Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

Jesteśmy specjalistami w dziedzinie separacji magnetycznej

Projektujemy, produkujemy i stosujemy urządzenia do separacji magnetycznej. Nasze separatory magnetyczne projektujemy i produkujemy na miarę zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem.

15. 4. 2024

Produkcja porcelany i ceramiki

Dlaczego separatory magnetyczne są stosowane w produkcji porcelany i ceramiki?

W produkcji ceramiki i porcelany separatory magnetyczne i filtry są wykorzystywane do wychwytywania niepożądanych zanieczyszczeń ferromagnetycznych. Nasze bardzo wydajne separatory magnetyczne o indukcji magnetycznej do 18 700 G mogą wychwytywać zanieczyszczenia ferromagnetyczne o wielkości zaledwie 1 mikrona!


Istnieje wiele powodów, dla których warto stosować filtry magnetyczne w produkcji ceramiki i porcelany:

Jakość surowców wejściowych

Jakość surowców wejściowych, takich jak kaolin, piasek kwarcowy lub pigmenty barwiące, ma bezpośredni wpływ na końcową jakość ceramiki i porcelany. Nawet mikronowe cząstki żelaza są niepożądane w tych materiałach. Separator magnetyczny może je niezawodnie wychwytywać.

Jakość produktu końcowego

Obecność cząstek metalu w materiale ceramicznym lub szkliwie powoduje powstanie kolorowych plam na produkcie końcowym. Filtr magnetyczny niezawodnie wychwytuje metale.

Zmniejszenie liczby reklamacji

Separatory magnetyczne i filtry zapewniają jakość surowców wejściowych i eliminują ewentualne zanieczyszczenia ferromagnetyczne. To prowadzi do mniejszej liczby wewnętrznych i zewnętrznych reklamacji jakościowych = wyższe zyski!

Top