Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

Zamiatarki magnetyczne na lotniskach i drogach MSA

Zamiatarki magnetyczne zostały zaprojektowane do bardzo skutecznego gromadzenia odpadów metalowych, bez względu na jego kształt i wielkość, z wielkich powierzchni, zwłaszcza z pasów startowych i stojaków.

Nasze zamiatarki magnetyczne są równie przydatne i ważne do konserwacji obszarów portów lotniczych jak konwencyjne wykorzystywane do czyszczenia przez operatorów (zamiatarki lotniskowe, dmuchawy i odkurzacze). Bez względu na to, jak skuteczne są maszyny czyszczące, które stosują operatorzy, zawsze powstaje potrzeba wyczyszczenia mniejszych powierzchni albo wykonania specjalnego oczyszczania skoncentrowanego na drobne odłamki metalowe w makro-teskturze nawierzchni (jezdni) i systematycznie tak nagromadzić różnorodne niebezpieczne przedmioty metalowe na jakichkolwiek powierzchniach z intensywną eksploatacją pojazdów i przepływem osób, a więc zwiększonego ryzyka wystąpienia FOD.

Metalowe przedmioty i nieczystości, w transporcie lotniczym nazywane FOD (FOREIGN OBJECT DEBRIS) obejmują śruby metalowe, nakrętki, gwoździe, igły, podkładki, zaciski, sprężyny, monety i dalsze przedmioty metalowe którymi są części techniki GSE lub osobiste przedmioty personelu i podróżujących pozostawione na terenach lotniskowych i zwłaszcza szczotki – odłamane szczeciny z zamiatarek lub innych prawie że niewidzialnych drobnych ułamków i pył metaliczny.

Zalety magnetycznych zamiatarek na lotniskach

 • mogą być za pomocą standardowego urządzenia holowniczego (kula albo hak) podłączone do jakiegokolwiek pojazdu lotniskowego (samochód osobowy, ciągnik) i wykonywać efektywne magnetyczne zbieranie podczas szybkości eksploatacyjnej aż do 45 km/h.
 • mają bardzo wysoką magnetyczną moc zamiatania i to dzięki masywnej obudowie magnetycznej, w której zostały zainstalowane najsilniejsze magnesy na świecie - „neodymowe magnesy stałe“
 • są dostępne z niezwykłą szerokością obudowy magnetycznej do zamiatania 3,2 metra albo 9,6 metra – bliżej zob. zbieracz MSA 3000 / GLADIATOR i zbieracz MSA 9000 / GLADIATOR
 • zostały zaprojektowane jako urządzenie "heavy duty" tak, aby wytrzymywały najtrudniejsze warunki (bardzo wysoka wilgotność i temperatura lub odwrotnie mroźne warunki)
 • są silne i bardzo wytrzymałe i jednocześnie umożliwiają bardzo łatwą obsługę
 • są przyjazne dla środowiska naturalnego i spełniają rygorystyczne warunki rozporządzenia REACH
 • każdą modyfikację designu naszych zamiatarek magnetycznych poddajemy ocenie skuteczności zbierania magnetycznego z uwzględnieniem standaryzowanych obiektów FOD do badania
 • każda zamiatarka magnetyczna jest dostarczana z szczegółową dokumentacją do eksploatacji i konserwacji , jak ją włączyć do całościowego FOD PROGRAMU operatora
 • są dostarczane w z bogatym standardowym wyposażeniem (zestawem świateł LED stroboskopów) i unikatowym wyposażeniem dopełniającym, jak np.:
  • "mechanizmem elektronicznym" podnoszenie i odmagnetyzowanie magnesów stałych w obudowie magnetycznej
  • urządzenie dla" lokalizacji GPS" i zapisywanie danych czynności eksploatacyjnej zamiatarki

Główny powód dlaczego stosować zamiatarki magnetyczne na powierzchni lotniska

Ostre odłamki szczecin metalowych, które zwalniają się z zamiatarek, mogą powodować poważne problemy – uszkodzenie opon samolotów i pojazdów lotniskowych.

Český výrobek / Made in Czech Republic

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Właściwości zamiatarek magnetycznych na lotnisko

Sprytny design – inny niż jakikolwiek podobny sprzęt magnetycznego urządzenia przyczepnego. Wyjątkowo wydajna wysokość czyszczenia magnetycznego. Nejsilniejsze magnesy na świecie – magnesy neodymowe

 • Skuteczne magnetyczne urządzenie do czyszczenia w postaci zawieszonego wózka przyczepnego z prostym zastosowaniem przeznaczone do usuwania nieczystości metalowych (FOD) z powierzchni lotniskowych i nawierzchni dróg, torów wyścigowych i testowych i dla operatorów, którzy potrzebują usunąć metalowe nieczystości z wielkich powierzchni, jakimi są pomieszczenia zakładów produkcyjnych i remontowych, magazynów, parkingów itp.
 • Niezbędne urządzenie do czyszczenia lotnisk z długotrwającym okresem zimowym a więc częstą eksploatacją zamiatarek i następnym regularnym występowaniem ostrych szczecin metalowych zwolnionych z maszyn w ciągu zamiatania.
 • Doskonałe urządzenie do utrzymywania/konserwacji utwardzonych powierzchni lotniskowych i nawierzchni dróg wyposażonych panelami, lotnisk z rowkowatymi pasami startowymi, na których może łatwo dochodzić do kumulacji metalowego odpadu lub lotnisk z miejscowo uszkodzonymi częściami pasów startowych i stojak (z otworami i mikro-pęknięciami na jezdni) oraz do zastosowania po konserwacji dróg/jezdni poprzez śrutowanie, frezowanie czy szlifowanie zwalniające metalowe FOD jakim jest pył metaliczny, małe odłamki i cząstki.
 • Urządzenie do systematycznego zbierania najróżniejszych niebezpiecznych przedmiotów metalowych w miejscach z gęstym ruchem samochodów i osób.

