przeprowadziliśmy bezpłatne testy miotły magnetycznej FALCON. Oferujemy te bezpłatne testy wszystkim lotniskom!

Po testach zebraliśmy prawie 500 gramów w 50 minut! metalowych zanieczyszczeń. Najczęściej były to śruby i podkładki. Innym głównym źródłem metalowych zanieczyszczeń są szczotki używane do czyszczenia powierzchni pasa startowego. Używając miotły magnetycznej MS 2000 FALCON, wychwyciliśmy naprawdę dużą ilość tych drutów ze szczotek. Te wychwycone FOD mogą spowodować przebicie opony samolotu!

Odkryliśmy również, że jeden z włazów kanalizacyjnych nie był wystarczająco zamocowany. Miotła magnetyczna była w stanie go podnieść i przesunąć. Zostało to ocenione przez ochronę lotniska jako poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Gdyby właz kanałowy został wessany do silnika samolotu, konsekwencje mogłyby być śmiertelne!

Rozwiązanie problemu

Rozwiązaniem do zbierania niepożądanych FOD na lotniskach jest zastosowanie miotły magnetycznej MS 2000 FALCON. Ta magnetyczna miotła może być łatwo przymocowana za zaczepem holowniczym samochodu. Szerokość miotły magnetycznej wynosi 2 metry, ale produkujemy miotły o szerokości 3 i 6 metrów.

Maksymalna prędkość robocza miotły magnetycznej wynosi 25 km/h.

Zaletą miotły magnetycznej jest jej łatwe rozmagnesowanie i zbieranie zanieczyszczeń do dodatkowych pojemników FOD. Ze względu na swoją szerokość, miotła może być używana nie tylko do czyszczenia pasów startowych, ale także do czyszczenia dróg serwisowych i stanowisk samolotów.

Ponadto prześwit miotły można łatwo regulować, dzięki czemu można jej używać do czyszczenia nieutwardzonych obszarów lub trawiastych krawędzi pasów startowych.

Korzyści z używania miotły magnetycznejMS 2000 FALCON

Klient ocenił nasze rozwiązanie jako korzystne i włączył stosowanie miotły magnetycznej MS FALCON do codziennej rutyny konserwacji powierzchni roboczych.

Po wdrożeniu miotły magnetycznej MS 2000 FALCON uzyskano następujące wyniki:

 • Zbieranie niebezpiecznych FOD
 • Zmniejszenie liczby przebić opon  
 • Zwiększone bezpieczeństwo
 • Wykrywanie niedostatecznie zamocowanych pokryw kanałów

Wykorzystane urządzenieMiotła magnetyczna MS 2000FALCON

Zalety miotły magnetycznej MS FALCON 

 • Łatwy montaż za samochodami, ciągnikami, zamiatarkami
 • Trzy serie modeli - szerokości robocze 2000, 3000 i 6000 mm
 • Atrakcyjna cena
 • Możliwość personalizacji - duża liczba dodatkowego wyposażenia
 • Miotła wyposażona w magnesy ferrytowe lub neodymowe
 • Proste i szybkie czyszczenie
 • Maksymalna wydajność czyszczenia do 156 000 m2/godz.
 • Regulowana wysokość 30 - 200 mmTop