Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

1. 2. 2024

Bezpieczna obróbka blachy za pomocą magnetycznej wykańczarki do blachy (studium przypadku)

Stan wyjściowy

Nasz klient przetwarza blachy o grubości od 0,3 do 0,8 mm. Arkusze są układane w stosy - wysokość kolumny arkuszy wynosi 300 mm. Najczęściej przetwarzane arkusze mają wymiary 400x800 mm.

Opis problemu

W pełni zautomatyzowanej operacji klient musi obsługiwać cienkie arkusze. Do przenoszenia używa manipulatora podciśnieniowego. Wymaganiem klienta jest, aby manipulator chwytał tylko jeden arkusz.

Te cienkie arkusze mają tendencję do "przyklejania się" do siebie i są bardzo trudne do oddzielenia.

Arkusze mają polerowaną powierzchnię i nie mogą być porysowane, więc niemożliwe jest ich ręczne oddzielenie. Ponadto klient wymaga rozwiązania bez udziału operatorów, aby linia produkcyjna mogła być w pełni zautomatyzowana.


Rozwiązanie problemu

Do oddzielania ułożonych w stos arkuszy zaleciliśmy klientowi użycie magnetycznego sortownika płyt MC-F 330. Ponieważ arkusze są przenoszone za pomocą manipulatora próżniowego, wystarczy, że poszczególne arkusze zostaną oddzielone od siebie tylko w jednym miejscu (nie jest wymagane, aby np. cała strona arkusza została oddzielona - co jest powszechne podczas ręcznego usuwania arkuszy).

Dlatego umieściliśmy wykańczarkę do blachy tylko w jednym rogu, tak aby arkusze były oddzielone po obu stronach blachy. Jest to wystarczające dla manipulatora próżniowego.

Wybraliśmy wykańczarkę do blachy o wysokości 330 mm. Ten wymiar jest wystarczający, ponieważ wysokość stosu blachy wynosi maksymalnie 300 mm.

Zalety korzystania z magnetycznej wykańczarki arkuszy MC-F 330

Umożliwiliśmy chwyt próżniowy nawet bardzo cienkich arkuszy. Oddzieliliśmy arkusze od siebie, dzięki czemu tylko jeden arkusz mógł być chwytany, a polerowane arkusze nie mogły zostać porysowane. Zastosowanie szczotek do blach umożliwiło pełną automatyzację linii produkcyjnej.

Zastosowanie magnetycznej wykańczarki blach MC-F 330 miało następujące pozytywne skutki

 • Jakość: brak zarysowań na polerowanych arkuszach
 • Łatwość obsługi: Magnetyczna wykańczarka MC-F 330 ułatwia oddzielanie i obróbkę blachy bez konieczności fizycznej interwencji pracowników.
 • Zwiększone bezpieczeństwo: Eliminując potrzebę ręcznego przenoszenia blachy, zmniejszyło to ryzyko wypadków w miejscu pracy i poprawiło bezpieczeństwo środowiska pracy.
 • Zwiększona wydajność: Zastosowanie magnetycznej szlifierki do blachy zwiększyło wydajność pracy i zmniejszyło czasochłonność obsługi blachy.
 • Redukcja kosztów: dzięki automatyzacji procesu obróbki blachy, firma zaoszczędziła na robociźnie i zwiększyła swoją wydajność.

Wykorzystane urządzenieMagnetyczna wykańczarka blach MC-F 330

Zalety magnetycznej wykańczarki blach MC-F 330

 • Solidna konstrukcja wykańczarki magnetycznego
 • Separacja blachy o grubości do 3 mm   
 • System modułowy (różne typy wykańczarek mogą być montowane na jednej podstawie wspornika)
 • Produkcja na zamówienie
 • Wynajem wykańczarki
 • Wybrane modele stale dostępne w magazynie

Proste zamówienie w e-shopie

Top