Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

11. 1. 2024

Jak usunąć niepożądane metale z fermentowanej biomasy? (studium przypadku)

Stan wyjściowy:

Nasz klient specjalizuje się w produkcji sfermentowanej biomasy. W trakcie produkcji napotkał on problem związany z obecnością w strumieniu ciekłej biomasy niewielkich zanieczyszczeń metalicznych, w szczególności ścieru z rurociągów.

Czym jest sfermentowana biomasa?

Jest to materiał organiczny poddany fermentacji, procesowi biologicznemu, w którym mikroorganizmy (często bakterie lub drożdże) rozkładają materiał organiczny, taki jak resztki roślinne, odpady żywnościowe lub inne surowce organiczne. Proces ten rozkłada materiał organiczny na prostsze związki, które mają kilka zastosowań:

 • Produkcja biogazu
 • Produkcja nawozów
 • Przemysł spożywczy
 • Biotechnologia

Ogólnie rzecz biorąc, sfermentowana biomasa jest cennym źródłem surowców i energii, które ma wiele zastosowań i przyczynia się do zrównoważonego zarządzania materiałami organicznymi.


Opis problemu:

Podczas tankowania sfermentowanej biomasy do materiału wprowadzane były drobne zanieczyszczenia metaliczne z rurociągów. Zanieczyszczenia te zwiększały ryzyko uszkodzenia technologii i obniżały jakość otrzymywanej biomasy, co wpływało na produkt końcowy. Potrzebne było skuteczne rozwiązanie do usuwania tych ferromagnetycznych zanieczyszczeń.

Rozwiązanie problemu:

Sfermentowana biomasa jest transportowana rurą o średnicy 80 mm. Zaleciliśmy klientowi zastosowanie magnetycznego separatora przepływowego MSP-SC 80 N ORCA, który jest łatwy do zainstalowania w rurociągu. Separator ten zawiera silne magnesy neodymowe NdFeB o indukcji 18 700 Ga, zaprojektowane do oddzielania cząstek ferromagnetycznych w strumieniu ciekłego materiału. Rury magnetyczne w separatorze są w intensywnym kontakcie z przepływającym materiałem i mogą wychwytywać nawet małe zanieczyszczenia metaliczne bez blokowania przepływu biomasy.

Kolejnym wymaganiem klienta było proste, szybkie i bezpieczne czyszczenie separatora magnetycznego. Dlatego zaleciliśmy separator magnetyczny MSP-SC ORCA z półautomatycznym czyszczeniem.

Główną zaletą tego typu separatorów jest brak konieczności demontażu korpusu separatora z instalacji rurowej podczas czyszczenia. Dzięki pneumatycznie sterowanemu tłokowi obsługa rdzeni magnetycznych jest znacznie ułatwiona (co jest szczególnie ważne w przypadku separatorów o większej średnicy, a także gdy materiał jest silnie zanieczyszczony zanieczyszczeniami Fe).

Zalety zastosowania filtra magnetycznego MSP-SC N 80 ORCA:

Filtr magnetyczny wychwytuje niepożądane zanieczyszczenia metaliczne. W każdym cyklu czyszczenia wychwytywane są dziesiątki gramów nawet bardzo małych zanieczyszczeń ferromagnetycznych. To spełniło  oczekiwania klienta.

Zastosowanie filtra magnetycznego MSP-SC N 80 ORCA miało następujące pozytywne konsekwencje:

 • Eliminacja drobnych zanieczyszczeń metalowych: Magnetyczny separator przepływowy skutecznie wychwytuje ścier rurowy i inne drobne zanieczyszczenia metaliczne, zapewniając czystość fermentowanej biomasy.
 • Ochrona sprzętu: Usunięcie zanieczyszczeń metalicznych zmniejsza ryzyko uszkodzenia sprzętu procesowego.
 • Lepsza jakość produkcji: Eliminacja zanieczyszczeń metalicznych poprawiła jakość uzyskanej sfermentowanej biomasy, co miało pozytywny wpływ na produkt końcowy.

Magnetyczny separator przepływowy MSP-SC 80 N ORCA stał się ważnym elementem procesu transferu sfermentowanej biomasy naszego klienta.

Wykorzystane urządzenieFiltr magnetyczny z półautomatycznym czyszczeniem MSP-SC 80 N ORCA

Zalety filtra magnetycznego MSP-SC ORCA

 • Półautomatyczne czyszczenie bez wyjmowania separatora z instalacji rurowej
 • Wysoka siła zrywająca
 • Wytrzymała konstrukcja jedno- i dwuścienna wykonana w całości ze stali nierdzewnej
 • Odporność na czyszczenie do 10 barów
 • 18 700 Gaussów na rdzeniu i do 12 200 Gaussów na obudowie
 • Tłok pneumatyczny znacznie ułatwia czyszczenie, szczególnie w przypadku separatorów o większej średnicy
Top