Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Zalety mioteł magnetycznych MSA do wielkich powierzchni i na powierzchnie lotnisk

 • Dwie serie modeli – szerokość robocza miotły 3 000 a 9 000 mm
 • Niezawodnie przechwytuje zanieczyszczenia ferromagnetyczne z prędkością 45 km/h
 • Niezawodnie oczyszcza pas startowy o szerokości 30 m i długości 2 km z FOD w ciągu 10 minut
 • Miotła wyposażona w najsilniejsze magnesy neodymowe
 • Możliwość dostosowania - duża liczba opcji dodatkowych
 • Opcja z ręcznym i automatycznym czyszczeniem
 • Maksymalna wydajność czyszczenia do 411.000 m2/godz
 • Wytrzymała konstrukcja
 • Łatwy montaż za samochodem

Zamiatarki magnetyczne na lotniskach i drogach MSA

Miotła magnetyczna MSA do lotnisk i dużych powierzchni służy do oczyszczania dużych powierzchni z metalowego gruzu (gwoździe, śruby, druty od maszyn szczotkowych itp.). Jest często używana do zbierania metalowego gruzu (FOD - FOREIGN OBJECT DEBRIS) na lotniskach.

 Zamiatarka magnetyczna MSA Gladiator dostępna jest w podstawowej szerokości 3 metrów, ale częściej w konfiguracji trzech zamiatarek obok siebie, o łącznej szerokości roboczej ponad 9 metrów!

W naszej konstrukcji postawiliśmy na maksymalną modułowość, dzięki czemu każdy klient może wybierać z szerokiej gamy wyposażenia dodatkowego, dopasowanego do swoich potrzeb. Dzięki temu można łatwo skonfigurować sprzęt tak, aby dokładnie odpowiadał wymaganiom klienta. Miotła magnetyczna jest gotowa do dodania poszczególnych modułów w późniejszym czasie.

Nejmocniejsza miotła magnetyczna

Miotła magnetyczna MSA Gladiator jest najmocniejszą zamiatarką magnetyczną na świecie dzięki temu, że jest wyposażona w najsilniejsze magnesy neodymowe. Konsekwencją zastosowania najsilniejszych magnesów jest nie tylko możliwość używania miotły z większą prędkością (a tym samym skrócenie czasu potrzebnego na oczyszczenie np. pasa startowego), ale także możliwość zbierania przez miotłę nawet bardzo drobnych metalowych odłamków. Oprócz śrub lub gwoździ typowym chwytem jest stalowa szczecina poluzowana przez zamiatarki przemysłowe.

Wydajność czyszczenia

Zamiatarka magnetyczna MSA 9000 GLADIATOR o szerokości roboczej 9150 mm Miotła magnetyczna została zaprojektowana tak, aby umożliwić skuteczne zbieranie metalowych odłamków FOD nawet przy prędkości 45 km/h. Zamiatarka magnetyczna MSA 9000 GLADIATOR o szerokości roboczej 9150 mm umożliwia niezawodne oczyszczenie pasa startowego o szerokości 30 metrów i długości 2 kilometrów z FOD w ciągu zaledwie 10 minut!

Niepożądane metalowe odłamki w lotnictwie - FOD (Foreign Object Debris)

FOD na lotniskach może powodować prawdziwe problemy. Czy to przebicia w oponach samolotu, ryzyko wessania FOD do silnika samolotu itp. Dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na zbiórkę metalowych odłamków na lotniskach. A miotła magnetyczna jest właśnie takim urządzeniem, które uzupełnia inne maszyny czyszczące i pomaga zapewnić maksymalną ochronę przed FOD na lotnisku.

Miotła magnetyczna do różnych powierzchni

Miotła magnetyczna posiada regulację wysokości w zakresie 30 - 130 mm, co umożliwia pracę nawet na nierównych powierzchniach, takich jak ścieżki z paneli (miotła może również zbierać metale ze szczelin między panelami), powierzchnie trawiaste lub żwirowe. Regulacja wysokości jest również doceniana na lotnisku, gdzie miotła magnetyczna potrzebuje odpowiedniego prześwitu podczas przejazdu między pasami startowymi na drogach serwisowych.

Český výrobek / Made in Czech Republic

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Miotła magnetyczna do czyszczenia lotniska

Nasza miotła magnetyczna wyposażona jest w system ułatwiający czyszczenie uwięzionego brudu. Czyszczenie miotły to kwestia kilku sekund!

