Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

18. 4. 2024

Jak wykrywać niepożądane metale w produkcji soli? (studium przypadku)

Stan wyjściowy

Firma produkująca sól zwróciła się do nas z prośbą o zaprojektowanie odpowiedniego wykrywacza metali. Firma posiadała już w produkcji starszy wykrywacz metali, ale jego czułość była całkowicie nieodpowiednia dla klienta. Oryginalny wykrywacz metali miał bardzo słabe wyniki wykrywania - nie był w stanie wykryć żelaznej kulki o średnicy 10 mm!

Wymaganiem klienta było wykrycie żelaznej kulki o średnicy 4 mm w paczkach soli.


Opis problemu

Po przeanalizowaniu istniejącego wykrywacza metali stwierdziliśmy, że nie jest możliwe ustawienie jego wyższej czułości. Był to przestarzały technologicznie wykrywacz metali. Aby osiągnąć wymaganą czułość wykrywacza, konieczne było rozważenie nowego urządzenia.

Rozwiązanie problemu

Aby wykrywacz działał niezawodnie, należało zmodyfikować technologię pakowania. Dlatego zaoferowaliśmy klientowi, że oprócz dostarczenia odpowiedniego wykrywacza metali, wyprodukujemy również konstrukcję wsporczą dla wykrywacza, aby spełnić wymagania dotyczące prawidłowego działania wykrywacza metali. Zainstalujemy wykrywacz wraz z konstrukcją. Oczywiście skonfigurujemy wykrywacz na poszczególnych produktach i przeszkolimy operatora.

Sól jest pakowana w opakowania o wadze 1 kg, ale klient zażądał wykrycia metali w całym opakowaniu soli zawierającym 12 opakowań o wadze 1 kg.

Ze względu na rozmiar opakowań, wybraliśmy detektor METRON 05 D z aperturą o wymiarach 500 x 200 mm.

Podczas produkcji konstrukcji nośnej detektora upewniliśmy się, że zachowana została niezbędna strefa wolna od metali. Jest to warunek wstępny prawidłowego działania detektora.

Zainstalowaliśmy urządzenie, skonfigurowaliśmy detektor i przeszkoliliśmy operatora. Przy prawidłowych ustawieniach czułości detektora osiągnęliśmy czułość, która z powodzeniem wykryła kulkę Fe o średnicy 3 mm! Dlatego jest on zadowolony z naszego rozwiązania.

Wykrywacz metalu został również wyposażony w sygnalizator ostrzegawczy i syrenę akustyczną, aby powiadomić operatora pakowarki o wykryciu niepożądanego metalu.

Zalety korzystania z tunelowego wykrywacza metali METRON 05 D

 • niezawodnie wykrywa zanieczyszczenia Fe o wielkości zaledwie 3 mm
 • stabilne i niezawodne działanie detektora
 • zadowolenie z wykonania konstrukcji wsporczej (w tym strefy wolnej od metalu)
 • zadowolenie z instalacji i profesjonalizmu techników serwisowych

Wykorzystane urządzenieTunelowy wykrywacz metali METRON 05 D

Zalety tunelowego vykrywacza metali METRON 05 D

 • Dwuczęściowy, składany detektor tunelowy = łatwa instalacja
 • Bezobsługowa, długotrwała, całoroczna praca ciągła
 • Ekonomiczna opcja - atrakcyjny stosunek ceny do wydajności
 • Solidna konstrukcja czujnika zapewniająca maksymalną trwałość
 • Sprawdzona przez lata pracy w trudnych warunkach
 • Cyfrowe przetwarzanie sygnału dla najlepszej detekcji
 • Wstępnie zdefiniowane, wybierane tryby standardowe

Top