Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Zalety separatora magnetycznego DND-SFX

  • Czyszczenie automatyczne bez przerwania przepływu materiału
  • Idealne dla wysoko ściernych materiałów a środowisko chemicznie agresywne
  • Minimalne straty pierwotnego materiału
  • Gwarancja aż 10 lat
  • Produkcja separatorów na wymiar
  • Zatrzymanie Fe cząstek od 0,5 mm
  • Wyłącznie neodymowe wykonanie

Płytowy separator magnetyczny nad poślizg DND-SFX

Automatyczny magnetyczny płytowy separator nad poślizg DND-SFX

Automatyczny magnetyczny płytowy separator nad poślizg jest unikalnym rozwiązaniem do separacji ferromagnetycznych cząstek, które znajdują się w strumieniu suchego lub półpłynnego materiału o różnej wielkości ziarna. Metalowe cząstki magnetyczne, zawarte w mieszance transportowanej za pomocą poślizgu lub przenośnika taśmowego, są zatrzymywane silnymi magnesami i na bieżąco automatycznie wyrzucane za pomocą płyty wyładowczej do lejów bocznych.

Jak działa płytowy separator magnetyczny nad poślizg?

Okresy czyszczenia płyty magnetycznej mogą być ustawione indywidualnie zgodnie z typem oczyszczanego produktu i stopnia jego zanieczyszczenia. Aby osiągnąć jak najbardziej efektywną separację cząstek magnetycznych jest automatyczny magnetyczny płytowy separator wyposażony silnymi magnesami NdFeB.

Podstawę automatycznego separatora magnetycznego nad poślizg stanowi samonośna konstrukcja z magnetyczną i wyładowczą płytą, poślizgiem ze stali nierdzewnej i leje do zatrzymywania ferromagnetycznych nieczystości. Płyta magnetyczna jest zawieszona nad poślizg nierdzewny (lub ewentualnie także nad przenośnikiem taśmowym) i magnetyczne cząstki zawarte w transportowanym materiale są na bieżąco przechwytywane nad płytę wyładowczą (nad którą zostały umieszczone silne magnesy stałe). Nagromadzone nieczystości magnetyczne potem za pomocą płyty wyładowczej w uprzednio ustalonych okresach czasowych do lejów bocznych, przy czym wyczyszczony materiał przepływa przez poślizg (lub na przenośniku) do dalszej obróbki.

Jak czyścić separator magnetyczny płytowy?

Automatyczne oczyszczanie separatora magnetycznego zostało zapewnione za pomocą elementów pneumatycznych i w pełni programowalnymi samodzielnymi jednostkami sterującymi. Konstrukcja kompaktowa ze stali nierdzewnej DIN 1.4301 zapewnia silne zabudowanie do istniejących linii przetwarzania i jednocześnie jest gwarancją wysokiej odporności i długiego czasu użytkowania całego systemu.

Dalsze zalety magnetycznego separatora płytowego nad poślizg

Dzięki całkowicie unikalnej konstrukcji automatycznego separatora magnetycznego nad poślizg nie ma potrzeby przerywania cyklu pracy w trakcie jego stosowania, a więc nie dochodzi do niepożądanych drogich przestojów. Kolejną niezaprzeczalną zaletą jest fakt, że czyszczony materiał nie ma bezpośredniego kontaktu z rdzeniami magnetycznymi ani płytą wyładowczą, a więc nawet ewentualna wysoka ścieralność nie stanowi zagrożenia dla separatora magnetycznego lub ciągłości eksploatacji.

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Certyfikat TESYDOSOLLAU – nasze produkty są spawane przez prawdziwych profesjonalistów!

Uprawnienia firmy SOLLAU:
Uprawnienia do spawania urządzeń ciśnieniowych zgodnie PED 2014 / 68 / EU
Certyfikat zgodnie z EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 aż 5, EN 13445 – 1 aż 5

DND-SFX

  • Wielkie zatrzymanie na przestrzeni magnetycznej
  • Wysoka pojemność
  • Indukcja magnetyczna 5 800 G

Jest przeznaczony do separacji ferromagnetycznych cząstek, które znajdują się w strumieniu suchego lub półpłynnego materiału z różnej wielkości ziarna.

ProduktMaks. wydajność (t/h)Szerokość robocza (mm)Karta danych
DND-SFX 500 30 500 pokaż PDF


W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany separator magnetyczny?

Automatyczny separator magnetyczny nad poślizg jest dlatego czymś więcej niż zrównoważoną alternatywą dla drogich bębnowych separatorów z wewnętrznym przepływem, które są stosowane zwłaszcza do czyszczenia przepływu materiału z młynów kulowych (produkcja cementu, obróbka rudy, kruszenie węgla w elektrowniach cieplnych, produkcja szkła piankowego itp.).

Top