Używamy plików cookies

Korzystamy z plików coookies w celu analizowania wizyt, zapamiętywania preferencji i poprawy użyteczności witryny. Klikając na przycisk "Zgadzam się", wyrażasz zgodę.

Ustawienia Zgadzam się

Możesz również odmówić zgody.

Przejdź do treści Skip to menu

ZALETY SEPARATORA MAGNETYCZNEGO MSR-AC

 • Automatyczne oczyszczanie bez przerwania przepływu materiału
 • Duża zdolność eksploatacyjna
 • Przetwarzanie nawet gorzej przepuszczalnych materiałów
 • Zwiększona odporność na ścieranie
 • Neodymowe magnesy z indukcją aż 18 700 G
 • Wychwytywanie cząstek Fe od 1 mikrona

Magnetyczne separatory obrotowe MSR-AC

Obrotowy separator magnetyczny z automatycznym czyszczeniem przeznaczony jest do oddzielania drobnych cząstek ferromagnetycznych od swobodnie spadającego (jeszcze mniej przepuszczalnego) materiału oraz zabezpiecza przed uszkodzeniem maszyn i urządzeń, które następnie przetwarzają czyszczony materiał.

Korzyści wynikające z zastosowania separatora

 • Materiał pozbawiony domieszek ferromagnetycznych
 • Stała ochrona urządzenia technologicznego
 • Sprawne działanie produkcyjne

Jak się Tobą zaopiekujemy?

Zaopiekujemy się Państwa projektem od początku do końca. U nas nie kończy się na zamówieniu. Zaoferujemy Państwu pełne wsparcie przez cały czas używania separatora.

1. Przyjedziemy

2. Zmierzymy i zaprojektujemy

3. Wyprodukujemy na wymiar

4. Zainstalujemy

5. Uruchomimy i wyszkolimy

6. Zapewnimy autoryzowany serwis

Magnetyczny separator obrotowy z systemem automatycznego oczyszczania umożliwia proste, bardzo skuteczne i szybkie oddzielanie nawet tych najmniejszych magnetycznych nieczystości magnetycznych (rozmiary od 1 µm) z sypkich materiałów i chroni przed uszkodzeniem maszyny i urządzania przetwarzającego już wyczyszczony materiał. MSR-AC jest zdolny oddzielić nawet słabą stal nierdzewną i potrafi nawet przetworzyć niektóre gorzej przepuszczalne i ścieralne materiały, które zablokowały by lub uszkodziły zwykły separator magnetyczny z rusztami statycznymi. Ułożone rury magnetyczne separatora są na przemian automatycznie oczyszczane, przez co została zapewniona jak ciągła separacja cząstek ferromagnetycznych, tak ciągła praca produkcyjna.

Główne zalety obrotowego separatora MSR-AC z automatycznym oczyszczaniem

 • jako jeden z niewielu producentów separatorów magnetycznych w całym świecie produkujemy obrotowy separator magnetyczny także dla zakładów, w których nie jest możliwe (np. z powodów technologicznych) zatrzymanie eksploatacji. MSR-AC potrafi więc jednocześnie wykonywać samooczyszczanie oraz separację magnetyczną
 • ten separator jest często używany w zakładach, które wprawdzie umożliwiają przerwanie eksploatacji za pomocą wyczyszczenia separatora, jednak separator można umieścić tylko źle dostępnym miejscu, wykluczając jego regularne czyszczenie ręczne
 • po ustawieniu wymaganych czasowych odstępów czyszczenia (ewent. dalszych atrybutów) urządzenie pracuje całkowicie samodzielnie a więc z procesu wyklucza ludzki czynnik ryzyka
 • dzięki temu, że zestaw rur magnetycznych nie jest statyczny, lecz jej wałem obraca silnik elektryczny, tak utworzone krata magnetyczna jest nie tylko w bardzo intensywnym kontakcie z przepływającym materiałem , ale rury magnetyczne (w odróżnieniu od stałych rusztów magnetycznych) także równomiernie po całym obwodzie narażone na działanie abrazyjne przepadającego materiału (co prowadzi do obniżenia ryzyka przeszlifowania ochronnych nierdzewnych rur i przedłużenia ich czasu użytkowania)
 • kolejną niezaprzeczalną metodą tego separatora jest fakt, że oczyszczany materiał spada przez system rotacyjny rur magnetycznych (szybkość obracania można ustawić tak, aby optymalnie odpowiadał przepuszczalności oczyszczanego materiału), eliminując w ten sposób zatkanie separatora
 • Obrotowy separator jest bardzo łatwy i czysty w czyszczeniu, ponieważ po usunięciu rur osłonowych z rur magnetycznych przechwycone nieczystości samowolnie odpadną z powierzchni rusztu
 • rdzenie neodymowe generują bardzo silne pole magnetyczne, które zatrzymuje cząstki ferromagnetyczne (włącznie nieczystości z zmagnetyzowanej stali nierdzewnej) na powierzchni osłonowych rur nierdzewnych
 • nerezových trubic

Jak czyścić separator magnetyczny obrotowy?

