Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

18. 4. 2024

Przenośniki magnetyczne proste i skośne

Zaletą przenośnika magnetycznego jest to, że nie ma on ruchomych części (jak w przypadku przenośnika taśmowego lub modułowego przenośnika taśmowego z tworzywa sztucznego), więc przenoszone formowane części nie uszkodzą przenośnika. Magnetyczny przenośnik ślizgowy ma zamkniętą konstrukcję, dzięki czemu jest odporny na kurz i może być używany do transportu zaolejonych części


Przenośniki magnetyczne proste

Przenośniki magnetyczne proste służą do poziomego transportu elementów metalowych. Dzięki konstrukcji przenośnika magnetycznego można go wyprodukować w praktycznie dowolnej długości.

Przenośniki magnetyczne mogą być również dostarczane w wersji HOT - do pracy w wysokich temperaturach. W tym przypadku wybieramy rodzaj magnesów w zależności od maksymalnej temperatury transportowanej części.

Przenośniki magnetyczne skośne

Przenośniki magnetyczne skośne są używane do pionowego transportu części metalowych. Znajdują one zastosowanie tam, gdzie części muszą być transportowane na inną wysokość niż wysokość początkowa. W celu prawidłowej specyfikacji magnetycznego przenośnika skośnego musimy znać nie tylko rozmiar, wagę i ilość transportowanych części, ale także wysokość początkową i docelową.

Możemy używać zarówno przenośników skośnych, jak i prostych:

  • Mogą być produkowane w praktycznie dowolnej długości.
  • Produkujemy je w standardowych szerokościach 200, 300, 400, 500 i 600 mm
  • W przypadku specyficznych wymagań klienta , możemy również wyprodukować przenośniki magnetyczne o innych szerokościach.
  • Wyposażamy w magnesy ferrytowe (słabsze) lub neodymowe (silniejsze).
  • Możemy również dostarczyć w wersji HOT - dla wysokich temperatur

 

Top