Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

Kaskadowe separatory magnetyczne MSK-MC

Magnes kaskadowy MSK-MC jest przeznaczony do systemów transportowych o dużej pojemności (zwłaszcza rurociągi na zasadzie grawitacji), gdzie zastosowanie innych typów separatorów magnetycznych było by utrudnione lub nawet niemożliwe.

Konstrukcja separatora kaskadowego

Magnes kaskadowy został wyposażony kilku płytami magnetycznymi, z których można bardzo łatwo usunąć przechwycone nieczystości metalowe dzięki systemowi płyt ekstrakcyjnych (po otwarciu drzwi płyty magnetyczne i rdzenie magnetyczne oddalą się od nierdzewnej płyty pokrywającej i na niej przechwycone cząstki ferromagnetyczne samowolnie odpadną).

Jak działa kaskadowy separator magnetyczny?

Magnes kaskadowy jest zdolny przetworzyć ekstremalnie wielką ilość materiału zpracovat (aż 350 m3/h), ponieważ płyty magnetyczne zostały umieszczone w ścianach separatora i żadnym sposobem nie ograniczają swobodny przepływ materiału. Kaskadę magnetyczną można więc zastosować także do słabo przepuszczalnych materiałów, które by zablokowały np. magnetyczne separatory rusztowe. Kaskadowa forma separatoru także zwalnia i następnie w sposób kontrolowany i powtarzalny kieruje przepływem materiału na płyty magnetyczne i tak znacząco zwiększa skuteczność separacji magnetycznej.

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Dalsze zalety kaskadowego separatora magnetycznego

Kolejną zaletą tego separatora jest jego prosty układ wewnętrzny (ciągłe duże gładkie powierzcznie), które można w przypadku zapotrzebowania łatwo wyposażyć przeciwścierną warstwą ochronną (w zależności na konkretnej aplikacji można zastosować np. płytki ceramiczne, warstwę elastycznego poliuretanu lub gumy, nikiel osadzany chemicznie itp.), co ponownie znacznie poszerza możliwości zastosowania tego urządzenia.

Separator magnetyczny MSK-MC jest dostarczany włącznie z kołnierzami do podłączenia do istniejącego rurociągu klienta.

Magnesy kaskadowe są do dyspozycji w kilku wersjach z różną siłą pola magnetycznego – mogą być wyposażone kilku ferrytowymi lub neodymowi magnesami ew. ich kombinacją, kiedy najpierw płyty ferrytowe usuną z materiału większe zanieczyszczenia (śruby, nity, gwoździe, podkładki) i pod koniec silne neodymowe magnesy wykonają końcowe doczyszczenie materiału. Wersje neodymowe są bardzo silne i służą do wychwytywania delikatnych cząstek ferromagnetycznych już od 60 mikrometrów.

MSK-MC

Kaskadowy separator magnetyczny MSK-MC

Separator kaskadowy jest przeznaczony do systemów transportowych o dużej pojemności (zwłaszcza rurociągi na zasadzie grawitacji), gdzie zastosowanie innych typów separatorów magnetycznych było by utrudnione lub nawet niemożliwe.

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Rozmiar wejściowy /wyjściowy (mm)Karta danych (EN)
MSK-MC 400 F 45 400 x 200 pokaż PDF
MSK-MC 600 F 85 600 x 200 pokaż PDF
MSK-MC 800 F 130 800 x 200 pokaż PDF
MSK-MC 1000 F 195 1000 x 300 pokaż PDF
MSK-MC 1250 F 250 1250 x 300 pokaż PDF
MSK-MC 1500 F 365 1500 s 300 pokaż PDF


W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany kaskadowy separator magnetyczny?

Magnesy kaskadowe są używane do czyszczenia granulowanych, prószkowych lub ziarnistych materiałów (włącznie zbóż, warzyw strączkowych itd.) w przemyśle spożywczym, podczas produkcji paszy, w przemyśle farmaceutycznym, drzewnym chemicznym i ceramicznym itp.