Odstępy czasu czyszczenia osłonowych rur nierdzewnych można indywidualnie ustawić zgodnie ze stopniem zanieczyszczenia produktu i zapotrzebowań konkretnego klienta. Aby uzyskać jak najbardziej efektywną separację cząstek magnetycznych jest automatyczny ruszt magnetyczny wyposażony separatorem z silnymi neodymowymi magnesami NdFeB. Automatyczne oczyszczanie separatora magnetycznego zostało zabezpieczone za pomocą elementów pneumatycznych i w pełni programowalną samodzielną jednostką sterującą. Panel sterowania w kompaktowym wykonaniu i z łatwym w obsłudze ekranem dotykowym zapewnia szybkie indywidualne ustawienie separatora magnetycznego dla danej aplikacji. Automatyczne oczyszczanie magnetycznego separatora umożliwia instalację w całkowicie zautomatyzowanych zakładach i jednocześnie zabezpiecza wysoką ekonomiczność eksploatacji.

Podczas spadania materiału przez obrotowy ruszt rurowy magnetyczne metalowe nieczystości dzięki silnym magnesom stałym zatrzymują się na powierzchni zewnętrznych rur osłonowych. Rurowy ruszt obrotowy zajmuje dwie trzecie szerokości separatora i jednocześnie rdzeni magnetyczne wciąż znajdują się pod wejściem dla zanieczyszczonego materiału. Z uwagi na długość dwóch trzecich rur osłonowych są więc rdzenie magnetyczne trwale chronione za pomocą osłonowych rur nierdzewnych, przy czym połowa długości rur osłonowych (tzn., ta część, która wykracza do strefy aktualnego oczyszczania) jest w sposób ciągły wolny od zanieczyszczeń magnetycznych. Takie rozwiązanie zapewnia ciągłość jak oczyszczającego, tak separacyjnego procesu (bez konieczności przerwana cyklu roboczego w ciągu magnetycznej separacji).

W z góry ustalonych odstępach czasu zestaw obrotowych rur osłonowych przesuwa się za pomocą napędu pneumatycznego np. w prawo. Przez okres odstępu/interwału oczyszczania ustawionego przez klienta dochodzi do wysypki zanieczyszczeń zatrzymanych na powierzchni rur osłonowych do wysypiska śmieci na już ww. prawej stronie. Po zakończeniu okresu oczyszczania rury osłonowe przesuną się w lewo i zatrzymane nieczystości ferromagnetyczne ponownie spadają do wysypki zanieczyszczeń, owszem tym razem po lewej stronie. Zatrzymane nieczystości ferromagnetyczne ponownie odpadną do wyjścia odpadu, tym razem owszem po lewej stronie. Po zakończeniu procesu oczyszczania rury osłonowe rdzeni magnetycznych ponownie przesuną się w prawo i cały proces powtarza się cyklicznie bez przerwy.

Proces separacji może być przy wszystkich typach separatorów monitorowany za pomocą otworu rewizyjnego w górnej części separatora. Ze względu na wysokie wymagania przemysłu spożywczego i farmaceutycznego niektóre części separatora magnetycznego, które przychodzą do kontaktu z oczyszczanym materiałem, możemy dostarczyć w polerowanym wykonaniu.

Magnetyczne separatory obrotowe z automatycznym oczyszczaniem i nieprzerywanym oczyszczaniem znajdują zastosowanie podczas czyszczenia gorzej przepuszczalnych materiałów sypkich (np. tłustych) z stosunkowo wysoką zawartością cząstek ferromagnetycznych w różnych dziedzinach przemysłowych.

Certyfikat TESYDOSOLLAU – nasze produkty są spawane przez prawdziwych profesjonalistów!

Uprawnienia firmy SOLLAU:
Uprawnienia do spawania urządzeń ciśnieniowych zgodnie PED 2014 / 68 / EU
Certyfikat zgodnie z EN-ISO 3834 - 2, EN 1090 - 2, EN 13480 - 1 aż 5, EN 13445 – 1 aż 5

MSR-AC

Magnetyczny separator obrotowy MSR-AC

 • Automatyczne czyszczenie bez konieczności przepływu materiału
 • Równomierne zużycie ochronnego rusztu nierdzewnego
 • Gęste sito magnetyczne
 • Niezwykle duża magnetyczna powierzchnia przechwytująca
 • Otwór rewizyjny do kontroli przebiegu separacji

ProduktMaks. wydajność (m3/h)Rozmiar wejściowy/wyjściowy (mm)Karta danych
MSR-AC 270 20 270x270 pokaż PDF
MSR-AC 360 35 360x360 pokaż PDF

Produkujemy separatory magnetyczne w trzech etapach indukcji magnetycznej


 Poziom 1
(standardowy)
Poziom 2
(najwyższa siła rozdzierania)
Poziom 3
(najwyższa indukcja magnetyczna)
Indukcja na rdzeniu 17 000 G 16 100 G 18 700 G
Indukcja na obudowie 10 700 G 10 600 G 12 200 G
Siła odrywająca na rdzeniu 107 N 176 N 149 N
Siła odrywania na obudowie 74 N 140 N 101 N

W jakich dziedzinach przemysłowych zostanie zastosowany obrotowy separator magnetyczny?

Magnetyczne separatory obrotowe separatory znajdują zastosowanie zwłaszcza w dziedzinie recyklingu i przetwarzania odpadów, przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, drzewnym, tworzyw sztucznych, wydobycia i przetwarzania minerałów.

Top