Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

2. 5. 2024

Oddzielanie metali od pelletu drzewnego przy użyciu silnych siatek magnetycznych - 12 000 G (studium przypadku)

Stan wyjściowy

Firma produkująca pellety drzewne borykała się z problemami związanymi z obecnością metali w pelletach.

Opis problemu

Kluczowy klient końcowy wielokrotnie alarmował producentów pelletu drzewnego, że pellet drzewny jest zanieczyszczony metalami. W rzeczywistości istniała groźba anulowania umowy na pellet drzewny, co oznaczałoby znaczną stratę dla producenta.

Linia produkcyjna jest wyposażona w kraty, które służą do wychwytywania dużych zanieczyszczeń. Odstęp między prętami w rusztach wynosi około 35 mm. Ruszty nie są wyposażone w magnesy!

Dlatego metale takie jak gwoździe lub śruby będą wpadać przez kraty i zanieczyszczać produkt końcowy. Może to spowodować na przykład awarię kotła na pellety drzewne.


Rozwiązanie problemu

Oryginalne kraty zastąpiliśmy kratami magnetycznymi. Oryginalna funkcja siatki została zachowana i wzmocniona przez separację magnetyczną. Siatki wykonaliśmy tak, aby odstępy między rurkami były takie same jak w oryginalnej siatce bez magnesów.

Siatki są wyposażone w bardzo silne magnesy o indukcji magnetycznej 12 000 G (mierzonej w punkcie styku z oddzielanym materiałem).

Rozmiar siatki wynosi 850 x 450 mm (zastosowano 2 siatki magnetyczne o tych samych wymiarach). Czyszczenie tak dużej siatki nie byłoby wygodne, więc podzieliliśmy każdą siatkę na 2 części.

Czyszczenie jest bardzo łatwe i zajmuje kilka sekund!

Korzyści z używania rusztu magnetycznego MR 850x450 N:

  • Po zainstalowaniu separatora magnetycznego zanieczyszczenia ferromagnetyczne były niezawodnie wychwytywane.
  • Klient końcowy potwierdził, że jakość pelletu drzewnego jest zgodna z jego wymaganiami. Ryzyko anulowania umowy na pellet drzewny zostało wyeliminowane.

Wykorzystane urządzenieRuszt magnetyczny MR 850x450 N

Zalety rusztu magnetycznego MR 850x450 N

  • Szybkie i łatwe czyszczenie dzięki magnetycznemu systemowi wysuwanej rury
  • 18 700 G na rdzeniu i do 12 200 G na obudowie
  • Duży obszar wychwytywania magnetycznego (średnica rurki magnetycznej 32 mm)

Top