Mobilne urządzenie do separacji magnetycznej MSU
Mobilne urządzenie do separacji magnetycznej MSU umożliwia łatwą i szybką separację wszystkich cząstek metalicznych z oczyszczanego produktu oraz chroni przed uszkodzeniem maszyn i urządzeń, które następnie przetwarzają oczyszczony materiał.
Korzyści wynikające z zastosowania separatora
- Eliminacja ryzyka uszkodzenia następnie używanych urządzeń
- Usunięcie metali magnetycznych i niemagnetycznych
- Urządzenie przenośne
- Szybki zwrot z inwestycji
- Minimalizacja strat materiałowych dzięki połączonej separacji
Jak się Tobą zaopiekujemy?
Zaopiekujemy się Twoim projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Ci pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.
1. Przyjedziemy
2. Zmierzymy i zaprojektujemy
3. Wyprodukujemy na zamówienie
4. Zainstalujemy
5. Uruchomimy i przeszkolimy
6. Zapewnimy autoryzowany serwis
Gwarantujemy wykonanie testów w ciągu 3 dni!
Upewnij się, że nasze urządzenie spełni Twoje oczekiwania!
Przetestujemy Twój materiał na naszych separatorach magnetycznych ZA DARMO!
Budowa mobilnego urządzenia do separacji magnetycznej MSU
To mobilne urządzenie do separacji metali składa się z leja zasypowego ze stali nierdzewnej, separatora magnetycznego i detektora przelotowego PDK. Z leja zasypowego oczyszczony materiał w postaci proszku lub granulatu spada na ruszt magnetyczny, a bardzo silne pole magnetyczne generowane przez magnesy neodymowe wewnątrz rur rusztu, zatrzymuje nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia ferromagnetyczne na powierzchni rusztu. W tym pył żelazny i cząstki paramagnetyczne.
Kolejne czyszczenie rusztu jest bardzo łatwe: po wyjęciu rusztu z separatora i wyciągnięciu rdzeni magnetycznych z ochronnych rur ze stali nierdzewnej, wychwycone zanieczyszczenia żelazne samoczynnie odpadają. Po wstępnym oczyszczeniu za pomocą separatora magnetycznego materiał przechodzi przez detektor przelotowy PDK, który automatycznie wykrywa i odrzuca wszelkie niemagnetyczne zanieczyszczenia metaliczne.
Warianty i akcesoria opcjonalne
W wersji standardowej wyposażamy MSU magnesem do leja zasypowego TM i detektorem przelotowym do rur o średnicy 100 mm, ale możemy dostosować urządzenie separujące bezpośrednio do Twoich specyficznych wymagań wydajnościowych i jakościowych. W wariancie MSU-LUX zestaw składa się z urządzenia odpylającego, separatora magnetycznego MSS-MC (o indukcji magnetycznej 18 700 G) oraz detektora metali PDK.
Oba typy MSU możemy wyprodukować zgodnie z Twoimi wymaganiami dotyczącymi wymiarów i wydajności oraz z całą gamą opcji (wersja z regulacją wysokości, z ramą do zawieszenia na ścianie, z kołnierzami do podłączenia do Twojego systemu rurociągów, zbiornikami na oczyszczony i zanieczyszczony materiał itp.).
- Separacja dwuetapowa (zanieczyszczeń metalicznych ferromagnetycznych i niemagnetycznych
- Łatwe i bezpieczne czyszczenie
- Wersja mobilna
- 18 700 Gaussów na rdzeniu i do 12200 Gaussów na powłoce
- Uzupełniono o urządzenie odpylające
- Pięcioletnia gwarancja na rdzeń magnetyczny rusztu
Mobilne urządzenie separacyjne MSU-LUX służy do separacji ferromagnetycznych i niemagnetycznych cząstek metalicznych, a jego główną zaletą jest mobilność, maksymalna jakość separacji (wyposażone jest w separator magnetyczny o indukcji magnetycznej 18 700 G) oraz fakt, że jednostka zawiera również urządzenie odpylające. MSU-LUX to naprawdę kompleksowe urządzenie do separacji.
Na MSU-LUX składa się:
- lej zasypowy ze stali nierdzewnej
- urządzenie odpylające
- separator magnetyczny MSS-MC
- przelotowy detektor metali z eliminacją zanieczyszczeń
Całe urządzenie jest zamontowane w ruchomej ramie na kółkach.
- Separacja dwuetapowa (zanieczyszczeń metalicznych ferromagnetycznych i niemagnetycznych)
- Łatwe i bezpieczne czyszczenie
- Wersja mobilna
- 9 000 Gaussów na rdzeniu i do 6000 Gaussów na powłoce
- Niskie koszty zakupu i szybki zwrot inwestycji
Mobilne urządzenie separacyjne MSU służy do separacji ferromagnetycznych i niemagnetycznych cząstek metalicznych, a jego główną zaletą jest mobilność. Dzięki temu możesz korzystać z tego urządzenia w różnych lokalizacjach swojej działalności i obniżyć koszt zakupu poszczególnych separatorów.
Na MSU składa się:
- lej ze stali nierdzewnej
- magnes do leja TM (separator magnetyczny)
- przelotowy detektor metali z eliminacją zanieczyszczeń
Całe urządzenie jest zamontowane w ruchomej ramie na kółkach.
W jakich gałęziach przemysłu można zastosować mobilne urządzenie separacyjne?
Połączony zespół rusztu magnetycznego i detektora przelotowego jest idealny do zastosowań w produkcji tworzyw sztucznych (kontrola jakości materiałów wchodzących i wychodzących, ochrona wtryskarek i wytłaczarek itp.), przy recyklingu szkła, w przemyśle chemicznym i ogólnie przy kontroli laboratoryjnej oraz testowaniu dobrze przepuszczalnych materiałów sypkich.