Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

27. 6. 2024

Jak chronić technologię produkcji cegieł? (studium przypadku)

Stan wyjściowy

Jedna z wiodących spółek w dziedzinie produkcji materiałów budowlanych stanęła przed problemem zanieczyszczeń metalami w glinie, podstawowym surowcu do produkcji cegieł. Glina jest transportowana za pomocą przenośnika.

Opis problemu

Poprzednia technologia uwalniała metalowe fragmenty, które zanieczyszczały przetwarzaną glinę. Metale te poważnie uszkodziły linię produkcyjną i spowodowały szkody warte miliony koron. W technologii zainstalowano sito o oczkach 50 mm. Zanieczyszczenia metalowe są jednak mniejsze niż 50 mm, więc nie są wychwytywane przez sito.

Istniejąca technologia obejmowała wykrywacz metali. Było to jednak urządzenie sprzed kilkudziesięciu lat, które nie spełniało swojej funkcji.


Rozwiązanie problemu

Zanieczyszczenia metalowe są nie tylko ferromagnetyczne, ale mogą być również obecne zanieczyszczenia z metali niemagnetycznych. Z tego powodu nie wystarczy zainstalować separator magnetyczny, który wychwytuje tylko zanieczyszczenia ferromagnetyczne.

Aby zapobiec dalszym uszkodzeniom, zaleciliśmy klientowi użycie nowoczesnego wykrywacza metali METRON05D. Ze względu na wyższe temperatury surowca, wynoszące około 50°C, dostarczono specjalną wersję wykrywacza METRON 05 D-800/400. Wykrywacz ten jest odporny na wysokie temperatury, a jego elektronika jest przystosowana do pracy w trudnych warunkach.

Szerokość otworu wynosi 800 mm a jej wysokość 400 mm.

Potężny wykrywacz metalu może wykryć w tym materiale stos metalu o grubości 6-7 mm.

Korzyści z używania tunelowego detektora metali METRON 05 D

Po zainstalowaniu nowego wykrywacza metali METRON 05 D-800/400 firma była bardzo zadowolona z jego wydajności. Nowy wykrywacz wykazał się znacznie wyższą skutecznością niż poprzedni model (wykrywanie metalowych kulek o średnicy 6 - 7 mm!).

Ogólnie rzecz biorąc, klient był zaskoczony, o ile bardziej wydajny jest nowy wykrywacz w porównaniu z poprzednim urządzeniem. Inwestycja ta znacznie zmniejszyła ryzyko uszkodzenia linii produkcyjnej przez metalowe zanieczyszczenia, co przyniosło znaczne oszczędności.

Od czasu instalacji detektora nie odnotowano żadnej awarii technologicznej spowodowanej zanieczyszczeniami metalowymi.

Wykorzystane urządzenieTunelowy wykrywacz metali METRON 05 D

Zalety wykrywacza metali METRON 05 D

  • Dwuczęściowy, składany detektor tunelowy = łatwa instalacja
  • Bezobsługowy, długotrwały, całoroczna praca ciągła
  • Opcja ekonomiczna – atrakcyjna stosunek cena/wydajność
  • Wytrzymała konstrukcja czujnika zapewniająca maksymalną żywotność
  • Możliwość pracy w trudnych warunkach
  • Cyfrowe przetwarzanie sygnału dla najlepszej detekcji
  • Wstępnie zdefiniowane, opcjonalne tryby standardowe

Top