Zamiatarka magnetyczna MSA GLADIATOR dostępna jest w dwóch wersjach:

 • Z ręcznym czyszczeniem
  Magnesy są umieszczone w obudowie ze stali nierdzewnej. Pociągnięcie dźwigni rozmagnesowania powoduje przesunięcie magnesów do pozycji pionowej. Dzięki temu zwiększy się odległość między magnesem a nakładką ze stali nierdzewnej i uwięzione metale samoistnie odpadną. Jest to zaleta, jeśli wybierzesz FOD Box z wyposażenia dodatkowego. Umieść pudełko pod miotłą magnetyczną. Podczas sprzątania wszystkie metale wpadają do tego pudełka i łatwo można je wysypać do wyznaczonego pojemnika. Eliminuje to konieczność zbierania (zamiatania) metali z ziemi po rozmagnesowaniu.
 • Z automatycznym czyszczeniem 
  Cały proces czyszczenia zapewniają siłowniki hydrauliczne i wciągarki elektryczne. Wystarczy nacisnąć kilka przycisków, aby wykonać cykl rozmagnesowania - cały proces czyszczenia miotły jest więc bardzo szybki i wygodny. Istnieje również możliwość wyboru pilota jako opcji i cały proces automatycznego czyszczenia może być przeprowadzony bez wychodzenia operatora z kabiny pojazdu!

Wyposażenie dodatkowe

Nawet w wersji podstawowej bez dodatkowego wyposażenia miotła ma maksymalną moc magnetyczną i w pełni spełnia swoją funkcję.

Ponieważ wymagania klientów dotyczące dodatkowego wyposażenia są różne, postanowiliśmy umożliwić klientowi skonfigurowanie własnego wyposażenia i w ten sposób dostosować miotłę magnetyczną do swoich wymagań.

W wyposażeniu dodatkowym oferujemy:

 • Oświetlenie – zestaw mocnych lamp LED z lampami błyskowymi
 • Moduł GPS – do lokalizowania urządzenia. Zapewnia zapisy offline pozycji urządzenia, przydatne w zarządzaniu bezpieczeństwem. Dostępne są dane dotyczące czasu pracy, pozycji, całkowitej odległości, maksymalnej i średniej prędkości, całkowitego czasu czyszczenia, czyszczonej powierzchni i wiele innych danych.
 • Debris box – pojemnik, do którego można wrzucać uwięzione nieczystości
 • FOD box –  2 pojemniki na ramie miotły do wygodnego zbierania przechwyconych zanieczyszczeń
 • Systém automatycznego oczyszczania
 • Pilot zdalnego sterowania
 • LED Migający sygnalizator bezpieczeństwa LED na słupie teleskopowym
 • Mocne przednie światło LED
 • Laserowy wskaźnik kierunku – do dokładnego śledzenia tras czyszczenia
 • Lakierowanie specjalne według wymagań klienta (możliwość ochrony powierzchowej przed roztworem do rozmrażania)

Nejsilniejsze magnesy

Miotły magnetyczne są standardowo wyposażone w bardzo silne magnesy neodymowe. Dzięki zastosowanym magnesom stałym, do funkcji separacji miotły nie jest wymagane zasilanie.

Różnicę w sile magnesów widać w poniższej tabeli.

Odległość między miotłą a materiałem magnetycznymNeodymowe NdFeB magnesy
0 cm 7 500 G
4 cm 1 150 G
5 cm 880 G
10 cm 300 G
15 cm 130 G

Podłączenie i zasilanie miotły magnetycznej dla lotnisk

Miotła magnetyczna wyposażona jest w zdejmowane i regulowane urządzenie holownicze. Miotłę można więc podczepić do zaczepu holowniczego samochodu, ciągnika, szczotki lub innego urządzenia. Montaż jest więc bardzo łatwy, a zastosowanie wszechstronne.

Zasilanie elementów elektrycznych i oświetlenia pochodzi z pojazdu holowniczego - zwykle 12 V, gniazdo 7-pinowe. Produkujemy miotłę dopasowaną do zasilania pojazdu holującego.

