11. 4. 2024
Badania laboratoryjne popiołu ze spalarni (studium przypadku)
tan wyjściowy
Uczelnia przygotowuje analizę dla spalarni odpadów. Pracują nad analizą popiołu ze spalarni.
Opis problemu
Do celów testów laboratoryjnych uczelnia potrzebowała separatora magnetycznego, który mógłby niezawodnie oddzielać zanieczyszczenia ferromagnetyczne. Ponieważ zanieczyszczenia są bardzo małe - o wielkości kilkudziesięciu mikronów - potrzebny był separator magnetyczny generujący silne pole magnetyczne.
Projekt ma zaowocować zaprojektowaniem sprzętu, który będzie mógł być następnie wykorzystywany w pracy spalarni.
Rozwiązanie problemu
Zaproponowaliśmy uczelni wykorzystanie naszego laboratoryjnego separatora magnetycznego LSV. Separator ten jest wyposażony w cylinder magnetyczny o wysokim gradiencie i indukcji magnetycznej 11 000 G! Ponadto jest wyposażony w zintegrowany podajnik wibracyjny, dzięki czemu oddzielony materiał jest idealnie rozprowadzany na przenośniku taśmowym, a separacja magnetyczna osiąga najlepsze wyniki.
Separator LSV został wykorzystany do symulacji rzeczywistych potrzeb spalarni odpadów.
W wyniku projektu stwierdzono, że zastosowanie separatorów magnetycznych o wysokim gradiencie (cylindry o indukcji magnetycznej 11 000 G) jest skuteczne w przypadku separacji metali w spalarni. Niezbędne jest wstępne ustawienie podajnika wibracyjnego w celu idealnego rozprowadzenia oddzielonego popiołu lotnego.
Korzyści ze stosowania filtra magnetycznego LSV-D 140
Laboratoryjny separator magnetyczny jest doskonałym urządzeniem do symulacji separacji magnetycznej w rzeczywistej pracy. Ułatwia testowanie różnych materiałów i sprawdzanie, jakie zanieczyszczenia można oddzielić.
Ponieważ jest to małe i kompaktowe urządzenie (wyposażone we wszystkie niezbędne technologie), jego cena zakupu jest znacznie niższa niż cena cylindra magnetycznego o wysokim gradiencie.
Znajduje więc zastosowanie nie tylko na uniwersytetach, ale także w laboratoriach, na przykład w spalarniach odpadów, u producentów materiałów budowlanych lub kaolinu. Ten laboratoryjny separator magnetyczny jest przydatnym narzędziem wszędzie tam, gdzie konieczna jest analiza materiału sypkiego i wykrycie obecności zanieczyszczeń ferromagnetycznych i paramagnetycznych.
Wykorzystane urządzenie: Laboratoryjny separator magnetyczny LSV-D 140
Zalety separatora magnetycznego LSV-D 140
- Mobilne wykonanie laboratoryjne
- Separacja słabych cząstek magnetycznych
- Czyszczenie automatyczne bez przerwania przepływu materiału
- Zintegrowany podajnik wibracyjny z lejem
- Indukcja magnetyczna aż 11 000 G
- Produkcja separatorów na wymiar
- Idealny także dla materiałów wysoko zanieczyszczonych cząstkami Fe