Zamiatarkę magnetyczną można transportować do jakiegokolwiek miejsca – bezpieczeństwa naziemnego podczas operacji wojskowych

 • Z naszymi zamiatarki magnetycznymi można łatwo manipulować i transportować na odległość (np. mogą być zastosowanie i eksploatowane podczas misji wojskowych). Są bardzo przydatnym urządzeniem do czyszczenia magnetycznego zanieczyszczonych dróg i torów o nieznajomych standardach i warunkach konserwacji.
 • Zamiatarki magnetyczne stanowią dodatkowe wyposażenie do ostatnich systemów zamiatania,

NOTATKA: Zalecamy zakup naszej potrójnej zamiatarki MSA 9000 z szerokością zamiatania ponad 9 metrów w przypadku, gdy eksploatowany pas lądowania jest zbyt szeroki dla pasów zamiatania z szerokością 3 metrów lub jeżeli jest dostępny czas do zamknięcia pasa zbyt krótki. Wyższa wydajność MSA 9000 zapewnia skuteczniejsze zamiatanie i oszczędza czas.

MSA 3000 GLADIATOR

Zamiatarka dla operatorów lotnisk, podstawowy model MSA 3000 – „GLADIATOR“, został zaprojektowany specjalnie dla zbierania magnetycznego na pasach lotniskowych i pozostałych wielkich przestrzeniach. Zamiatarka jest idealna zwłaszcza do eksploatacji na małych i średniej wielkości (regionalnych) lotniskach również baz wojskowych i posiada niezwykłą szerokość zamiatania magnetycznego 3 020 mm.

Zamiatarki SOLLAU MSA są bardzo proste w utrzymaniu, po nabyciu praktycznie nie wymagają żadnych dodatkowych kosztów i mogą być eksploatowane nawet w tych najtrudniejszych warunkach.

Całkowicie unikalny design - dlaczego?

Wysokość obudowy magnetycznej w naszych zamiatarkach można bardzo łatwo i dokładnie ustawić za pomocą centralnego kółka/pokrętła nastawczego, w wysokościach pomiędzy 30 milimetrów i 100 milimetrów od powierzchni. Demagnetyzacja aktywnej strefy zbiorczej obudowy magnetycznej jest także bardzo prosta i nie wymagań wielką silę ręczną pracownika obsługi. FOD odpada do zabudowanych wielkich FOD pudeł, co umożliwia następną łatwą likwidację metalowych nieczystości po zakończeniu oczyszczania magnetycznego.

Wyślij do nas zapytanie ofertowe zamiatarki oraz jakiekolwiek pytania. Szczególnie doceniamy uwagi klientów z poprzednich doświadczeń z zamiataniem magnetycznym i stosowaniem starego urządzenia magnetycznego lub pozostałych zawieszanych urządzeń do zamiatania.

MSA 9000 GLADIATOR

Zamiatarka w układzie potrójnym, model MSA 9000 - "GLADIATOR", jest produktem najwyższej klasy i zdecydowanie najbardziej skutecznym magnetycznym urządzeniem do zamiatania na świecie. Ta zamiatarka magnetyczna jest idealna do konserwacji średnich i wielkich lotnisk i posiada niezwykłą aktywną szerokość zamiatania 9 600 mm.

Ta gigantyczna zamiatarka magnetyczna składa się z trzech samodzielnych wózków zawieszanych o bardzo mocnej i wytrzymałej konstrukcji połączonych w ciągu zamiatania magnetycznego w potrójnym zawieszeniu tak, że wytwarza jedyną jednostkę do zamiatania s niezwykłą wydajnością. Główne zawieszenie centralne jest wyposażone ramionami teleskopowymi ze znormalizowanymi połączeniami dla łatwego połączenia zamiatarek bocznych i to bez konieczności zastosowania jakichkolwiek narzędzi.

Każda zamiatarka magnetyczna może być zastosowana dla samodzielnej eksploatacji, np. do lokalnego zamiatania przestrzeni (stojak lotniskowy) lub poszczególne zamiatarki mogą być ciągnięte jeden za drugim w taki sposób, aby zwielokrotniła się skuteczność magnetyczna zbierania, lub mogą być ciągnięte tym samym sposobem w trybie transportowym, a więc z podniesioną obudową magnetyczną w przypadkach transportu do miejsc zamiatania i z powrotem.


Dlaczego są neodymowe magnesy unikatowe do zbierania FOD (Foreign Object Debris)?

 • Neodym (Nd) to „metal ziem rzadkich“, które dostarcza naszym zamiatarkom magnetycznym niezwykłą moc magnetyczną
 • Magnes neodymowy, jako stop NdFeB, to japoński patent z 1984roku, który jest produkowany metodą "spiekania" neodymu, żelaza i boru
 • Dzięki obecności boru stop przyciąga i utrzymuje metalowe przedmioty dłużej i z większą niezawodnością
 • Neodym stanowi najsilniejszy magnes komercyjnie dostępny na rynku światowym i są 10x skuteczniejsze niż zwykle stosowane ferrytowe (ceramiczne) magnesy (wartość BHMAX = 40)
 • Różnica neodymu i zwykłych ferrytowych (ceramicznych) magnesów jest widoczna nawet podczas zamiatania magnetycznego

W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany miotła magnetyczna?

Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.