Tryb transportu:

Tryb transportuDzięki szerokości ponad 9 metrów, zamiatarka magnetyczna MSA 9000 GLADIATOR jest na rynku unikatowa. Składa się z trzech zawieszonych obok siebie wózków. Na potrzeby transportu między pasami startowymi na wąskich drogach serwisowych przydatne jest to, że wszystkie trzy moduły można zaczepić za sobą, zmniejszając szerokość całej maszyny do nieco ponad 3 metrów. Dzięki temu obsługa jest znacznie łatwiejsza, a użytkowanie bardziej uniwersalne.

W przypadku wymagania innego wyposażenia, skontaktuj się z nami, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualne rozwiązanie.

UWAGA: Zalecamy zakup naszej potrójnej zamiatarki MSA 9000 o szerokości zamiatania powyżej 9 metrów, jeśli eksploatowany pas startowy jest zbyt szeroki dla 3-metrowych pasów zamiatania lub jeśli dostępny czas zamknięcia pasa startowego jest zbyt krótki. Wyższa wydajność MSA 9000 zapewni bardziej efektywne zamiatanie i pozwoli Ci zaoszczędzić czas.

MSA 3000 GLADIATOR

Zamiatarka magnetyczna MSA 3000 GLADIATOR

 • Szerokość robocza miotły - 3050 mm
 • Regulowana wysokość 30 – 130 mm
 • Maks. prędkość robocza 45 km/h
 • Maks. prędkość transportowa 50 km/h
 • Maksymalna wydajność czyszczenia – 137.250 m2/hod (3,05 m x 45 000 m)
 • Masa 1080 kg (z czyszczeniem automatycznym), 760 ks (z czyszczeniem ręcznym)
 • Powierzchnia użytkowa 4575 cm2
 • Konstrukcja z najsilniejszymi magnesami neodymowymi
 • Indukcja magnetyczna 7500 G
 • Zasilania oświetlenia – z pojazdu holującego – najczęściej 12 V. Potrafimy dostosować do wymagań klienta.

Zamiatarka dla operatorów portów lotniczych, model podstawowy MSA 3000 GLADIATOR został specjalnie opracowany do zbierania magnetycznego na pasach startowych lotnisk i innych dużych powierzchniach. Zamiatarka nadaje się szczególnie do pracy na małych i średnich (regionalnych) lotniskach, w tym w bazach wojskowych, a jej wyjątkowa szerokość zamiatania magnetycznego wynosi 3.050 mm

Miotły magnetyczne SOLLAU MSA są bardzo łatwe w konserwacji, nie wymagają praktycznie żadnych dodatkowych kosztów po zakupie i mogą być eksploatowane nawet w najbardziej wymagających warunkach.

MSA 9000 GLADIATOR

Zamiatarka magnetyczna MSA 9000 GLADIATOR

 • Szerokość robocza miotły - 9150 mm
 • Regulowana wysokość  30 – 130 mm
 • Maks. prędkość robocza 45 km/h
 • Maks. prędkość transportowa 50 km/h
 • Maksymalna wydajność czyszczenia – 411.750 m2/hod (9,15 m x 45 000 m)
 • Masa 2600 kg
 • Powierzcznia użytkowa 13725 cm2
 • Konstrukcja z najsilniejszymi magnesami neodymowymi
 • Indukcja magnetyczna 7500 G
 • Zasilanie oświetlenia – z pojazdu holującego – najczęściej 12 V. Potrafimy dostosować do wymagań klienta.

Potrójna zamiatarka MSA 9000 GLADIATOR to produkt najwyższej klasy i bezsprzecznie najmocniejsza zamiatarka magnetyczna na świecie. Ta magnetyczna zamiatarka nadaje się do utrzymania średnich i dużych lotnisk i ma wyjątkową aktywną szerokość zamiatania 9.150 mm.

Ta gigantyczna zamiatarka magnetyczna składa się z trzech oddzielnych przyczep o bardzo mocnej i trwałej konstrukcji, połączonych w potrójnym zawiasie podczas zamiatania magnetycznego, tworząc jedną jednostkę zamiatającą o wyjątkowej wydajności.

Każda z zamiatarek magnetycznych może być wykorzystywana do pracy samodzielnej, np. do zamiatania terenów lokalnych (trybuny lotnisk), lub poszczególne zamiatarki mogą być holowane jedna za drugą w celu zwielokrotnienia efektu zbierania magnetycznego, lub mogą być holowane w ten sam sposób w trybie transportowym, tj. z podniesioną tuleją magnetyczną do transportu do i z miejsc zamiatania.


W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany miotła magnetyczna?

Top